Menu +

HST „20“ vs. HC Olymp – dění na tribunách, atmosféra, ohlasy, fotografie

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Máme za sebou unikátní setkání výběru hráčů Horácké Slavie Třebíč za posledních 20 let, slavných odchovanců a významných hostů. Na jednu ledovou plochu a pod jednu střechu Zimního stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENY se podařilo přivést opravdu jedinečná jména spojená s minulými časy třebíčského hokeje posledních dvou dekád. Jak vypadala exhibice s pražským Olympem z tribun? Jak ji hodnotili příznivci Třebíče a co si v ochozech během zápasu připravili?
Sdílejte článek
 

ROZSÁHLOU FOTOGALERII Z EXHIBICE NAJDETE ZDE


V úvodu večera nastoupila obě mužstva na hrací plochu za potlesku tribun. Třebíčský kotel si připravil choreografii, která zobrazovala královskou korunu doplněnou o nápis Třebíčská šlechta, po obou stranách se objevily desítky bílých a červených balónků. Večerem provázela moderátorka a herečka Kateřina Hrachovcová. Po představení obou soupisek přišlo na řadu čestné buly, které vhodil za bouřlivého skandování Tomáš Zelenka.

Herní průběh zápasu přinesl mnoho komických i dramatických momentů a skóre dospělo k symbolickému poměru oslav 20 let třebíčského prvoligového hokeje 20:20. V průběhu zápasu došlo k několika zajímavým vložkám jako dovednostním disciplínám, úplatkářské aféře, vniknutí chuligána na ledovou plochu, doslova ohnivému nájezdu a dalším. Ozdobami večera byly všechny třebíčské hráčské hvězdy a ikony poslední doby, na straně Olympu celebrity, herci a významné sportovní osobnosti.

V průběhu zápasu došlo i na několik samostatných nájezdů na obou stranách s originálními zakončeními, z nichž velká část by na Mistrovství světa asi neprošla. Celkové pojetí hry bylo opravdu exhibiční a bylo zaměřeno na pobavení diváků. Velkými miláčky byli oba třebíčští muži s maskou Standa Neruda a Filip Luňák. Právě Filip si na konci neodpustil klasické naskočení na mantinel pod kotlem Třebíče. Jak legendární a nostalgické…

Přestávkový program vyplnily velmi kvalitními vystoupeními krasobruslařky. Hostující HC Olymp pojal tento slavnostní večer i charitativně, výtěžek ze sbírky nejenom mezi fanoušky půjde na dobročinné účely. Diváci a zejména domácí kotel pojali tento zápas jako možnost ke klasickému fandění a podpoře Horácké Slavie na ledě. A místy to byl opravdu rachot. V posledních 10 minutách fanoušci skandovali jména svých miláčků na ledě i početného realizačního týmu na střídačce. Závěr zápasu doplnila ze strany diváků pěkná kombinace lehké pyrotechniky a prskavek, a navodila tak kromě oslav i blížící se vánoční atmosféru.

Děkovačky a čestná kolečka nebraly konce a celý stadion se slzou v očích vzpomínal na nejslavnější hokejové momenty v našem městě za poslední dobu, hlavně legendární postup do první ligy na jaře roku 1997.

„V Třebíči se na postup do první ligy vzpomíná jako na největší hokejovou událost v historii a hráči, kteří se o to přičinili, zaslouží uznání. To se při oslavě 20 let v první lize rozhodně povedlo a nejeden fanoušek zavzpomínal na staré časy. Byl to zážitek jak pro mladé fanoušky, tak pro pamětníky,“ poznamenala skalní fanynka z kotle Třebíče.

„Bylo příjemné vidět všechny tyto slavné a významné hráče v jeden moment na jednom stadionu pohromadě. Snad čeká třebíčský hokej dalších příjemných 20 let, které nám divákům a fanouškům budou dělat radost. Celkový dojem mírně narušil nehokejový komentář moderátorky Katky,“ přidal svůj názor sympatický příznivec v klubovém dresu na severní tribuně nad střídačkami.

Čestné buly: Tomáš Zelenka

HST „20“: Stanislav Neruda, Filip Luňák – Zdeněk Sedláček, Bedřich Ščerban, Marcel Hrbáček, Tomáš Zeman, Karel Šefčík, Lukáš Sláma, Rostislav Malena, Oldřich Kališ – Michal Mikeska, Radek Novák, Milan Buďa - Martin Fryauf, Oldřich Bakus, Roman Hlouch - Michal Kaňka, Jakub Žiška, Patrik Eliáš - Kamil Pokorný, Tomáš Madrý, Martin Sobotka - Roman Mejzlík, Petr Zahradník, Karel Vejmelka starší

Trenéři: Milan Chalupa, Jiří Otoupalík, Roman Vondráček, Jaromír Šindel

HC Olymp Praha: Svoboda, Frýd, Matěj Dejdar, Tuháček, Zapletal, Pražský, Vik, Beran, Hölzel, Platil, Černošek, Siegl, Zelenka, Hašek, Nový, Šmicer, Dejdar Martin

Diváci: 2 170

Podobné články

Aktuální zprávy

Schůzka a jednání s Karlem Nedbalem a Václavem Čejkou

20.10.2020
Aktuální zprávy

Dohoda na ukončení spolupráce

16.10.2020
Aktuální zprávy

Vyjádření hráčů HST k událostem v klubu

13.10.2020