Menu +

HST: Tvorba mužstva pro novou sezónu 2021/22

Aktuální zprávy
Jak už zaznělo z HST při hodnocení právě ukončené sezóny, chceme našim příznivcům poskytovat úplné informace ze všech oblastí činnosti klubu. A protože se již různé informace na různých místech objevují, a to jak o HST, tak i o ostatních klubech Chance ligy, je načase toto téma uchopit jako celek a přehledně jej pro naše fanoušky shrnout.
Sdílejte článek
 

Již na konci ledna bylo řečeno, že HST zahájila jednání ohledně tvorby mužstva na sezónu 2021/22. Jedním z prvních kroků bylo jednání s vrcholným představitelem Komety Brno Liborem Zábranským, kdy bylo ujednáno pokračování spolupráce mezi kluby HST a Kometou Brno. Na toto rozhodnutí navazovala další řada kroků, které vedly k zajištění osy týmu na příští sezónu, ale i k zajištění členů realizačního týmu pro “A” mužstvo.

A právě složením realizačního týmu začneme. V týmu mužů, kteří se starají o chod a blaho trenérů a hráčů nedochází ke změnám. Vedoucím mužstva i pro příští sezónu zůstává Luděk Popela a pozici kustoda bude zastávat Martin Mejzlík. V případě potřeby bude pozici druhého kustoda plnit Robert Hudec. Zejména setrvání Martina Mejzlíka na pozici kustoda nás velmi těší, jelikož Martin se k HST připojil po několikaleté odmlce, naskočil na pozici, kterou před lety opustil a opět se stal nedílnou součástí mužstva. V oblasti realizačního týmu čeká HST ještě jednání o složení lékařského týmu, jemuž poslední roky velela MUDr. Michaela Kotačková a HST věří, že tomu tak bude i do budoucna.

Co se týče nejvyšších pozic vedení mužstva, tedy trenérů, dojde ke změnám, a to v návaznosti na dvě skutečnosti. Tou první je fakt, že ani Jarda Barvíř, ani David Dolníček nemají trenérskou licenci “A”, tudíž nemohou nadále vést mužstvo mužů HST. Druhá skutečnost vychází z koncepčních změn v oblasti mládežnického hokeje, kdy HST chce více propojit dospělý hokej s mládežnickým a úzce tak provázat “A” mužstvo s mužstvem juniorů. Více se změnami v oblasti mužstev dětí a mládeže budeme zabývat v jiném článku. Tyto dvě skutečnosti se zákonitě promítly i do složení trenérského obsazení u mužstva mužů. Pozice asistenta trenéra u „A“ mužstva zůstává i pro příští sezonu Jaroslavu Barvířovi a na stejné pozici bude pokračovat i David Dolníček. Jeho zaměření bude více směrem k dovednostním tréninkům a bude zároveň zastávat pozici hlavního kouče u mužstva juniorů HST a jeho asistentem u této věkové kategorie bude pro změnu Jaroslav Barvíř. Pozice hlavního trenéra prozatím zůstává neobsazena, kdy jméno muže, který zasedne na tuto pozici, bude oficiálně představeno 1. května 2021, tedy poté, kdy mu skončí jeho současné smluvní povinnosti.

A nyní se již můžeme posunout ke složení hráčského kádru HST pro následující ročník. Začneme hezky odzadu, tedy brankařskými pozicemi. HST se podařilo udržet oba dva maskované muže z minulé sezóny, takže o post jedničky se poperou Pavel Jekel a Honza Mičán. V jednání je doplnění brankařského týmu o Marka Pavlase a juniora Lukáše Vejmelku, tady jsou však ještě určité nejasnosti provozně technického rázu.

Obranné řady se začaly tvořit na již ověřených hráčích z minulé sezóny. V HST tedy budou i nadále působit Michal Furch, Lukáš Zukal a Lukáš Chalupa. Ostatní obránci působící v minulé sezóně klub opouští a to včetně Karla Nedbala, který se vrací do systému mateřského celku Dynamo Pardubice, kde se buď prosadí nebo bude působit ve spolupracujícím týmu HC Vrchlabí. HST tedy v současné době pracuje na posílení obraných řad a nové informace se dají očekávat v první polovině května, kdy případným posilám skončí současný smluvní kontrakt.

Na rozdíl od obrany je složení útočných formací pestřejší. Díky jednání zůstávají v mužstvu HST Ladislav Bittner, Matěj Psota, Martin Šťovíček, Michal Vodný, Lukáš Nedvídek, Radim Ferda, Václav Krliš a David Michálek. Ve hře je i určitá forma setrvání mladíků Tomáše Křehlíka a Matouše Hrubce. Na dalším posílení útočné síly HST se pracuje a na představení nových jmen se, obdobně jako u obránců, těšte nejdříve v květnových dnech.

V oblasti složení kádru “A” mužstva je potřeba zmínit ještě dvě další záležitosti. O té první se hovořilo již na začátku loňské sezóny a je jím dlouhodobý cíl posílení pozic v mužstvu kmenovými hráči HST. Loni touto dobou byl v mužstvu jediný kmenový hráč, a to Radim Ferda. HST svojí prací a plněním svých předsevzetí a koncepcí docílila toho, že v současném kádru pro sezónu 2021/22 jsou již čtyři kmenoví hráči (Ferda, Šťovíček, Zukal, Furch). Druhá skutečnost již byla zmíněna v jednom z předešlých odstavců a tou je určitá změna koncepce v oblasti výchovy mládežníků. I loni byli zapojeni do kádru “A” mužstva mužů dva junioři a konkrétně Zdeněk Vedral ml. se zde udržel po celou sezonu. Nově tvořící se kádr bude opět doplněn mladými hokejisty z řad juniorů a tentokráte v počtu pěti hráčů včetně již zmiňovaného Zdendy Vedrala. O jejich definitivním zařazení či delším setrvání v mužstvu mužů, bude ještě rozhodnuto a to v návaznosti na plnění jejich školních povinností, na dohodách s rodiči a především zájmu samotných hráčů.

Samotná letní příprava mužstva by měla být zahájena v pondělí 26. dubna 2021 a přípravu by v prvním týdnu měla zatím na povel dvojice trenérů Barvíř a Dolníček. Následně od 3. května bude tým doplněn o nového hlavního trenéra. Tato fáze přípravy by měla skončit okolo 2. července. Mužstvo by se pak mělo pravděpodobně sejít k předsezónní části přípravy ve čtvrtek 22. července. Do letní části přípravy se tedy zapojí okolo 20 až 25 hráčů a novinkou by mělo být zařazení i přípravy na ledě. O toto se HST snaží, podobně jako o zajištění ledu pro ostatní věkové kategorie, v případě, že bude umožněno trénování v uzavřených prostorách i pro neprofesionální sportovce.

Tak to by bylo v kostce vše, co se týká nových či staronových informací z oblasti složení a fungování “A” mužstva HST. O dalších skutečnostech budou příznivci HST informování, jak už víte, začátkem května 😉.

Podobné články

Aktuální zprávy

Sobotní kondiční seminář s Petrem Mockem

dnes
Aktuální zprávy

Přípravné zápasy sezóny 2021/2022

včera
Aktuální zprávy

Nový erb HST - jak se vám líbí?

před 2 dny