Menu +

Generálka na ligu - Horácká Slavia Třebíč vyzve rivala z Jihlavy

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Další prvoligová sezona se mílovými kroky blíží ke svému startu, ještě před tím však Horácká Slavia naposledy vyjede k přípravnému duelu. V rámci Regionálního poháru přivítá na svém ledě celek HC Dukla Jihlava, který se může pochlubit i dvěma velice zajímavými posilami v podobě Ujčíka s Důrasem. Třebíčským se daří a z posledních pěti klání je přehrála pouze právě Dukla, Bílé hvězdy tak mají soupeři co vracet. Naopak Jihlava v posledních dvou utkáních prohrála. Nejprve v Havlíčkově Brodě a poté těsně 1:2 doma s Olomoucí. Jak dopadne generálka na 1. ligu, se přijďte podívat v úterý 3.9. od 17:30 na známou adresu, Zimní stadion města Třebíče- MANN- HUMMEL ARENU. Pro ty, kteří se nebudou moci dostavit osobně, bude připraven, jako již tradičně, ONLINE přenos.
Sdílejte článek
 

HC Dukla Jihlava, soupeř, kterého třebíčskému publiku není třeba dlouze představovat. Souboje mezi oběma celky bývají pro oba tábory těmi velice atraktivními, mnohdy vyhrocenými a v neposlední řadě vždy se skvělou kulisou v podobě fanoušků obou táborů. V loňské sezoně obsadila ambiciózní Dukla šestou příčku a ve čtvrtfinále play off narazila na Ústecké Lvy z Ústí nad Labem, se kterými vypadla po nejkratším možném počtu čtyř zápasů. Jak to vypadá v táboře Jihlavy před sezónou nadcházející? Pojďme se na to společně podívat.

Ano, asi je to logické, kým jiným začít, než trojnásobným mistrem světa, Viktorem Ujčíkem, který se rozhodl strávit závěrečnou část své kariéry v mateřské Jihlavě. A jak se tomuto velezkušenému hráči dařilo v přípravě? V dosud odehraných přípravných zápasech si Ujčík připsal tři body za tři vstřelené branky. Druhou zvučnou posilou do útočných řad Dukly se stal rovněž rodák, který působil do loňské sezony v extraligovém Chomutově, je jím Michal Důras. Třetím zajímavým hráčem, který bude oblékat v následující sezoně dres Jihlavy, je Lotyš Janis Andersons, krerý se zúčastnil již čtyř světových šampionátů mezi dospělými.

Přípravné zápasy jdou do finiše, Jihlava doposud odehrála jedenáct přípravných duelů, z nichž dokázala pětkrát zvítězit. Šestkrát pak musela svému soupeři pogratulovat k vítězství. Z posledních třech odehraných duelů dokázal soupeř Horácké Slavie zvítězit pouze jedenkrát. A to na domácím ledě, kdy přehrál poměrem 2:0 právě Horáckou Slavii Třebíč. Poté přišla porážka 1:3 v havlíčkobrodské Kotlině. V posledním střetnutí nestačila Dukla doma na Olomouc, které podlehla 1:2.

Sestava HC Dukla Jihlava z posledního přípravného střetnutí:
Rittich – Jícha, Dobrovolný, Tobola P., Jaroš, Podlipnik, Štebih, Kaláb – Kadlec, Hubáček, Vysloužil, Velecký, Prokš, Malec, Zeman, Čachotský, Březina, Mikeš, Kuřítko, Důras.


To v Třebíči forma naopak s každým zápasem roste, nebo alespoň podle výsledků by se to tak dalo nazvat. Vzpomeňme na rozpačitý úvod přípravy, kdy se Červenobílým podařila uhrát pouze jedna remíza, a to doma proti Olomouci. Ale jak již bylo řečeno, mužstvo, které z velké většiny tvoří hráči, kteří se podíleli na skvělé loňské sezoně, se dostává do pohody. Lze to vyčíst i z výsledků přípravných utkání, kdy z posledních pěti zápasů dokázali Třebíčští čtyřikrát zvítězit. To poslední vítězství si mužstvo trenérů Pokorného a Nováka připsalo na ledě Havlíčkova Brodu v poměru 4:2.

Soupiska Horácké Slavie Třebíč z utkání v Havlíčkově Brodě:
Zelenka – Malena, Rangl, Dietz, Dlapa, Čejka, Bilčík, Peroutka – Laš, Dolníček, Čuřík – Wasserbauer, Nahodil, Vondráček T. – Kadela, Paták, Přibyl – Čech, Moučka, Horký.

Tak nezapomeňte přijít podpořit Horáckou Slavii k jejímu poslednímu přípravnému zápasu, který se odehraje v úterý 3.9. od 17:30 na Zimním stadioně města Třebíče MANN-HUMMEL Areně.

Tabulka Regionálního poháru

Pořadí Tým Z V VP PP P Skóre Body
1. SK Horácká Slavia Třebíč 3 2 0 0 1 7:6 6
2. HC Dukla Jihlava 2 1 0 0 1 3:3 3
3. HC Rebel Havlíčkův Brod 3 1 0 0 2 9:8 3

Podobné články

Pozvánky na zápas

V sobotu přijede do Třebíče silný soupeř ze Vsetína! Oba celky se chtějí vrátit na vítěznou vlnu

včera
Pozvánky na zápas

Po bravurně zvládnutém restartu sezony přivítá Horácká Slavia vedoucí Benátky nad Jizerou

24.11.2020
Pozvánky na zápas

Kolotoč Chance ligy se po nucené odmlce opět rozjíždí! Prvním soupeřem bílých hvězd bude Sokolov

20.11.2020