Menu +

Dobrý zápas, dobrý hokej, bod bereme, říká střelec Tomáš Kaut

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - V rámci třicátého pátého kola 1. ligy cestovali hokejisté Horácké Slavie Třebíč na led Havlíčkova Brodu k derby s místními Rebely. Zápas nabídl velmi dobrou podívanou pro oba tábory fanoušků. Za svými hráči přijely i téměř tři stovky diváků z Třebíče. Zápas hraný ve vysokém tempu nakonec rozhodla až poslední minuta prodloužení, ovšem hosté mohou být i s jedním bodem spokojeni. K tomu pomohl Tomáš Kaut, který tři minuty před koncem třetí třetiny vyrovnal na 3:3.
Sdílejte článek
 

Skvělé utkání vidělo něco málo přes sedmnáct stovek diváků. Hráči obou týmů jim nabídli výbornou podívanou s mnoha dramatickými momenty.

Tomáš KAUT

“Vstup do zápasu měl lepší Brod. Z naší strany ten začátek nebyl úplně povedený. Ve druhé třetině jsme dostali dva góly, po kterých jsme si vybrali time. Dostali jsme šanci dvou přesilových her, které jsme využili a byli jsme zpátky v zápase. Celý zápas se hrál z jedné strany na druhou, nahoru dolů. Byl to bodrý hokej. Ve třetí třetině nám domácí o jeden gól zase utekli, ale nezlomilo nás to a znovu jsme vyrovnali. Prodloužení už bylo takové buď a nebo. Myslím, že domácí pak dali takový dost šťastný gól,“ popisuje průběh utkání Tomáš Kaut, střelec třetí třebíčské branky, která znamenala vyrovnání na 3:3 a také zisk jednoho bodu.

Chvíli po polovině zápasu vedli Rebelové už 2:0 a s třebíčskými nadějemi na bodový zisk to nevypadalo dobře. Trenéři Kamil Pokorný a Radek Novák na situaci zareagovali půlminutovým oddechovým časem a krátkou poradou. Jak se ukázalo, ta pomohla, Bílé hvězdy začaly hrát aktivněji, více bruslily a i osobní souboje dokázaly vyhrávat. Výsledkem byly dvě využité přesilovky. Nejprve se od modré parádně trefil David Rangl, pak trochu kuriózní brankou na 2:2 vyrovnal Lukáš Sláma.

“Byla před námi ještě polovina zápasu, takže jsme věděli, že se to dá otočit. Trenér nás při oddechovém čase upozornil na to, že nevyhráváme osobní souboje, potřebovali jsme to uklidnit a trochu se zvednout. Fauly domácích nám k tomu pomohly a byli jsme zpátky,“ popisuje tři a dvacetiletý forvard, co se dělo na střídačce při oddechovém čase trošku netradičně vybraném už ve druhé třetině utkání.

Hokejisté Horácké Slavie si v zápase vytvořili dostatek gólových šancí, několikrát nastřelili tyč a dokázali se dostat i do několika samostatných úniků, včetně jednoho trestného střílení. Tomáš Kaut byl jedním z hráčů, kteří měli k dispozici hned dva samostatné nájezdy a ten druhý se mu povedlo zužitkovat a rozjásat tak zaplněný sektor pro diváky hostů.

“Je to velká škoda. Ty góly z nájezdů nám hodně chyběly. Jeden jsem měl ještě já a jeden Jakub Čuřík. Kdybychom je proměnili, asi bychom se radovali ze tří bodů, velká škoda,“ lituje nevyužitých gólovek autor už šesti přesných tref a devíti asistencí.

Zápas provázela velice dobrá divácká kulisa, jen z Třebíče na zápas dorazily téměř tři stovky fanoušků, kteří po celý zápas neúnavně povzbuzovali svůj tým.
“Jasně, dneska to bylo super, dorazilo hodně našich fanoušků, brodský kotel byl taky plný, takže atmosféra opravdu výborná,“ chválí oba fanouškovské tábory Tomáš Kaut.

Trošku paradoxem, i když velice příjemným je i přes prohru v prodloužení posun tabulkou směrem nahoru. Horácká Slavia si minimálně do soboty, kdy přivítá doma Most, může užívat skvělé čtvrté místo.

“S Kadaní je to taková přetahovaná, pořád je to jen o jeden bod. Musíme jít zápas od zápasu a uvidíme, jak skončíme po základní části. To bude důležité,“ zakončil pozápasové povídání po návratu na Zimní stadion Města Třebíče – MANN + HUMMEL ARENU Tomáš Kaut.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Byla to náročná série, za kterou se nemusíme stydět, shodují se Nedvídek s Psotou

18.03.2021
Ohlasy po utkání

Rozhodne to, kdo bude mít větší srdíčko. Jsem si jistý, že jsme to my, burcuje Michálek

16.03.2021
Ohlasy po utkání

Hrdina Jekel: Musím před klukama smeknout. Jaký zákrok byl nejtěžší?

14.03.2021