Menu +

Domácí premiera s Berounskými Medvědy

Aktuální zprávy
T ř e b í č - V sobotu 10 září se dočkají ti kdo se těší na mistrovský provoligový hokej mužů. Domácí Horácká Slavia přivítá ve druhém kole HC Berounští Medvědi Beroun. Domácí prostředí velí třebíčským hokejistů získat body, což s Medvědy nebude lehké. Přijďte proto povzbudit domácí hokejisty.
Utkání začíná na Zimním stadionu Města Třebíče v sobotu 10 září v 17 hodin.
Na našem webu jej také budete moci sledovat on-line.
Sdílejte článek
 
V prvním kole čekal Horáckou Slavii velmi těžký soupeř, favorit celé soutěže, Slovan Ústí nad Labem. Třebíčští v Ústí sice body nezískali, ale z ledu mohli odejít s hlavami vztyčenými. Za svůj výkon se rozhodně nemuseli stydět.
Prohra 3:1 je sice prohrou, ale rozhodnutí přinesla až poslední minuta a gól do prázdné třebíčské brány. Do té doby si favorizovaní Lvi nemohli být ničím jisti.
Bojovnost a nasazení s jakým Horácká Slavia tento duel odehrála, je pro sportovní veřejnost dobrou pozvánkou k sobotnímu utkání s nebezpečnými Medvědy z Berouna.


Brounští Medvědi stejně jako v minulých sezónách spoléhají na spolupráci s extraligovými kluby Sparty Praha, Kladna, Slavie Praha a Liberce. I letos budou mít Medvědi mladé a ambiciózní mužstvo. Tato spoluoráce ale přináší před každou sezónou poměrně velké změny. Sezóna 05/06 však zas tak velký průvan v kabině neudělala. První velkou změnou je odchod kouče Otakara Vejvody do Asie. Jeho místo zaujal Zdeněk Vojta, který má zkušenosti z Chomutova, Liberce a Ústí nad Labem. Na pozici asistenta zůstal bývalý výborný extraligový obránce Leo Gudas. Z hráčů, kteří Beroun opustili je největší ztrátou odchod zkušeného Ladislava Slížka do Ústí nad Labem.
Ztrátou je určitě také odchod talentovaných gólmanů Kopřivy a Pöpperleho.
Berounské vedení však nelenilo a sehnalo do nové sezóny hned několik posil. Na pozici gólmanaje to je nadějný Sparťan Michal Valent, který doplní Romana Handla. Do obrany přišel rovněž ze Sparty Radek Míka, který v minulé sezóně sbíral svoje první prvoligové zkušenosti v dresu Horácké Slavie. Ke zkušenějším hráčům v obraně patří Bořek Sláma a Filip Vaněček.
Mezi útočníky je nezvučnějším jménem
Václav Eiselt, jenž si letní přípravu zpestřil účastí na natáčení televizního seriálu z hokejového prostředí. Novými tvářemi jsou Michal Dragoun, Rok Pajič, Antonín Dušek, či Ladislav Vlček.
Ti doplní již ostřílené harcovníky, z nichž jmenujme alespoň Petra Horčičku, Radka Křesťana, Jiřího Novotného nebo Martina Tvrzníka. Jak tvrdý je prvoligový chlebíček již znají také Ctibor Jech, Lukáš Pabiška a Josef Toma.

V minulém kole Berounští porazili doma nováčka první ligy Prostějov v poměru 3:1. Branky Berouna vstřelili Pábiška, Eiselt a Šinágl.

Setava Berouna v minulém zápase s Prostějovem: Valent, Handl - Bobček, Vaněček, Filip, Sláma, Kasík, Ovčačík, Holub, Pulpán - Toma, Šinágl, Tvrzník, Borovanský, Křesťan, Eiselt, Horčička, Dragoun, Novotný, Pabiška, Pajič, Vlček.


Sobotní utkání budou řídit pánové:

HLAVNÍ SUDÍ - Polák - ČÁROVÍ SUDÍ - Chocholouš a M. Poruba


Podobný obrázek by chtěli třebíčští diváci vidět v sobotním utkání co nejčastěji. Snímek je z posledního utkání minulé sezony, v němž si Horácká Slavia s Medvědy poradila 3:1.

Podobné články

Aktuální zprávy

Hodnocení uplynulé sezóny očima předsedy klubu Martina Svobody

21.03.2020
Aktuální zprávy

Vyprodejme virtuálně stadion!

16.03.2020
Aktuální zprávy

Provoz zimního stadionu bude ukončen

12.03.2020