Menu +

Dobře jsme plnili pokyny, proto jsme vyhráli, ví Lukáš Handlovský

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - První utkání druhé půle základní části zvládli hokejisté Třebíče bravurně. Už v první třetině si vytvářeli velké množství šancí, využili ale jen dvě z nich. Svého soupeře z Olomouce zničila třebíčská jízda ve druhé části zápasu, kdy se domácí hráči prosadili čtyřikrát a hráčům Mory nedovolili ani jediný gólový zápis. Ve třetí třetině domácí zvolnili a šetřili síly, které se v sobotu v Ústí budou určitě hodit. Hosté toho využili ke vstřelení čestného gólu, víc už ale nedokázali a tak si tři body za jasnou výhru 6:1 připsali hokejisté Horácké Slavie.
Fotografie z utkání najdete TADY.
Sdílejte článek
 
K utkání nenastoupil Marek Laš, který pomáhá Plzni a je již definitivně jejím hráčem. Jeho místo v prvním útoku zaujal Zdeněk Kubica a nevedl si vůbec špatně. Tři kanadské body za tři přihrávky si připsal s velkou chutí hrající Lukáš Handlovský a svůj první gól v dresu Horácké Slavie zaznamenal obránce Lukáš Vomela. Dlouho to vypadalo, že brankář Michal Valent si připíše vychytanou nulu, ale tu mu ve čtyřicáté třetí minutě pokazil olomoucký Čuřík, který dal jediný gól Mory.

TRE_OLO_6:1

Lukáš Handlovský se vrátil ve výborné formě

Lukáš Handlovský zažil velmi povedený večer a návrat do sestavy po zranění kolenních vazů.
“Určitě se mi hrálo dobře, ale měl jsem obavy, aby mi to znovu neruplo, protože koleno ještě není zahojené. Zkoušel jsem hrát s ortézou a zatím to jde. Nic jsem necítil ani při nárazech, takže v pořádku.“

“Ten zápas určitě nebyl jednoduchý. Vyhráli jsme proto, že jsme si všichni plnili svoje úkoly. Jakmile jsme polevili, soupeř toho využil ke vstřelení gólu:“ potvrdil Lukáš fakt, že zápas i když vypadal jednoznačně, nebyl vůbec jednoduchý.

Lukáš měl původně absolvovat operaci, ale nakonec se jeho zranění vyřešilo použitím speciální ortézy.“Limituje mě to hlavně při pohybu do stran, při obratech a podobně. Bez ortézy bych ale vůbec nemohl hrát, protože mám utržené přední křížové vazy. V zápase jsem ale na zranění vůbec nemyslel a úplně jsem na to zapomněl.“

TRE_OLO_6:1

Michal Valent oslavuje vítězství

V brance dostal příležitost Michal Valent, který dlouho držel na uzdě olomoucké střelce, nakonec však přece jen jednu branku inkasoval, ale hlavu si z toho po vítězném utkání příliš nedělal.
“Myslím, že to byl obyčejný, další zápas v řadě. Měli jsme převahu i šance, takže jsem se musel hodně koncentrovat na každý puk, na každou střelu. Nechci říct, že to bylo lehčí, mám radši zápasy, v nichž jsem více v permanenci. Získali jsme tři body a to je nejdůležitější.“

Sympatický slovenský brankář projevil i pochopení pro své brankářské kolegy z týmu Olomouce, kteří se v brance museli dvakrát vystřídat.
Měli jsme velmi mnoho šancí a chudáci brankáři Olomouce s tím opravdu nemohli nic dělat. Využili jsme vypracované šance a pak po druhé třetině už byl zápas jednoznačný a myslím, že i rozhodnutý. „

“Někdo na vychytané nuly hledí víc, někdo ne. Je to takový divný ukazatel. Hokej je totiž kolektivní sport a důležité jsou v něm především kolektivní zájmy.“ ocenil Michal hlavně fakt, že Horácká Slavia získala do tabulky plný počet tří bodů a snad i posílila poněkoud nabourané sebevědomí.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

17.09.2020
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020