Soupeř se představuje
První záznam ve slávistické kronice o hokejistech je v sezóně 1901/1902, kdy oficiálně vystoupili bandy-hokejisté a v utkání ve Vídni nad tamním Training Eis-Klubem Vídeň zvítězili vysoko 17:3, hráli ovšem tehdy především fotbalisté. Další zmínka je až v roce 1904, kdy hokejisté vyhráli pohár redakce "Sportu a her". Tento pohár vyhráli i v roce 1905 před I. ČLTK a Smíchovem. V sezóně 1906/1907 byli ve stejné soutěži druzí za Spartou, jíž ve finále podlehli 3:4. Pohár Slavie opět vyhrála v roce 1908. V tomtéž roce sehráli také zápas v zahraničí, v Budapešti nad Karcsolyazó zvítězili 5:2. Rok 1909 je významným mezníkem hokejového dění, neboť v tomto roce byl založen Český svaz hokejový, který byl přijat do mezinárodní ligy hokejové. Mužstvo Slavie odjelo do Švýcarska a Francie, aby se hokej naučilo hrát. Člen klubu a brankář MUDr. Gruss pak přeložil pravidla. Po příjezdu z Francie bylo vypsáno mistrovství Čech v kanadském hokeji, které vyhrálo mužstvo Slavie.
Po dlouhých letech v nižších soutěžích české hokejové scény se posouváme až do sezóny 1993/1994, kdy zažila pražská Slavia jeden z největších úspěchů v podobě postupu do Extraligy ledního hokeje. Ve čtvrtfinále play-off 1. ČNHL se střetla Slavia s Havířovem a souboj nakonec vyhrála 3:1 na zápasy, což znamenalo postup do semifinále. V tom jí bylo soupeřem mužstvo KP Brno a i s ním si Slavia úspěšně poradila, tentokrát jednoznačně 3:0 na zápasy. Podařilo se tak postoupit do baráže o extraligu, kam Slavii doprovodil Vsetín. V baráži je čekaly poslední dva týmy extraligy Hradec Králové a Jindřichův Hradec. Hrálo se systémem 2krát každý s každým doma - venku. Před baráží se Slavii podařilo získat velikou posilu v podobě Vladimíra Růžičky, který se vrátil do Čech ze zámoří s krátkým zastavením ve švýcarském Zugu. Na jeho angažování měl lví podíl trenér Farda. Svůj um předvedl "Růža" hlavně v důležitém zápase v Hradci Králové, kde hattrickem rozhodl o vítězství Slavie v poměru 6:5. Postup stvrdila Slavia v posledním zápase doma proti Jindřichovu Hradci, a oslavy tak mohly začít.
V sezónách 2002/2003 a 2007/2008 dokázala Slavia Praha dosáhnout největšího možného úspěchu na českém hokejovém výsluní, to když získala mistrovské tituly. V prvním případě si dokázala poradit s Pardubicemi ve finále 4:3 na zápasy a v tom druhém zdolala Karlovy Vary rovněž 4:3 na zápasy. Až loni dostala nová slávistická tradice v nejvyšší soutěži výraznou trhlinu, proběhlo nepříliš populární stěhování nejstabilnějších pražských akvizic do Chomutova, a výsledkem byl dokonce sestup do první ligy. Letošní WSM liga tuto situaci patrně přivítala s otevřenou náručí, jelikož opět napomohla zvýšení divácké návštěvnosti. Považte sami, kdy naposled přišlo v Kadani na hokej 2 090 diváků? To už bude hodně dávno, teď ve středu ve sváteční den se to právě se Slavií povedlo.
V brance Slavie není potřeba představovat hlavního muže s maskou Alexandra Hyláka. Níže se můžete podívat do jeho statistik, proč na něj sešívaní sází a o post jedničky se s nikým nedělí. V obraně se snaží zastavit útoky soupeře velezkušený Milan Hruška. Ve stejné činnosti s ním pracují Žiga Pavlin, Ronald Knot, Peter Hraško, Petr Punčochář a Pavel Kolařík. V útoku jsou nejlepšími hráči Jaroslav Markovič (z 18 zápasů má luxusních 23 bodů), Miloslav Čermák, Nathan Robinson, Tomáš Micka a Pavel Kašpařík.
