Menu +

Dnešním zápasem končí zkoušení, nastoupí pět mladých hráčů z Komety Brno

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Jak bylo avizováno, dnešním zápasem s maďarským MAC Budapešť ukončí trenéři testování a zkoušení hráčů. Od úterního utkání s Přerovem tým najede na ostrou přípravu na ligu. Ta startuje ve středu 7. září, kdy Třebíčští doma přivítají v úvodním kole právě Zubry. Na dobroušení herních činností před prvním mistrovským zápasem bude mít tým Bílých hvězd něco přes dva týdny.
Sdílejte článek
 

Stále pokračuje období testování. Trenéři Martin Sobotka s Jaroslavem Barvířem ještě pořád nemají úplně jasno o konečné soupisce pro ligová utkání. Období zkoušení ale končí dnešním střetnutím s MAC Budapešť, ve kterém se na třebíčském ledě v týmu Horácké Slavie představí pětice mladých hráčů z Komety Brno, jejichž starty v červenobílém dresu jsou pravděpodobné i v zápasech WSM Ligy.


“Jde o obránce Dalimila Mikysku a Filipa Krále, v útoku pak naskočí Tomáš Mlynář, Marek Škvrně a Matěj Novák. Tomáš Mlynář a Matěj Novák jsou třebíčskými odchovanci. U všech hráčů je pravděpodobné, že jejich služeb v sezóně využijeme. Proto je chceme vidět v zápase, o kterém předpokládáme, že bude mít úroveň WSM Ligy. Všechno jsou to výborní talentovaní hráči, i reprezentanti, kteří nedávno udělali velký úspěch, když dokázali vyhrát Memoriál Ivana Hlinky v Břeclavi,“ nastiňuje Martin Sobotka, hlavní trenér třebíčského celku.

Je jasné, že celá pětice v sezóně najednou za Horáckou Slavii nastupovat nebude, ale využití služeb některého z těchto mladých hráčů v některých zápasech na postech, kde bude třeba chybět zraněný hráč základní sestavy, je pravděpodobné.

“Kluky asi v sezóně využijeme a chceme je tedy vidět v zápase mužského hokeje. Určitě je pro nás trenéry lepší, když víme, jací hráči to typově jsou, než aby sem pak někdo z nich přijel, aniž bychom ho viděli předtím hrát za muže. Nesmíme se bát dát příležitost i takhle mladým hráčům. Vždyť bez toho, aby si zkusili mužský hokej, se nikam neposunou. My jim tu šanci dáme a věřím, že oni nám to v sezóně vrátí,“ nabízí logickou myšlenku vysvětlující nasazení mladých hráčů do dnešního zápasu třebíčský lodivod.

Zkoušení ale dnešním zápasem končí. Od pondělí celý tým najede na herní přípravu na ligu. Už úterní zápas s Přerovem by měl být důležitým testem, v němž by trenéři rádi nominovali tým, který se bude hodně blížit sestavě ligové.
“Ano, je to tak. Avizovali jsme, že zkoušení a testování ukončíme po zápase s Budapeští, a tak se také stane. Dnešním zápasem končí zkoušení. Pak nastupujeme závěrečnou fázi přípravy na ligu, v níž už se budeme jen sehrávat, trénovat přesilovky a pilovat herní systém, kterým se chceme prezentovat,“ říká na závěr pár hodin před zápasem s maďarským mužstvem Martin Sobotka.

Podobné články

Aktuální zprávy

Aktuální informace k dění v klubu

29.05.2020
Aktuální zprávy

VIDEO: Připomenutí kariéry Radka Nováka. Aneb třebíčský patriot se vším všudy

25.05.2020
Aktuální zprávy

První pomoc na ulici a další vzpomínky na Radka Nováka od redakce HST

24.05.2020