Menu +

Doma chceme vyhrát, snad nám domácí prostředí a diváci pomůžou, shodli se David Vítek a Kamil Pokorný

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Ani druhé utkání osmifinálové série mezi Hradcem Králové a Třebíčí nepřineslo Horáckům radost z výhry. Po dvou utkáních na východě Čech prohrávají 2:0 na zápasy a v sobotu doma budou bojovat o naději a o prodloužení sezóny. Třebíčští nic nevzdávají, spoléhají také na domácí prostředí a své fanoušky. “Diváky chceme dostat na stadion i v neděli, proto je žádáme už v sobotu o podporu,“ zve publikum trenér Kamil Pokorný. “Diváci nás doma poženou dopředu a my chceme sobotní utkání vyhrát a hrát i v neděli. Co bude dál, to se uvidí,“ přidává se forvard David Vítek.
Sdílejte článek
 
Na sobotní utkání play - off mezi Horáckou Slavií a Hradcem Králové připravila Horácká Slavia SOUTĚŽ NEJEN O MOBILNÍ TELEFON SAMSUNG S3370. Podrobnnosti na plakátu. Soutěž je určena pro prvních 50 diváků, kteří na utkání dorazí buď v dresu, se šálou, nebo s jinými fans předměty Horácké Slavie Třebíč

Stalo se to, co si v Třebíči a okolí snad nikdo nepřál. Po dvou zápasech osmifinále prohrávají Horáci s mužstvem Hradce Králové 2:0 v sérii hrané na tři vítězství. Ve druhém utkání byl dlouho stav nerozhodný. Bylo jasné, že kdo dá třetí branku, hodně se přiblíží vítězství.

“Dneska jsme do utkání vstoupili určitě líp jak včera, víc jsme bruslili, bojovali jsme. Rozhodl třetí gól. Na začátku třetí třetiny za stavu 2:2 jsme měli několik šancí, které jsme ale nedali. Oni pak dali ten třetí gól a pak jim to tam napadalo,“ smutně konstatuje David Vítek, mladý třebíčský forvard, který v tomto utkání vstřelil v této sezóně svůj první gól v mužích.

Dvacetiletý třebíčský útočník nedostával na začátku sezóny v A – týmu tolik prostoru, kolik by si představoval. Pak přišlo zranění a tak se David Vítek musel rozehrávat v juniorce, se kterou s přehledem vede tabulku a bude bojovat o postup do nejvyšší soutěže. V posledních utkáních ale dostává od trenéra Pokorného důvěru i prostor na ledě.

“Ze začátku sezóny jsem se zranil, do Vánoc jsem vůbec pravidelně nehrál. Aź od nového roku hraju pravidelně a dostávám se do pohody. Jsem za to rád,“ chválí si zápasové vytížení autor vyrovnávací trefy Horácké Slavie.

Důležitý gól na 2:2, vsítil David Vítek v šestatřicáté minutě po spolupráci celého útoku.

“Tam to výborně sehráli spoluhráči. David Křenků výborně sklepl puk na Zdeňka Okála, ten objel bránu a mně předložil puk vlastně před prázdnou bránu,“ popisuje David Vítek spolupráci celé formace mladých pušek, která byla v zápase hodně vidět.

Dá se na stavu 2:0 na zápasy v sérii hrané na tři vítězství najít i něco pozitivního? Určitě je to fakt, že Hradec ani se zkušenějším kádrem, který má k dispozici, nedostal třebíčské mladíky pod nějaký drtivý, nebo stálý tlak. Oba zápasy byly dlouho vyrovnané. Rozhoduje ale proměňování šancí. Těch si Třebíčští stále vytváří velké množství, ale produktivita je zatím achilovou patou posledních zápasů Třebíče. To se projevilo i ve druhém osmifinálovém zápase na hradeckém ledě. Na začátku třetí dvacetiminutovky za stavu 2:2 měli Třebíčští velký tlak, který vyvrcholil výborně sehranou přesilovou hrou, v níž měli hosté hned několik vynikajících šancí, jenže je nedokázali proměnit. Pak přišel trest, domácí rázem vedli 3:2 a byli na koni.

“Asi měli víc štěstí. My jsme neproměnili trestné střílení hned vzápětí po tom, co jsme vyrovnali na 2:2, pak prázdná brána, hráč tam ještě skočil… Prostě jsme dnes měli smůlu,“ smutně konstatuje David Vítek.

Že by ale Třebíčští před domácím sobotním zápasem skládali zbraně, o tom nemůže být ani řeč. Právě naopak. Věří, že domácí prostředí a diváci, kteří je poženou za vítězstvím, mohou pomoci ke zdramatizování celé série.

"Myslím si, že doma nám bude hra víc sedět, máme menší kluziště, určitě lepší led,“ připomíná mladý útočník fakt, že v Hradci se nehrálo na právě kvalitním ledě, protože souběžně s prvoligovým play – off (!) zde probíhá mezinárodní turnaj reprezentací do osmnácti let. Každý den se tak na ledě hrálo několik utkání a ledaři už nemohli připravit kvalitní hrací plochu. Hráčům na pohodě nepřidal ani fakt, že šatnu měli ve vedlejší hale a do hlavní haly museli pochodovat přes dvůr po gumovém koberci, po kterém se přitom procházela veřejnost.

“Lidi nás poženou dopředu a bude se nám hrát líp. Prostě chceme vyhrát sobotní utkání, abychom hráli i v neděli a pak co bude dál, to se uvidí,“ uzavírá povídání krátce po utkání David Vítek.

“Diváky chceme dostat na stadion nejen v sobotu, ale i v neděli, proto je žádám, aby nás v sobotu přišli podpořit, protože v dobré atmosféře se hráči dokáží vydat ze všech sil,“ zve diváky do ochozů třebíčského zimního stadionu také trenér Kamil Pokorný.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024