Menu +

Dohrávka kola přinese v pondělí pikantní souboj Motoru s Horáckou Slavií

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V sobotu 18. října 2014 se odehrálo již 15. kolo 1. hokejové ligy soutěžního ročníku 2014 – 2015. Jenže na programu bylo jen šest duelů, ten sedmý se uskuteční až v pondělí 20. října 2014 od 17:30 hodin v Budvar Aréně. Třebíčské Bílé hvězdy míří do jižních Čech, kde se hrála ještě předloni nejvyšší soutěž. Extraligu však majitel přesunul do Hradce Králové a v Českých Budějovicích tak začala loni nová hokejová kapitola.
Jenže to už je stará a ohraná písnička, zraky se nyní upínají k pondělnímu souboji v pátek ještě třetího s pátým týmem tabulky…
Sdílejte článek
 

ČEZ Motor České Budějovice

Historie

Hokej se v jihočeském městě hraje od roku 1911, nejvýznamnější budějovický klub – s původním názvem AC Stadion České Budějovice – byl založen stejně jako Horácká Slavia v roce 1928.

Několikrát za svou historii sestoupil tým z nejvyšší soutěže. Naposledy v sezóně 2003/04, kdy jihočeský celek nestačil na postupující Jihlavu. České Budějovice se pak v jedné sezóně – kdy byla zrovna výluka v NHL (pozn. red.: jihočeský dres tehdy oblékli např. odchovanci Roman Turek, Radek Dvořák, Václav Prospal, Stanislav Neckář, nebo i Kanaďan Andrew Ference) – střetávaly i s Bílými hvězdami z Třebíče.

Zajímavost: České Budějovice byly po Praze a Bratislavě třetím městem v Československé republice, kde byl vybudován zimní stadion s umělou ledovou plochou. Dokončen byl 27. října roku 1946.

Největším úspěchem klubu je bezpochyby jediný mistrovský titul, který získal tehdejší ZSJ SKP České Budějovice v sezóně 1950/51. Po rozdělení federace a zavedení samostatné české extraligy jsou nejlepšími umístěními třetí místa ze sezón 1994/95 a 2007/08.

Novodobá éra – záchrana hokeje ve městě, první liga, stabilita klubu

Další vavříny v jižních Čechách jen tak nepřidají. Bývalý majitel licence na ELH vedl spory s městem, ty vyústily v předloňský přesun extraligy do Hradce Králové. V Českých Budějovicích se pak řešila vůbec samotná existence klubu. Za záchranu seniorského hokeje bojovaly dokonce hned dvě skupiny osob a hokej v mužské kategorii zůstal zachován na úrovni 1. ligy. ČEZ Motor pak válčil mezi mantinely ve druhé nejvyšší soutěži. Původní smělé plány vzaly za své a České Budějovice skončily desáté.

Těžký los přisoudil Jihočechům na úvod ligy Jihlavu (1:4) a Třebíč (3:5). Po dvou porážkách si to ale postupně sedlo a Českobudějovičtí pozvolna stoupali tabulkou… Dokladem toho šest výher v řadě, sedm z posledních osmi odehraných zápasů…

Sestava Českých Budějovic v posledním kole proti Jihlavě (3:2p)

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha – Růžička, Vráblík, Semrád, Chmelíř, Suchánek, Punčochář – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Vaniš, Heřman, Rob.

Oficiální soupiska Motoru

ČEZ Motor České Budějovice: Ondřej Bláha (průměr 1,94; 93,96% úspěšnost zákroků – tímto se řadí ke špičce ligy), Gába, Kůdela – Chmelíř, Kříž, Mucha, Parýzek, Punčochář, Růžička, Semrád, Suchánek, Vráblík, Žovinec – Bárta, Boháč, Heřman, Kuchejda, Marek, Tomáš Nouza (v kanadském bodování 4. v lize), Pajič, Pašek, Prokeš, Přibyl, Rob, Josef Straka (v kanadském bodování 3. v lize), Švec, Švihálek, Trummer, Vaniš.
Realizační tým: hlavní trenér Petr Rosol, asistent trenéra Radek Bělohlav

SK Horácká Slavia Třebíč

Nové logo i nový trenér doposud jedině ku prospěchu věci

Na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL aréně byla v srpnu před rokem zavěšena pod stropem nová multimediální kostka. Před hokejovým ročníkem 2014 – 2015 přišel nejen nový trenér, ale jako další novum došlo ke změně klubového loga. A zdá se, že nové změny táhnou. Snad přes překážky ke hvězdám…

Soupiska Třebíče v posledním kole proti Havířovu (0:1)

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Zdráhal, Malena, Bartoň, Bilčík, Přibyl, Šaur – Havel, Dočekal, Erat – Pekr, Holec, Wasserbauer – Králík, Čuřík, Křivohlávek – Beneš, Raška, Čech.

Vzájemné zápasy Třebíče a Českých Budějovic v loňské sezóně

1. liga, SEZÓNA 2013/14

Třebíč – Č. Budějovice 1:2 (Vondráček)
Č. Budějovice – Třebíč 5:4p (Čuřík, Fořt, Křivohlávek, Laš)
Třebíč – Č. Budějovice 2:1 (Vondráček, Peroutka)
Č. Budějovice – Třebíč 0:3 (Čuřík, Vondráček, Laš)

Letošní první duel – 2. kolo

Třebíč – Č. Budějovice 5:3 (Holec, Erat, Burian, Dolníček, Vodný)

Tváří v tvář

ČEZ Motor České Budějovice – SK Horácká Slavia Třebíč
v pondělí 20. října 2014 v 17:30 hodin
v Budvar Aréně

Porovnání v lize
14
počet odehraných zápasů
14
7-2-0-5
celková bilance
8-1-1-4
45:37
skóre
41:27
0
utkání bez vstřelené branky
1
3
utkání se shut-outem
1
Josef Straka – 19 b. (9+10)
nejproduktivnější hráč
Miroslav Holec – 15 b. (4+11)
Josef Straka – 9
nejlepší střelec
Lukáš Havel – 7
Tomáš Nouza – 12
nejvíce asistencí
Miroslav Holec – 11
3,21 průměr vstřel. branek 2,93
16 góly v přesilovkách 12
1 góly vstřelené v oslabení 1
4143 diváků průměrná návštěvnost doma 1589 diváků

Podobné články

Pozvánky na zápas

Zápasové tempo nepolevuje! Ve středu míří bílé hvězdy do Benátek nad Jizerou

včera
Pozvánky na zápas

Boj Horácké Slavie o desítku bude pokračovat zápasem s Trhači

před 3 dny
Pozvánky na zápas

V sobotu do Frýdku! Horáci si chtějí připsat další tři body

14.02.2020