Menu +

Doma opět ve středu, tentokrát proti Jestřábům z Prostějova

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Opět ve středu nás čeká domácí zápas již 18. kola WSM ligy. Na led Bílých hvězd přilétnou Jestřábi z Prostějova. Ti si spravují chuť po loňské sezóně, ve které museli obhajovat prvoligovou příslušnost až v nadstavbě o udržení. Letos jsou zatím na 6. místě s náskokem dvou bodů nad Třebíčí. Té se letos doma příliš nedaří, avšak vynahrazuje to body z venkovních duelů. Zápas SK Horácká Slavia Třebíč – LHK Jestřábi Prostějov začíná ve středu 28.10.2015 na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL Aréně v 17:30. K utkání bude připraven tradiční on-line přenos.
Sdílejte článek
 

Krátký pohled do historie klubu

Prostějovský klub byl založen v roce 1913 a již po jedenácti letech své existence a hraní přátelských utkání se stal účastníkem pravidelné soutěže.

V poválečných letech Prostějovští neustále pendlovali mezi dvěma nejvyššími soutěžemi. Od let sedmdesátých však začal klub střídat soutěže stále nižší a nižší, až se dokonce jeden čas ocitl v divizi.

V devadesátých letech a následující novodobé historii proběhlo v prostějovském klubu několik majetkových změn ve vedení klubu, častá byla i změna názvu. Dále také pokračovalo putování prostějovského klubu českými ligovými soutěžemi, které ukončil až ročník 2013/2014, ve kterém Jestřábi dokázali naposledy postoupit do 1. ligy.

Loňskou (po delší době opět prvoligovou) sezónu si však za rámeček prostějovští jistě nedají. Týmu se výsledkově nedařilo, za celou základní část se Jestřábům povedlo naplno bodovat v pouhých devíti duelech. To jim stačilo pouze na předposlední místo a tak o svoji prvoligovou příslušnost museli bojovat v nadstavbě o udržení. V té nakonec skončili na třetím místě s náskokem pěti bodů nad Havlíčkovým Brodem a první ligu tak zachránili.

LHK Jestřábi Prostějov

Jasnou brankařskou jedničkou Hanáků je zkušený Luboš Horčička (92,61%). Záda mu pak kryje mladý Jakub Neužil (80,00%), který má zatím odchytáno pouze 23 minut, během kterých však hned třikrát inkasoval.

O produktivitu nejen obraných řad, ale i celého týmu se stará především Marek Drtina (6+6) a sekunduje mu Tomáš Protivný (1+6), dozadu to však pro tuto dvojici není taková sláva. Oba mají na svém kontě 2 mínusové kanadské body.

Z útočníků je pak velmi produktivní zvláště trio Michal Dragoun (3+9), Patrik Moskal (4+7) a třebíčským fanouškům velmi známý Jakub Čuřík (3+7). Branky dávají prostějovští především ve vyrovnaném počtu hráčů, z 90 přesilovek jich dokázali využít pouze 13 (14,44%), za což jim patří předposlední místo.

Předzápasové informace

Jestřábi v minulém zápase již během první třetiny čtyřmi góly rozstříleli Kadaň. Konečné skóre 5:2 je proti tomuto nepříjemnému soupeři velmi dobrou vizitkou před následujícím zápasem.

Třebíč stále čeká na prolomení série porážek na domácím ledě. Venku se Bílým hvězdám pravidelně daří, avšak doma dokázaly vyhrát pouze třikrát.

Soupisky obou soupeřů v minulém kole

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Husák, Protivný, Sova, Kaluža, Vokurka, Drtina, Mojžíš, Rudl – Čuřík, Krejčík, Kuncek, Luňák, Volek, Illéš, Staněk, Dragoun, Šlahař, Moskal, Novák, Venkrbec

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Štindl, Malena, Niko, Čejka, Přibyl, Bilčík, Bartoň – Zohorna, Dolníček, Zuzin – Holec, Polodna, Švec – Psota, Raška, Kusko – Pokorný, Tomek, Šik

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021