Druhá polovina ligy začíná pro Třebíč sobotním soubojem v Havířově

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - První polovina soutěže je minulostí, ta druhá startuje bez přestávky hned dalším, tedy sedmadvacátým kolem. V něm hokejisté Horácké Slavie Třebíč zajíždí na led osmého týmu tabulky AZ Havířov. Bílé hvězdy mají co napravovat, na nepovedený duel v Ústí by bylo nejlepší rychle zapomenout bodovým přísunem ze Slezska. Ani Havířovští neprožívají zrovna šťastné období, za tři body naposledy vyhráli 1. listopadu. Duel mezi Havířovem a Třebíčí začíná v sobotu v 17:00, textový přenos zajistí domácí na www.onlajny.com.

Havířov už není nováček, v 1. lize je druhou sezónu

Havířov působí v první lize druhou sezónu po restartu místního hokeje. Vítězství v baráži 2012 – 2013 znamenalo, že havířovský hokej se opět vrací do prvoligového pelotonu, odkud zmizel ještě pod názvem Havířov Panthers. Návrat k historickému názvu AZ znamenal i návrat fanoušků do hlediště a Slezané se zařadili mezi nejnavštěvovanější stadiony naší druhé nejvyšší hokejové soutěže.

Bohužel vyšší návštěvnost s sebou přinesla nejen parádní atmosféru a chorea, ale i to horší, co fanouškovská scéna nabízí. Havířovská zvěř, jak si tvrdší jádro fanoušků slezského klubu říká, je po celé republice vyhlášena různými excesy, od odcizování různých fanouškovských propriet, až po fyzické napadání soupeřových fandů, a to většinou pouze ve velké přesile. Do Havířova v sobotu míří autobus třebíčských fandů a ti se tedy budou muset mít na pozoru. Nutno dodat, že bezpečnostní opatření v Havířově bývají organizována na vysoké úrovni.

Co trápí AZet? Nestálost formy

Ale zpět k dění na ledě. Havířovským patří aktuálně osmá příčka tabulky. Tým vedený čtyřiapadesátiletým havířovským patriotem Janem Danečkem zatím postrádá především stálost formy. Výsledky AZetu se střídají jako na houpačce. Nejvyšší výhry dosáhli Slezané 1. listopadu, kdy porazili Benátky na jejich ledě vysoko 5:0. Nejvyšší porážku zaznamenali hned o tři kola později od Českých Budějovic a to v poměru 1:6. Naproti tomu ale dokázal houževnatý tým potrápit i favorita celé soutěže, navíc na jeho ledě, když z Chomutova odvezl bod za prohru v samostatných nájezdech 3:4.

Pohled do statistik Slezanů

Havířov má na soupisce tři brankáře, z nichž nevíce prostoru mezi třemi tyčemi dostal Lukáš Daneček, jenž odchytal 793 minut s úspěšností 92,21%. Kanadskému bodování útočníků vládne Antonín Pechanec s osmi góly a deseti asistencemi. Velmi dobře si vedou i Tomáš Jiránek a Martin Jakúbek. Nejlepším střelcem je Marek Loskot, který zaznamenal už deset branek. Nejvíce kanadských bodů mezi obránci získal i v Třebíči dobře známý Tomáš Valenta (10Z, 1G, 5A), stejně tak i Jiří Krisl (21Z, 0G, 6A).

Slezanům se teď nedaří a to ani venku, ani doma. Poslední výhru za tři body zaznamenali v duelu v Benátkách nad Jizerou 1. listopadu, kde vyhráli vcelku hladce 5:0. Pak ale přišel domácí utrápený zápas s Ústím, který domácí vyhráli 5:4 po prodloužení. To bylo pátého listopadu. Od té doby Havířovští na jakékoli vítězství čekají. Bod si dovezli z Chomutova za porážku 3:4 po prodloužení, 6:1 podlehli v Českých Budějovicích, 3:4 pak doma v derby s Prostějovem, v Litoměřicích nevstřelili ani branku a prohráli fotbalovým skóre 1:0 a naposledy nestačili před vlastním publikem na Jihlavu, které podlehli 2:4.

Třebíčští chtějí zlepšit produktivitu

Třebíčští hokejisté vyhlásili před sezónou vcelku skromný cíl, postup do play – off. Ten zatím plní s rezervou, i když pozor, soutěž je teprve v polovině. I Horácká Slavia má na čem pracovat. Stačí letmý pohled do statistik a je jasné, co je třeba zlepšit. Jednou z těchto věcí je produktivita. Tým vedený Jiřím Mičkou a Radkem Novákem dokázal už pětkrát nasázet soupeřů po pěti brankách a k podobné produktivitě by se chtěl co nejdříve vrátit. Mužstvo ale zdobí především propracovaná defenziva, která je nejlepší v soutěži, a výborní gólmani.

Utkání v Havířově startuje v sobotu 22. listopadu v 17:00 a sledovat jej můžete na www.onlajny.com.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!