Menu +

Do nové sezóny s novým kapitánem i asistenty, první změny v kádru

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Trenérská trojice Kamil Pokorný, Jaroslav Barvíř a David Dolníček udělala první změny v kádru. Ty se týkají hráčů, kteří v Třebíči zkoušeli štěstí na try out. Ukončena byla spolupráce s hráči Raškou, Přibylem a Nepokojem a to vcelku brzo i z toho důvodu, aby měli dostatek času najít si před začátkem sezóny nové angažmá. Naopak u týmu pokračují Marek Voženílek a Ondřej Gabrhelík, kteří dostanou šanci v úterním zápase s Kometou Brno. Co je ale zcela horkou novinkou je nový kapitán i jeho asistenti.
Sdílejte článek
 

Nový kapitán a asistenti pro sezónu 2021 - 2022

Kapitán týmu Ladislav BITTNER

Asistent kapitána Michal VODNÝ

Asistent kapitána Radim FERDA

Nová sezóna přináší i nové změny a výzvy. Jednou z nich bude u týmu mužů nový kapitán a jeden z jeho asistentů. V sezóně 2020 - 21 byl kapitánem Lukáš Nedvídek, asistenty pak Michal Vodný a Ladislav Bitner.

Právě nejlepší střelec minulého ročníku, který vykonával roli asistenta, teď dostane důvěru přímo na postu kapitána. Jeho asistenty budou Michal Vodný a Radim Ferda.

„Láďa Bittner patří k tahouným mužstva, navíc roli kapitána už ve své kariéře zastával, takže s tím má určité zkušenosti. Michal Vodný je jedním z nejzkušenějších hráčů našeho kádru a Radim Ferda je třebíčským odchovancem s příkladným přístupem k tréninku. U něj bychom chtěli, aby v této roli získal zkušenosti a postupem času se stal lídrem mužstva,“ okometoval novou volbu hlavní trenér Kamil Pokorný.


 • Kamil POKORNÝ: Láďa Bittner patří k tahounům mužstva, navíc roli kapitána už ve své kariéře zastával, takže s tím má určité zkušenosti.

 • Ten zároveň doplnil, důvod toho, proč v nové sezóně na postu kapitána již nefiguruje Lukáš Nedvídek, který tuto roli vykonával loni.

  “Lukášovi chceme, obrazně řečeno, uvolnit ruce. Má za sebou dvě vynikající sezóny (2018/19 54Z, 24G, 26A – 50 bodů, 2019/20 56Z, 19G, 26A – 45 bodů – pozn red.), ale loni se mu tolik nedařilo. Tím, že se bude moct soustředit jen na svůj výkon, bychom chtěli, aby se vrátil k produktivitě, která ho zdobila.“

  A co na jmenování kapitánem říká právě Ladislav Bittner?

  “Pro mě je velkou ctí být kapitánem tohoto mužstva. Ale zase nechci říct, že se tím něco nějak moc mění. Tým je výborný, je delší dobu pohromadě a všechno funguje jak má. Proto to bude spíš o tom, že budu mít na dresu céčko, ale zasahovat do chodu mužstva snad ani nebude potřeba,“ prohlašuje zkušený plajer, který před necelým měsícem oslavil devětadvacáté narozeniny a od trenérů k nim tedy dostal trošku opožděný dárek.


 • LAdislav BITTNER: Pro mě je velkou ctí být kapitánem tohoto mužstva. Ale zase nechci říct, že se tím něco nějak moc mění. Tým je výborný, je delší dobu pohromadě a všechno funguje jak má.

 • “ S asistenty jsem také spokojený, odpověď na naše role je vcelku jednoduchá. Nijak jsme si to nerozdělovali, spíš to asi vyplyne ze situace, kterou bude třeba případně řešit,“ vysvětluje s klidem angličana sympatický střelec.

  Asi málokdo ví, že Ladislav Bittner už si funkci kapitána ve své kariéře vyzkoušel, i když to už je nějaký ten pátek zpátky.

  “Jo, to už je ale docela dávno. Bylo to ještě v Benátkách nad Jizerou, kde jsem byl tenkrát ve třiadvaceti letech nejstarším hráčem, tak mě udělali kapitánem. Teď už jsem snad o něco zkušenější, takže to bude o něčem jiném,“ doplňuje s úsměvem třebíčský sympaťák.

  Nezbývá, než nejen novému kapitánovi a asistentům, ale celému týmu popřát do náročné sezóny hodně sportovního štěstí.

  Podobné články

  Aktuální zprávy

  Partnerem HST je i v letošní sezoně ČEZ - děkujeme!

  před 2 dny
  Aktuální zprávy

  Start mládežnických a dětských mužstev HST v soutěžních utkáních

  před 3 dny
  Aktuální zprávy

  HST: Omlouváme se všem poškozeným za technickou závadu na ZS

  17.09.2021