Menu +

Dohrávka kola přinese v pondělí pikantní souboj Motoru s Horáckou Slavií

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V sobotu 18. října 2014 se odehrálo již 15. kolo 1. hokejové ligy soutěžního ročníku 2014 – 2015. Jenže na programu bylo jen šest duelů, ten sedmý se uskuteční až v pondělí 20. října 2014 od 17:30 hodin v Budvar Aréně. Třebíčské Bílé hvězdy míří do jižních Čech, kde se hrála ještě předloni nejvyšší soutěž. Extraligu však majitel přesunul do Hradce Králové a v Českých Budějovicích tak začala loni nová hokejová kapitola.
Jenže to už je stará a ohraná písnička, zraky se nyní upínají k pondělnímu souboji v pátek ještě třetího s pátým týmem tabulky…
Sdílejte článek
 

ČEZ Motor České Budějovice

Historie

Hokej se v jihočeském městě hraje od roku 1911, nejvýznamnější budějovický klub – s původním názvem AC Stadion České Budějovice – byl založen stejně jako Horácká Slavia v roce 1928.

Několikrát za svou historii sestoupil tým z nejvyšší soutěže. Naposledy v sezóně 2003/04, kdy jihočeský celek nestačil na postupující Jihlavu. České Budějovice se pak v jedné sezóně – kdy byla zrovna výluka v NHL (pozn. red.: jihočeský dres tehdy oblékli např. odchovanci Roman Turek, Radek Dvořák, Václav Prospal, Stanislav Neckář, nebo i Kanaďan Andrew Ference) – střetávaly i s Bílými hvězdami z Třebíče.

Zajímavost: České Budějovice byly po Praze a Bratislavě třetím městem v Československé republice, kde byl vybudován zimní stadion s umělou ledovou plochou. Dokončen byl 27. října roku 1946.

Největším úspěchem klubu je bezpochyby jediný mistrovský titul, který získal tehdejší ZSJ SKP České Budějovice v sezóně 1950/51. Po rozdělení federace a zavedení samostatné české extraligy jsou nejlepšími umístěními třetí místa ze sezón 1994/95 a 2007/08.

Novodobá éra – záchrana hokeje ve městě, první liga, stabilita klubu

Další vavříny v jižních Čechách jen tak nepřidají. Bývalý majitel licence na ELH vedl spory s městem, ty vyústily v předloňský přesun extraligy do Hradce Králové. V Českých Budějovicích se pak řešila vůbec samotná existence klubu. Za záchranu seniorského hokeje bojovaly dokonce hned dvě skupiny osob a hokej v mužské kategorii zůstal zachován na úrovni 1. ligy. ČEZ Motor pak válčil mezi mantinely ve druhé nejvyšší soutěži. Původní smělé plány vzaly za své a České Budějovice skončily desáté.

Těžký los přisoudil Jihočechům na úvod ligy Jihlavu (1:4) a Třebíč (3:5). Po dvou porážkách si to ale postupně sedlo a Českobudějovičtí pozvolna stoupali tabulkou… Dokladem toho šest výher v řadě, sedm z posledních osmi odehraných zápasů…

Sestava Českých Budějovic v posledním kole proti Jihlavě (3:2p)

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha – Růžička, Vráblík, Semrád, Chmelíř, Suchánek, Punčochář – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Vaniš, Heřman, Rob.

Oficiální soupiska Motoru

ČEZ Motor České Budějovice: Ondřej Bláha (průměr 1,94; 93,96% úspěšnost zákroků – tímto se řadí ke špičce ligy), Gába, Kůdela – Chmelíř, Kříž, Mucha, Parýzek, Punčochář, Růžička, Semrád, Suchánek, Vráblík, Žovinec – Bárta, Boháč, Heřman, Kuchejda, Marek, Tomáš Nouza (v kanadském bodování 4. v lize), Pajič, Pašek, Prokeš, Přibyl, Rob, Josef Straka (v kanadském bodování 3. v lize), Švec, Švihálek, Trummer, Vaniš.
Realizační tým: hlavní trenér Petr Rosol, asistent trenéra Radek Bělohlav

SK Horácká Slavia Třebíč

Nové logo i nový trenér doposud jedině ku prospěchu věci

Na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL aréně byla v srpnu před rokem zavěšena pod stropem nová multimediální kostka. Před hokejovým ročníkem 2014 – 2015 přišel nejen nový trenér, ale jako další novum došlo ke změně klubového loga. A zdá se, že nové změny táhnou. Snad přes překážky ke hvězdám…

Soupiska Třebíče v posledním kole proti Havířovu (0:1)

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Zdráhal, Malena, Bartoň, Bilčík, Přibyl, Šaur – Havel, Dočekal, Erat – Pekr, Holec, Wasserbauer – Králík, Čuřík, Křivohlávek – Beneš, Raška, Čech.

Vzájemné zápasy Třebíče a Českých Budějovic v loňské sezóně

1. liga, SEZÓNA 2013/14

Třebíč – Č. Budějovice 1:2 (Vondráček)
Č. Budějovice – Třebíč 5:4p (Čuřík, Fořt, Křivohlávek, Laš)
Třebíč – Č. Budějovice 2:1 (Vondráček, Peroutka)
Č. Budějovice – Třebíč 0:3 (Čuřík, Vondráček, Laš)

Letošní první duel – 2. kolo

Třebíč – Č. Budějovice 5:3 (Holec, Erat, Burian, Dolníček, Vodný)

Tváří v tvář

ČEZ Motor České Budějovice – SK Horácká Slavia Třebíč
v pondělí 20. října 2014 v 17:30 hodin
v Budvar Aréně

Porovnání v lize
14
počet odehraných zápasů
14
7-2-0-5
celková bilance
8-1-1-4
45:37
skóre
41:27
0
utkání bez vstřelené branky
1
3
utkání se shut-outem
1
Josef Straka – 19 b. (9+10)
nejproduktivnější hráč
Miroslav Holec – 15 b. (4+11)
Josef Straka – 9
nejlepší střelec
Lukáš Havel – 7
Tomáš Nouza – 12
nejvíce asistencí
Miroslav Holec – 11
3,21 průměr vstřel. branek 2,93
16 góly v přesilovkách 12
1 góly vstřelené v oslabení 1
4143 diváků průměrná návštěvnost doma 1589 diváků

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020