Slavia v dosavadním průběhu sezóny
Vstup do soutěže měli sešívaní poměrně vlažný. Sérií nepříliš výrazných výsledků však pražský celek rázně ukončil právě v Třebíči, kde vyhrál velmi vysokých 1:7. Od té doby Slavia Praha dominovala ještě v 7 zápase v řadě! Posléze však opět nastala výsledková krize, ze které se sešívaní prozatím nijak výrazně nedostali. Uvidíme, jestli se jim to povede k horáckému neprospěchu opět s Třebíčí.
Předzápasový informační servis
Okénko do několika statistik obou týmů
Nejlepší střelci Slavie: Miloslav Čermák 11 G, Jaroslav Markovič 9 G.
Nejlepší střelci Třebíče: Petr Polodna 9 G, David Dolníček 7 G.
Kanadské bodování Slavie: Jaroslav Markovič 23 (9+14), Miloslav Čermák 17 (11+6).
Kanadské bodování Třebíče: Petr Polodna 12 (9+3), David Dolníček 11 (7+4).
V bráně se za Slavii rozchytal: Alexandr Hylák s úspěšností 94,50 % a průměrem 1,70.
V bráně se za Třebíč rozchytali: Karel Vejmelka s úspěšností 91,47 % a průměrem 2,56 a Martin Falter s úspěšností 84,62 % a průměrem 1,92.
Využití přesilovek Slavie: 15,09 %.
Využití přesilovek Třebíče: 17,33 %.
Úspěšnost oslabení Slavie: 91,35 %.
Úspěšnost oslabení Třebíče: 84,15 %.
Trestné minuty Slavie na zápas: 13,44.
Trestné minuty Třebíče na zápas: 16,00.
Průměr sešívaných střel na branku za zápas: 35,39.
Průměr třebíčských střel na branku za zápas: 32,39.
Průměrná divácká podpora Slavie loni: 3 892 diváků v ELH.
Průměrná divácká podpora Třebíče loni: 1 807 diváků.
Průměrná divácká podpora Slavie letos: 1 704 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče letos: 1 396 diváků.
Poslední čtyři zápasy obou celků
Slavia - Kladno 2:3 sn.
Benátky - Slavia 3:1
Slavia - Prostějov 1:2
Kadaň - Slavia 1:2 pp.
Přerov - Třebíč 2:5
Třebíč - Kladno 0:3
Benátky - Třebíč 2:4
Třebíč - Prostějov 4:2
Sestavy Slavie a Třebíče v minulém kole
Slavia: Hylák – M. Hruška, Pavlin, Hraško, Punčochář, Kolařík, Růžička, Adam, Knot – Robinson, Bahenský, D. Hruška – Micka, Jiránek, Markovič – J. Doležal, Kašpařík, Čermák – T. Doležal, Šafránek, Andres.
Třebíč: Vejmelka – Štindl, Malena, Niko, Čejka, Přibyl, Bilčík – Miškovský, Dolníček, Zuzin – Holec, Polodna, Kusko – Psota, Raška, Wasserbauer – Tomek, Pokorný, Bartoň.
Kompletní program 19. kola
Sobota 31. října – 19. kolo:
16:00 Rytíři Kladno – HC AZ Havířov 2010
16:30 HC Benátky nad Jizerou – HC Dukla Jihlava
17:00 SK Kadaň – ČEZ Motor České Budějovice
17:00 LHK Jestřábi Prostějov – HC Most
17:00 HC ZUBR Přerov – HC Stadion Litoměřice
17:30 HC Slavia Praha – SK Horácká Slavia Třebíč
Ve čtvrteční předehrávce porazilo Ústí Draky ze Šumperka 4:2.
Zápas 19. kola WSM ligy startuje v Edenu v sobotu 31. října od 17:30! Připraven bude klasický online přenos. Fanoušci naplnili do Prahy autobus a hodlají se sjet z celé země také auty. Přidejte se k nim!