Dukla je minulostí, v sobotu hostí Bílé hvězdy rozjeté Benátky nad Jizerou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Po středeční výhře Bílých hvězd 3:0 v Jihlavě zbývají do konce základní, dlouhodobé, části soutěže pouhá čtyři soutěžní kola a o účastnících play-off je letos již rozhodnuto. Mezi těmito vyvolenými je i příští soupeř Horácké Slavie, tým HC Benátky nad Jizerou. V letošním vzájemném měření sil bralo vítězství vždy hostující mužstvo. Jak to bude tentokrát? Přijďte svůj tým podpořit, první buly bude vhozeno v sobotu 8. února 2014 v 17:30h.

Sedm vítězství v řadě vyneslo Benátky do vytoužené osmičky

Středočeši si účast ve vyřazovacích bojích zasloužili především mohutným finišem, sedmizápasovou šňůrou vítězných zápasů, který v posledním odehraném kole zakusil i havlíčkobrodský Rebel. Tým pod vedením hlavního kouče Filipa Pešána se mezi elitní osmičku vrací opět po roční pauze.

Hráči i fanoušci Horácké Slavie si rovněž mohou zavzpomínat na jednu kuriozitu. Hrála se sezóna 2011/2012 a na řadu přišlo rovněž 49. kolo a v něm se chystala bitva o důležité body se stejným protivníkem. Z důvodu nepříznivých klimatických podmínek se soupeř k zápasu nedostavil, a tak vedení soutěže rozhodlo odehrát utkání 49. kola v úterý 21.2.2012. Zápas byl vložen mezi poslední dva hrací dny. SK Horácká Slavia Třebíč bojovala o postup do play-off 1.ligy. Díky strhujícímu odhodlání a výkonu týmu se povedl úctyhodný sportovní výsledek – 3 vítězná utkání během 3 dnů, resp. 50,5 hodin. I díky tomuto heroickému výkonu Horácká Slavia postoupila v sezoně 2011/12 do play-off a tento výkon byl zapsán do české Guinnessovy knihy rekordů.

Brankářskou jedničkou Benátek je bezesporu Marek Schwarz z Liberce, který má tygří podíl na mohutný finiš Středočechů do elitní osmičky. Mezi střelce můžeme zařadit čtrnáctigólové borce Michala Bártu a Jana Plodka. Kanadskému bodování svého týmu vévodí Josef Skořepa se 30 body (12+18).

Poslední tři utkání našich hostů

Benátky n J. – Olomouc 4:0, branky Benátek: Pabiška, Skořepa, Ulrych, Plodek

České Budějovice – Benátky n J. 1:2sn, branky Benátek: Skořepa, nájezd Špaček

Benátky n J. – Havlíčkův Brod 3:0, branky Benátek: Jánošík, Krejčík, Špaček

V minulém kole nastoupili hokejisté Benátek nad Jizerou v této sestavě:

Schwarz (Trenčan) – Ulrych, Říha, Jánošík, Kajínek, Pabiška, Niko – Bárta, Plodek, Kica – Jonák, Skořepa, Klimt – Špaček, Skalický, Krejčík – Dlouhý, Mikyska, Vařecha.

Poslední tři zápasy Horácké Slavie

Litoměřice – Třebíč 2:1sn, branka Třebíče: Mrázek

Třebíč – Beroun 5:1, branky Třebíče: Laš 2, Dolníček, Křivohlávek, Kadela

Jihlava - Třebíč 0:3, branky Třebíče: Dolníček, Laš, Dietz

V minulém kole nastoupili hokejisté Horácké Slavie v této sestavě:

Novotný – Bilčík, Čejka, Peroutka, Dietz, Valenta, Malena – Kaut, Fořt, Nahodil – Laš, Dolníček, Dočekal – Křivohlávek, Raška, Kadela – Moučka, Čech, Přibyl – Juráň.

Vzájemné zápasy v tomto ročníku

10. kolo: Benátky n J. – Třebíč 0:3, branky: Dolníček, Čuřík, Wasserbauer

Horácká Slavia porazila Benátky nad Jizerou. Branky stříleli pouze slavisté. Ve čtvrté minutě se prosadil tečí kapitán David Dolníček, který pak vyslal po polovině utkání, ve třiatřicáté minutě, do brejku i skórujícího Čuříka. Dvoubrankový rozdíl ještě navýšil ve třetí třetině Wasserbauer, když tečoval Dujsíkovu střelu. Naproti tomu Martin Falter v bráně Bílých hvězd, nemusel ze své sítě lovit ani jeden puk a připsal si tak první nulu v sezóně.

23. kolo: Třebíč – Benátky n J. 1:2, branky: Vondráček – Havlín, Kica

Třetí utkání v jednom týdnu, i to je prvoligový kolotoč. Po vítězství v Jihlavě přivítaly Bílé hvězdy na svém ledě tým Benátek nad Jizerou. Oba celky se do tempa dostávaly až s přibývajícím časem a na první branku se čekalo až do třicáté minuty, kdy se trefil hostující Havlín. Domácí zvýšili tlak ve třetí třetině, avšak inkasovali ještě jednou při hře bez brankáře. Nic na tom nezměnila ani branka Tomáše Vondráčka 46 vteřin před třetí sirénou, hosté si tak odváželi všechny body za nejtěsnější vítězství 1:2.

36. kolo: Benátky n J. – Třebíč 1:3, branky: Krejčík – Čuřík 2, Mikeska

Po pauze v hokejovém kalendáři se v novém roce znovu rozjela první liga, Horácká Slavia cestovala do hokejových Benátek nad Jizerou. Tam se ujala v jedenácté minutě vedení, když Jakub Čuřík překonal po souhře s Nahodilem perfektní střelou Schwarze. Domácí vyrovnali z trestného střílení po faulu Dujsíka na unikajícího Krejčíka, jenž skóroval bekhendovým blafákem. V pětačtyřicáté minutě tečoval střelu Mikeska a Třebíč opět vedla. Třetí branku Bílých hvězd přidal aktivní Čuřík, čímž definitivně pojistil vítězství Horácké Slavie.