Do Brodu jsme to jeli ukončit a povedlo se, jsme spokojení, říká mr. Hattrick Jakub Čuřík

T ř e b í č - Čtvrtfinálová série mezi Havlíčkovým Brodem a Horáckou Slavií Třebíč je minulostí. Třebíčské Bílé hvězdy ji zvládly a do semifinále postoupily už po pěti utkáních. Zatímco předchozí čtyři duely byly výsledkově velmi vyrovnané a ani jeden z nich neskončil po šedesáti minutách, pátý duel byl jasnou záležitostí Třebíčských. Tři ze šesti branek za záda Kacetlova nasázel štírek Jakub Čuřík, kterého jsme o jeho dojmy požádali před rychle se vyprázdnivší Kotlinou.

Tváře třebíčských hokejistů pomalu zarůstají vousem a po vítězství 6:1 v pátém čtvrtfinálovém utkání a postupu do semifinále tomu tak ještě nějaký čas bude. Tedy pokud hráči nevymyslí pro semifinále nějaký nový rituál. Jedním z hráčů, kteří zanechali ve čtvrtfinále výraznou stopu, je třebíčský forvard Jakub Čuřík. Ve třetím utkání série rozhodl v prodloužení o vedení Horácké Slavie 3:0 na zápasy, v pátém zápase pak hattrickem skolil zaskočeného soupeře.

“Do tohoto zápasu jsme výborně vstoupili, měli jsme vynikající pohyb a hodně se to podobalo začátku minulého čtvrtého střetnutí série. Akorát dnes jsme převahu dokázali v první třetině i gólově vyjádřit a to bylo asi zlomové. Do druhé třetiny jsme nenastoupili moc dobře a o druhé pauze jsme si k tomu v šatně něco řekli.
Celá série byla specifická tím, že padalo málo gólů, ale dneska to tam prostě napadalo. S postupem jsme všichni strašně spokojení, protože, kdyby nám v průběhu sezóny někdo řekl, že si letos znovu zahrajeme semifinále, tak by tomu asi nikdo z nás nevěřil,“
neskrývá nadšení z potupu mezi čtyři nejlepší týmy soutěže osmadvacetiletý sympaťák.

Rebelové, ačkoli prohrávali v sérii už 3:0 na zápasy, stále se nevzdávali a ve čtvrtém utkání dokázali na ledě Horácké Slavie zvítězit. Před pátým duelem mluvili o tom, že by chtěli sérii ještě vrátit do Třebíče, zdramatizovat a třeba i otočit ve svůj prospěch. Tyto smělé plány ale Třebíčští velmi rychle utnuli. Po první třetině vedly Bílé hvězdy už 3:0 a s Rebely to nevypadlo vůbec dobře. Na dvě stovky třebíčských fans bylo ve varu. Bohužel se ne všichni do Kotliny dostali. O nevpuštění skupiny třebíčských fanoušků čtěte na facebooku HST.

“My jsme sem jeli s tím, že tu sérii chceme ukončit, protože, co si budeme říkat, kdybychom dnes prohráli, tak ten šestý zápas by určitě nebyl nic jednoduchého. Ale trenéři a Dolňa s Rosťou nás na tohle utkání velmi dobře nachystali. Jsou to staří mazáci, řekli si k tomu svoje a my jsme si to všichni vzali k srdci. Zápas jsme odbojovali, podržel nás Falťák, napadalo nám to tam… Jsme teď strašně šťastní a ještě si nějaký ten hokej užijeme,“ culí se svým typickým úsměvem střelec v základní části sedmnácti a v play – off už čtyř důležitých branek.

Po čtvrtém utkání říkal Tomáš Fořt, že pátý zápas může skončit jakkoli. Přesná citace Tomáše Fořta: “Těžko říct, možná tam přijedeme, jim tam napadají tři góly, nebo nám tam napadají tři góly a zas to bude něco jiného. V tom je právě krása hokeje. Jednou to může být takový zápas a jednou makový. Teď byly čtyři stejné, tak je možné, že ten pátý bude zase úplně stejný, stejně tak je možné, že bude úplně jiný.“ Tomu se říká trefa do černého...

Hned čtyři zápasy této série rozhodovaly nájezdy, nebo prodloužení. Pro hráče i fanoušky neskutečné drama. Stačilo pár využitých šancí a série mohla být i na zápasy mnohem vyrovnanější.

“To sice mohla, ale na kdyby se nehraje, my jsme měli Dolňu, který to tam poslal v nájezdech a Falťáka, který to zase v nájezdech zavřel. Na ostatní věci se pak už historie neptá. Člověk, který na tyhle zápasy chodil, si je musel užít, byl to krásný hokej a myslím si, že Brod může odejít se vztyčenou hlavou. Sérii jsme ale vyhráli my 4:1 na zápasy a to bude všude zapsáno, nic jiného. Štěstíčko asi bylo víc na naší straně, a i proto jsme tu sérii vyhráli.“

2., 19. a 46. To jsou minuty, v nichž Jakub Čuřík překonal Ondřeje Kacetla. Dát hattrick v postupovém zápase je zážitek nejen pro fanoušky v hledišti, ale především pro hráče samotného.

“Určitě to budu mít v paměti, ale plno šancí a střel jsem měl už v průběhu celé série, jenže ne a ne mi to tam padnout. Kacetl chytal výborně celou sérii. První gól dnes byla střela a odražený kotouč zametený do brány, při druhém gólu jsem to poslal z mezikruží nahoru a třetí pak z kruhu mezi betony. Předchozí zápasy bych řekl, že jsme měli mnohem vyloženější šance, ale nepadlo nám to tam. Naopak dneska nám tam napadaly branky, které by v jiných zápasech nepadly, takový je hokej. Jsem za to ale samozřejmě rád. Ještě radši jsem ale za to, že si zahrajeme znovu semifinále a fanouškům v Třebíči sezónu ještě prodloužíme,“ popsal všechny své branky Jakub Čuřík, který si po zápase užil také vyvolávání svého jména a děkování třebíčského kotle.

Do Kotliny přijelo z Třebíče na všechny tři zápasy vždy něco přes dvě stovky fanoušků. Hráči Horácké Slavie si museli připadat jako doma, na rozdíl od hráčů Havlíčkova Brodu, kteří se podpory svých fanoušků nedočkali. V play – off rozhodují maličkosti a možná, že i tohle byla jedna z nich.

“Fanouškům určitě patří dík, že za námi přijeli. Do Brodu to není nějaká velká dálka, ale my si vážíme toho, že sem za námi přijeli. Věříme, že na semifinále v Třebíči teď přijdou v ještě hojnějším počtu,“ přeje si jedna z hvězd čtvrtfinálové série.

Třebíčští tedy splnili další cíl a mohou v klidu sledovat ještě probíhající dvě čtvrtfinálové série a čekat na soupeře pro semifinále. V klidu znamená bez nervů a s postupem v kapse. Příprava na semifinálovou sérii bude standardně tvrdá a důkladná.

“Dneska s klukama posedíme, dáme nějaké to pivko. Série byla jak fyzicky, tak psychicky náročná, takže potřebujeme trošku odfrknout. Dostali jsme nějaký den i volno. Každý se na to těší, že si to užije doma s rodinami. Já budu určitě dva dny na golfu, díky počasí už se začíná hrát. Všichni se těšíme na semifinále, sezóna ještě rozhodně nekončí, tak proč si ji neprodloužit co nejdýl,“ zakončil pozápasové povídání přáním co nejdelší sezóny Jakub Čuřík.