Menu +

Generálka na ligu v Benátkách! Třebíčští zápas pojmou jako mistrovský

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Poslední zkouška před ligou čeká Bílé hvězdy v úterý, a to v Benátkách nad Jizerou, za které hraje například bývalý hráč HST Ján Niko. Kouč Sobotka dodal: "Zápas vezmeme, jako by to byl mistrovský," a vyjádřil se i k situaci v obraně, kde nyní chybí zraněný Szathmary. Povede se Třebíčským naladit na start soutěže v podobě vítězství? Duel začíná od 18:00 a sledovat ho můžete i na onlajny.com.
Sdílejte článek
 

Trenér Martin Sobotka před zápasem:

Příprava je u samotného konce, v posledním zápase podlehli Třebíčští rivalovi o jednu branku 4:3, generálka na soutěž bude proti mladému a velmi dobře bruslícímu celku – Benátkám. "Zápas vezmeme ve stylu, že se jedná o mistrovský střetnutí, kluky jsme k tomu nabádali i v Jihlavě, kde jsme nepodali vůbec špatný výkon. Doufám, že k tomu přistoupíme zodpovědně jako s Duklou. Bylo by dobré naladit se do sezóny vítězstvím," řekl hlavní trenér A týmu.

Jednotlivé dvojice a trojice dostávají pomalu, ale jistě finálních podob, jak sám říká Martin Sobotka: "Formace se nám již rýsují, přesunů moc nebude. Nějaké být mohou, ale zásadní spíš ne."

Nejvíce trápí trenérské duo zranění klíčového obránce Šimona Szathmaryho, který patří na svém postu k nejofenzivnějším v celé soutěži. "Je to pro nás špatná zpráva, že se zranil, zatím nevíme, kdy se bude moct vrátit, doufejme, že co nejdříve."

Přemýšlí lodivod střídačky o případném angažmá nějakého obránce, který by doplnil mužstvo, když se produktivní bek Szathmary zranil? "Uvidíme, co v úterý, něco se rýsuje... Ovšem Šimon, který je hráčem do prvních dvou formací, se těžce nahrazuje, ale snad se ta díra povede momentálně zalepit," dodal Sobotka a na závěr vyzdvihl hokejisty, kteří tu v tuhle chvíli jsou: "My zdejším klukům věříme všem, proto je zde máme a snad budeme mít správný výběr hráčů do ligy."


HC Benátky nad Jizerou

Celek, který již delší dobu spolupracuje s Libercem, skončil v minulé sezóně na třináctém místě se ziskem 56 bodů. V letošní přípravě Benátečtí odehráli osm duelů, ve kterých se střetli celkem se šesti zahraničními celky, což byly například běloruský Soligorsk, ruský Novokuznetsk, německý Lausitzer, či naposled francouzský Briançon. S Francouzským týmem brali výhru 6:5 po nájezdech a dále se týmu ze Středočeského celku podařilo porazit Pavlodar z Kazachstánu, a to 4:0. S českými soupeři se Benátky potkaly pouze dvakrát a ani jednou nevyhrály, padly se Sokolovem a i Ústím.

Výsledky v přípravě:

Benátky n.J. – Soligorsk 0:3
Benátky n.J. – Novokuznetsk 2:4
Benátky n.J. – Pavlodar 4:0
Benátky n.J. – Lausitzer 3:4p
Benátky n.J. – Sokolov 4:5
Benátky n.J. – Dresdner 2:6
Ústí n.L. - Benátky n.J. 7:4
Benátky n.J. – Briançon 6:5sn

Na střídačce proběhla před letošním ročníkem změna, náhradou za Jiřího Kudrnu se stal Valdemar Jiruš, pro kterého to bude velká výzva, v seniorském hokeji to totiž bude pro něj premiéra. Jeho asistentem bude Antonín Nečas.

Mnoho odchodů se v Benátkách neuskutečnilo, naopak vrátil se Adam Dlouhý a Jiří Průžek, ovšem tomuto hráči byl zjištěn nádor na varleti, operaci má úspěšně za sebou, kdy však se objeví na ledě, není zatím jasné.. Ze zámořské juniorské soutěže OHL přišel Roman Půček, ten by klidně mohl zabojovat i o letošní MS dvacetiletých. Poslední posilou se stal čtyřicetiletý Radek Duda, který již sbírá zkušenosti i jako trenér, kdy radí mladým hráčům. „Radek u nás hrál už loni. A přesvědčili jsme se, že jeho přístup k hokeji i k životu naší organizaci vyhovuje," řekl generální manažer Bartoloměj Salanský.

SOUPISKA BENÁTEK N.J.


Soupisky obou celků v posledním zápase

Benátky n.J.: Žajdlík (Hrstka) – Žůrek, Buchtela, Hampl, Niko, Kovář, Aubrecht – Špaček, Šír, Wiencek – Dlouhý, Najman, Půček – Bittner, Chrtek, Jiruš – Šafařovský.

SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda (Jekel) – Jenáček, Padrnos, Forman, Furch, Čejka (C), Hort – Kusý, Nedvídek, Psota – Vodný (A), Šťovíček, Havránek – Malec, Král, Paták – Havlát, Michálek, Podlaha – Ferda.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Boj Horácké Slavie o desítku bude pokračovat zápasem s Trhači

před 2 dny
Pozvánky na zápas

V sobotu do Frýdku! Horáci si chtějí připsat další tři body

14.02.2020
Pozvánky na zápas

Ve středu opět na hokej! K důležitému utkání přiletí Jestřábi z Prostějova

11.02.2020