Menu +

Dorost HST musel pořádně zabojovat, pozici v soutěži ale udržel!

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Po reorganizaci soutěží a díky loňské povedené sezóně, letos naše družstvo dorostu hrálo druhou nejvyšší dorosteneckou ligu. Soutěž vznikla nově, nikdo tedy přesně nevěděl, co od ní čekat. Dvě skupiny po osmi týmech, kde první a druhý tým jde do play-off, třetí, čtvrtý a pátý tým má po základní části konec sezóny, šestý a sedmý tým hraje play-down křížem se soupeřem z druhé skupiny a osmý tým padá rovnou do regionální ligy. Velmi složitý klíč, že?
Sdílejte článek
 

Los naše dorostence na víc poslal do skupiny, kde to vůbec neměli snadné, protože hned tři soupeři hráli ještě minulý rok extraligu (Technika, Vsetín, Havířov), dále stanuli proti výběru Polska, Břeclavi, Chrudimi a Warriors Brno. Za cíl si před sezónou náš tým, pod vedením trenéra Nikoly Marka, dal umístění nejhůř do pátého místa.

Celá soutěž se hrála ve velmi vyrovnaném stylu, snad až na odskočený Vsetín s reprezentanty v sestavě. S tím ale dorost HST sehrál čtyři velmi vyrovnaná utkání. Množství odehraných zápasů skončilo rozdílem jedné branky a častokrát došlo i na prodloužení.

Vstup do sezóny byl pro HST dobrý a družstvo postupně sbíralo body. V prosinci ale přišla krize, kdy ani jednou nebodovalo a dostalo se tak do boje o záchranu v soutěži. Tabulka byla na třetím až osmém místě vyrovnaná až do posledních kol. Vše vyvrcholilo v posledním zápase proti ne příliš oblíbeným Warriors Brno, kde se rozhodovalo, který tým skončí osmý a rovnou spadne o ligu níž. Tam naši kluci předvedli velmi dobrý, obětavý a týmový výkon, hned od začátku zápasu si šli za vítězstvím.

V play-down se dorost HST utkal s ještě loni extraligovou Třemošnou, která skončila v druhé skupině na šestém místě. Série na tři vítězné zápasy začínala dvojutkáním na ledě soupeře, kam si naši hoši jeli minimálně pro jedno vítězství. Splnili nad plán a domů se vraceli za stavu 2:0. Doma pak sérii ukončili hned v následujícím utkání a poslali tak o ligu níž dalšího soupeře.

Následovala baráž s Náchodem, který vyřadil Havířov a dvěma velmi ambiciózními týmy z regionální ligy, a to Wolves Pilsen a Tigers Zlín. Baráž začala výborně, když naši hned dvakrát naplno využili domácího prostředí. Poté přišlo zaváhání na ledě Plzně, ze kterého se ale tým rychle oklepal, vyhrál další utkání ve Zlíně a pokračoval do Náchoda minimálně pro bod, aby sezónu a ligu zachránil. To se povedlo, utkání měla Markova družina hned od začátku pod kontrolou, zvítězila a zajistila si tak účast v lize dorostu i v příštím ročníku, což kluci hned v autobuse náležitě oslavili.

„Velmi, velmi náročná sezóna, kterou jsme odehráli s jedním z nejmladších týmů v celé soutěži. Škoda prosincové krize, kdy jsme ztratili pár bodů. Kdyby se to nestalo, mohli jsme se vyhnout dlouhému a těžkému boji o záchranu. Ten jsme ale nakonec zvládli velice dobře. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za celou sezónu a hlavně za zvládnutý závěr v boji o záchranu. Měli jsme výbornou partu v kabině, díky které jsme to nakonec urvali,“ shrnul dramatickou a napínavou sezónu hlavní trenér dorostu Nikola Marek a dodal: „na závěr bych chtěl poděkovat vedení klubu, díky kterému měli kluci výborné podmínky a špičkový servis.“

Podobné články

Mládežnický hokej

Předposlední víkend mládežnického hokeje

03.04.2023
Mládežnický hokej

HST dorost i žáci váleli!

27.03.2023
Mládežnický hokej

Žákům se dařilo, dorost jde do baráže, juniorka už má volno

20.03.2023