„Doma těžko vyhrajeme na jeden gól,“ ví moc dobře Lukáš Havel

T ř e b í č - Osmadvacáté kolo první ligy svedlo dohromady Horáckou Slavii s východočeským klubem HC VCES Hradec Králové. Ten se v posledních zápasech zlepšuje a dva body si odvezl i z Třebíče. Stačily mu k tomu dvě vstřelené branky. Jedna v první třetině a druhá v penaltové loterii. Třebíčští mohou žehrat na mizernou produktivitu, z jednačtyřiceti střel vytěžili jen jeden gól.

Nepovedené vstupy do utkání

Hradec Králové, určitě hratelný soupeř. Přesto ale nezískali hráči Horácké Slavie více než bod. I ty nejvyloženější příležitosti totiž nedokázali přetavit ve vstřelené branky. A další ztráta bodů je může více než mrzet. „Určitě nás to mrzí, protože si myslím, že jsme byli lepší a zasloužili jsme si vyhrát, ale bohužel jsme nedali zase góly,“ započal pozápasové hodnocení útočník Lukáš Havel, jenž byl pozván k redakčnímu mikrofonu.

Lukáš HAVEL

Už pošesté v řadě prohráli červenobílí první třetinu. Ze zmíněných šesti zápasů mají Třebíčští skóre úvodních třetin co do počtu vstřelených a obdržených branek 1:11. Velmi nelichotivá bilance. Špatné začátky pak vyžadují dotahování skóre. „Prostě to tak někdy je, to nám nevychází, ty starty. Ale pak se vždycky nakopneme a hrajeme lépe. Dneska to bylo také tak. Ale myslím si, že první třetinu jsme dneska nehráli úplně špatně. Dostali jsme jeden blbý gól, ale jinak jsme byli lepší.“

Od druhé třetiny jiný herní projev, ale mizerná koncovka

Když se Třebíč rozehraje, tak hraje a mnohdy působí na ledě aktivněji než soupeř. Jenže bez vstřelených branek se prostě vítězit nedá. I ty nejvyloženější šance zůstanou nevyužity a z vítězství se pak raduje nakonec soupeř. Takový je obvyklý scénář zápasů této sezóny. „Musíme být více produktivní a dávat více gólů. Doma se nedá vyhrávat na jeden gól, to je těžké,“ zná starou známou pravdu hráč s číslem 8 na dresu.

A co chybělo k tomu, aby padlo více branek, aby se Horácká Slavia zase radovala z vítězství? „Trošku štěstíčka,“ řečeno stručně a jasně.

Jediným střelcem večera

Na závěr ohlasů popsal produktivní forvard, jenž si připsal v deseti zápasech za Třebíč už devět kanadských bodů, jedinou branku domácích, která padla ze hry. „Tam to vypíchl Kanis (pozn. red.: Jakub Kania), já jsem byl sám mezi kruhy, tak jsem jenom vystřelil. Prostě jsem nic nevymýšlel a spadlo to tam,“ dává popisem své branky možný recept spoluhráčům Lukáš Havel.