Důležitých pět branek v síti Pinkasově

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - 42. kolo první ligy přivedlo na třebíčský led poslední celek první ligy IHC Písek. Písek v posledních dvou kolech utrpěl debakly v Mladé Boleslavi 8:0 a doma s Kometou 8:1. Proto v dnešním utkání rozhodně nebyl favoritem. Domácí Horácká Slavia chtěla potvrdit svoji zlepšenou formu, což se jí nakonec podařilo. Brankami Davida Vrbaty, Jiřího Olivy, Vladimíra Škody, a dvěma góly Martina Sobotky porazila Písek vysoko 5:2.

Dá se říct, že první třetina byla ze strany domácích vcelku povedená, přesto po jejím konci svítil na světelné tabuli stav 1:1. Písek totiž dokázal branku vytěžit ze snad jediné vážnější střely.

Prvních deset minut druhé třetiny se domácí nemohli prosadit a definitivně se zápas zlomil až mezi 30 a 35. minutou, kdy Slavisté zasadili dezorientovaným Jihočechům tři těžké údery v podobě puků v síti Pinkasově.

Uklidňující gól na tři jedna vsítil Vladimír Škoda, jenž po zápase na Sareze nastoupil ke svému druhému utkání po delší pauze zaviněné nemocí a svalovým zraněním.
"Dneska jsem se na zápas hodně těšil, chtěl jsem si rozhodně zahrát víc než v Ostravě a myslím, že to bylo i vidět. Zápas se nám vydařil, takže spokojenost," řekl ke svému výkonu muž, kterého po jím vstřelené brance diváci vyvolávali pod přezdívkou „Škodovka“.

Gólová střela, kterou poslal Vladimír Horáckou Slavii do dvoubrankového vedení byla o to důležitější, že dala domácím vedení o uklidňující dvě branky.
"Viděl jsem před sebou Vrbatku /David Vrbata – pozn. autorů/ a jen jsem doufal, že mi ten puk dá, protože jsem byl jen kousek od něj. Pak jsem jen napřáhl. Měl jsem napřaženo dost dlouho a čekal jsem co brankář udělá.
Neudělal nic, tak jsem mu to poslal pod betony a prošlo to,"
popsal gólovou situaci spokojený střelec.

Dvěma brankami ze 34 a 39. minuty se v zápase blýskl bojovník Martin Sobotka.
"Myslím, že dneska zahrála výborně celá naše lajna. Hodně jsme si nahrávali a to, že jsem ty branky dával já, byl jen výsledek dobré práce celé pětky," skromně řekl střelec dvou posledních branek Horácké Slavie.

Branku, při níž se Martin prosadil přes tři soupeřovy hráče, popsal takto: "Byla to nahrávka Davida Vrbaty na Láďu Škodu do brejku. Láďa jel na gólmana sám, udělal blafák a puk zůstal na čáře. Já už jsem jen dorážel." Martin však skromně zapomněl dodat, že k puku se musel důrazně a obětavě prodrat přes tři bránící hráče, kteří nedokázali puk z brankoviště dostat do bezpečí.

Ostatní výsledky 42. kola Horácké Slavii příliš nepomohly a vědom si toho je i Sobotka.
"Škoda, že dneska vyhrála i Olomouc. Přesto je stále ještě šance na to, dostat se na nebarážové pozice velká, a my se o ni poperem. Věříme, že aspoň o ten jeden bod se před někoho na dvanácté místo natlačíme a čtrnáctého února nám snad skončí sezóna."

Na dotaz zda měli hráči na tento veledůležitý zápas s Pískem zvláštní motivaci Martin Sobotka odpověděl: "Ne, to určitě ne. My se připravujem na každý zápas stejně, protože každý zápas je pro nás důležitý. Musíme se vždycky připravit tak, abychom podali vždy ten nejlepší, stoprocentní výkon."

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž