Druháci Třebíče obsadili 2. místo v Kolíně, Jan Trvaj NEJ brankářem turnaje

T ř e b í č - 31. března 2013 se druháci HS Třebíč zúčastnili turnaje hráčů ročníku narození 2005 v Kolíně. Náš tým byl složen pouze ze tří hráčů ročníku 2005, ostatní byli mladší. V konkurenci osmi týmů si HS nevedla vůbec špatně a v konečném pořadí obsadila výborné 2. místo. Týmy byly rozděleny do 2 základních skupin po 4 účastnících a vítězové těchto skupin postupovali do finále, týmy na druhých místech hrály o třetí místo. Turnaj byl velmi vyrovnaný, o čemž svědčí výsledky jednotlivých zápasů. Žádný zápas neskončil dvouciferným výsledkem, což u této věkové kategorie nebývá obvyklé.

Fotografie týmu druháků, který vybojoval stříbrné medaile
Třebíčský Jan Trvaj byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje

V úvodním zápase se SK HS Třebíč utkala s týmem HC Příbram, kterého zdolala 3:1, když třetí uklidňující gól docílila při hře soupeře bez brankaře. V dalším zápase hráči narazili na domácí SC Kolín, se kterým v první třetině prohrávali 1:3. Poté kluci zabojovali a podařilo se jim ve druhé a ve třetí třetině přidat vždy po jedné brance a utkání tak skončilo remízou. V posledním zápase hráči nastoupili proti družstvu HC Lomnice nad Popelkou a k postupu do finále museli soupeře porazit minimálně o tři góly.

Nejlepší hráč Horácké Slavie Jakub Hájek a Hvězdička

Po první třetině byl stav bezbrankový, ve druhé třetině si naši hráči vypracovali tříbrankový náskok, který se jim podařilo udržet až do konce. Výsledkem byla výhra 3:0, která díky lepšímu skóre o jednu branku poslala naše hráče do finále. V závěrečném střetnutí jsme se utkali s HC Chrudim. Výšková převaha byla na straně soupeře. Naši hráči prohráli první třetinu 0:2, ve druhé jsme měli výhodu dvou samostatných nájezdů, které jsme neproměnili. V poslední třetině soupeř přidal ještě jednu branku a stanovil tak konečné skóre 0:3.

Nejlepším hráčem týmu byl trenérem vybrán Jakub Hájek, který vstřelil čtyři branky. Nejlepším brankářem celého turnaje byl pořadateli zvolen Jan Trvaj.

Všichni hráči si odnesli spoustu zkušeností a sportovních zážitků, jejich úsilí bylo oceněno pohárem, medailemi a dalšími hodnotnými cenami.

Na turnaj s námi vyrazil i maskot SK Horácká Slavia Třebíč – všem fanouškům známá Hvězdička.

Naše barvy reprezentovali: Jan Trvaj – Jakub Hájek, Filip Svoboda, Patrik Rygl, Tomáš Přibyl, Zuzana Trnková, Ondřej Málek, Matěj Vojáček, Matěj Gross, Daniel Dočekal, Petr Ostrý, Damián Rezek a Adam Ošmera.