Menu +

Do Benátek s Dolníčkem, ale bez Bartoše

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Už dvacáté druhé kolo první ligy se bude hrát tuto sobotu. Horácká Slavia míří na led středočeských Benátek nad Jizerou, farmářského týmu Liberce. V prvním měření sil na třebíčském zimním stadiónu se po nájezdech radovalo béčko Bílých Tygrů z výhry3:4. Sobotní utkání začíná v 17:00 a sledovat jej můžete on-line na serveru www.onlajny.cz, kde přenos zajišťuje redakce domácích Benátek.
Sdílejte článek
 

Třebíč přišlo o Bartoše, vrací se Dolníček

Minimálně dvě změny v sestavě Horáků bude muset udělat pro sobotní utkání trenérská dvojice Jaromír Šindel – Roman Vondráček. Utkání se Šumperkem nedohráli dva útočníci, Milan Přibyl, jenž inkasoval nepříjemný úder pukem do obličeje, a Martin Bartoš, kterému se obnovilo zranění třísel. Kvůli podobnému zranění Bartoš vynechal téměř celou minulou sezónu.

Zatímco Milan Přibyl se už druhý den po utkání se Šumperkem zapojil do tréninku a bude muset používat celoobličejový kryt, Martin Bartoš absolvuje vyšetření u specialistů v Praze a doba léčení jeho zranění je zatím velmi nejasná. Jisté je, že v zápase v Benátkách bude Martin Bartoš určitě chybět. To je tedy první změna, ta nepříjemnější.

Tou příjemnější zprávou je, že do sestavy se vrací novopečený otec David Dolníček, který kvůli blížícímu se porodu musel vynechat jak utkání se Šumperkem, tak předchozí zápas v Hradci Králové. V den zápasu s Draky ze Šumperka ve 22:40 si však mohl oddechnout, protože právě v té době se mu narodil druhý syn Adam. Znamená to, že David Dolníček se teď opět může naplno soustředit na hokej a v Benátkách snad i nějakou tou brankou oslaví narození druhého syna.

Benátky - soupeř z kategorie nevyzpytatelných

Ano, je to přesně tak, jak je napsáno v nadpisu. Benátky jsou oficiální farmou Bílých Tygrů z Liberce a jsou hodně závislé na tom, jaké hráče jim jejich mateřský klub uvolní. Proto je velmi těžké byť jen tipovat výsledek sobotního utkání. Každý bod z ledu Benátek bude dobrý.

Minulé utkání sobotních soupeřů musely rozhodnout až nájezdy
Středočeši dokázali v průběhu soutěže uhrát několik velmi dobrých výsledků. Hned v prvním kole například porazili Chrudim na jejím ledě vysoko 6:2 a ve druhém kole pak doma přehráli Znojmo 3:2 po nájezdech, ve Znojmě Benátky vyhrály 3:1. Dvakrát v souboji s Benátkami neuspěla Jihlava, která dvakrát prohrála stejným poměrem 4:1. Třetí zástupce Vysočiny , Havlíčkův Brod sice doma Benátky porazil, ale v Benátkách odevzdal dva body po porážce v prodloužení 3:2.

Nejvyšší porážku utrpěli Středočeši v Olomouci, kde podlehli vysoko 2:7. Určitě je mrzí i porážka od Havířova v poměru 3:5.

Pohled do statistik

Nejvíce minut v brance Benátek odchytal Jiří Stejskal, který si drží vynikající úspěšnost 92,09 %. Záda mu kryje Michal Nedvídek s úspěšností 91,56 %.
Mezi beky si nejlépe vede Petr Kolman (20Z, 3G, 6A), druhé místo drží Michal Pavlů (20Z, 6G, 2A). Zlými muži Benátek jsou David Kajínek a Tomáš Hobza, kteří shodně nasbírali 41 trestných minut.

Kanadskému bodování útočníků vévodí Petr Kica (18Z, 7G, 6A). S jednou brankou a jedenácti asistencemi je druhý nejlepší nahrávač týmu Martin Krupka (21Z, 1G, 10A). Velmi dobře se zapsal také Lukáš Vantuch, jenž v pěti zápasech získal skvělých osm bodů za čtyři branky a čtyři asistence.

Poslední tři zápasy Benátek

Jihlava – Benátky 1:4
25. Hudíček (Kopic), 27. Kica (Urban), 32. Pabiška (Krupka M., Kica), 54. Skořepa

Benátky – Havlíčkův Brod 3:2 pp
1. Kazatel (Jech), 8. Pabiška (Krupka, Mrkvička), 63. Mrkvička (Bárta, Kazatel)

Kadaň – Benátky 2:0

Pravděpodobné sestavy

Benátky: Stejskal (Nedvídek) - Drábek, Kolmann, Pavlů, Vála, Holub, Rýgl, Mrkvička, Hudíček, Skořepa, Weiss, Pabiška, Krupka, Kica, Špaček, Plodek, Bárta, Jech, Kazatel, Urban.

Třebíč: Štůrala - Kempný, Koktan, Kania, Sláma, Sedláček, Ostrčil, Hrbáček, Gula - Káňa, Dolníček, Kadela E. - Laš, Nahodil, Obdržálek - Přibyl, Zahradník, Čech - Burian, Ostřížek, Krätzer.

Zápas budou řídit pánové M.Petružálek (Litvínov) - R.Hynčica (Děčín), P.Mašek (Teplice)

Podobné články

Pozvánky na zápas

Chance liga valí dál, v pondělí zavítá do Třebíče nováček z Kolína

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Sobotní duel nabídne souboj sousedů v tabulce. Do Třebíče přijede Sokolov!

22.01.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou po třech výhrách usilovat i o skalp Trhačů

18.01.2021