Do Třebíče míří nebezpečné Litoměřice. Potvrdí Třebíčští nově získanou formu?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Další utkání sehraje Třebíč na svém ledě v pondělí 25. září s Litoměřicemi. Kališníci měli rozhodně lepší start do sezóny než hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Bílým hvězdám se z počátku vůbec nedařilo a černou sérii proher prolomily až dvoubodovou výhrou nad kladenskými Rytíři. Litoměřice měly začátek sezóny velmi proměnlivý. Momentálně mají bilanci dvou výher, dvou proher a jedné výhry v prodloužení. Třebíč bude chtít ukořistit další cenné body a poskočit v tabulce o pár příček výše. Navíc Třebíčští vyhráli poslední dva odehrané duely a jejich forma začíná být znát. Utkání začíná v pondělí v 17:30 v třebíčské MANN + HUMMEL areně.

VIDEOPŘENOS UTKÁNÍ ZDE

HC Stadion Litoměřice

Hokejový klub byl v Litoměřicích založen v roce 1971. Historicky první název litoměřického hokejového klubu byl TJ Rudá Hvězda Litoměřice.

V sezóně 2008/2009 působily Litoměřičtí ve druhé národní hokejové lize. Po konci základní části se zdejší hokejový klub nacházel na čtrnáctém místě tabulky, což stačilo na postup do play off. Ve vyřazovacích bojích ve čtvrtfinále nestačili na silný Tábor a sezóna jim tak skončila.

V sezóně 2009/2010 se však klubu dařilo a vše vyvrcholilo postupem Litoměřic do první české hokejové ligy. V roce 2010 se hokejisté dočkali rekonstrukce Kalich arény, což byla skvělá správa jak pro fanoušky, tak i pro samotné hráče.

V sezóně 2010/2011 se Litoměřicím vůbec nedařilo a po základní části se pohybovali u dna tabulky.

V následující sezóně došlo ke zlepšení, ale na postup do play off to stále nestačilo.

V sezóně 2012/2013 se Litoměřice dohodly na spolupráci s pražskou Spartou. Po vypršení smlouvy se Spartou, se Kališníci dohodli na spolupráci s hradeckým Mountfieldem.

Litoměřice vychovaly spoustu výjimečných hokejistů. Začínal zde například Martin Škoula, Milan Hnilička, Kamil Kreps, Michal Birner nebo Tomáš Svoboda.

Třebíč se dostala na vítěznou vlnu

Třebíči se začátek sezóny nepodařilo podchytit. V prvním utkání Horácká Slavia podlehla Benátkám nad Jizerou 1:3. Body Třebíč nezískala ani ve druhém utkání. Sice hrála lépe než Ústí nad Labem, ale všechny tři body nakonec připadly ústeckým Lvům. Reputaci si Červenobílí nespravili ani v zápase s Karlovými Vary. Třebíč dokázala skórovat jen jednou a prohrála 1:5. První body získala až v zápase s Kladnem, které porazila v prodloužení. První výhru za tři body zařídil vítěznou brankou proti Přerovu Luboš Horký. Třebíčští hokejisté a samozřejmě také fanoušci doufají, že se Třebíč na vítězné vlně udrží co nejdéle.

Litoměřice zatím podávají dobré výkony

Litoměřice se v prvním zápase střetly s českobudějovickým Motorem. Hvězdami nabitý Motor rozhodl o své výhře až ve třetí třetině a hokejisté Litoměřic tak vyšli z prvního zápasu naprázdno. V Prostějově už se však Litoměřice od bodů odstrkat nenechaly. Jestřábi se sice snažili svému soupeři vzdorovat, ale i přes to brali hosté všechny body za výhru 4:1. V zápase s Kadaní se Litoměřicím podařilo vsítit šest branek a získat další tři body do tabulky. Z Frýdku - Místku hokejisté Kališníci žádné body nepřivezli. Na domácím kluzišti si ale spravili chuť. Podařilo se jim totiž v prodloužení zdolat silný Vsetín.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Luboš Horký (5+2)

nejlepší nahrávač: Roman Erat (1+8)

lídr kanadského bodování: Roman Erat (1+8)

úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 85,71%, Lukáš Dostál 90,91%, Karel Vejmelka 91,3%

Statistiky hráčů Stadionu Litoměřice

nejlepší střelec: Matěj Chalupa (4+0)

nejlepší nahrávač: Aleš Pavlas (1+5)

lídr kanadského bodování: Aleš Pavlas (1+5)

HC Stadion Litoměřice - VHK Robe Vsetín 4:3 po prodl

Sestava Třebíče z minulého utkání: Dostál (Jekel) – L. Vágner, Kaláb (A), Bartejs, D. Mikyska, Čejka, Půža (A) – R. Erat (C), Dolníček, Horký – Jan Wasserbauer, T. Havránek, Vodný – Kusko, R. Zohorna, Kristl – Malec, Tadeáš Král, Kratochvíl.

Sestava Litoměřic z minulého utkání: Michajlov (Klouček) – Jeřábek, Pavlas (C), Smetana (A), Kvasnička, Jandus, Strejček – Bílek, J. Veselý, Helt – M. Chalupa, J. Šimeček, Kantner – Jirásek, Miškář, R. Pilař – Komárek, Hanták, M. Havelka.