Menu +

Herní systém Chance ligy pro novou sezónu se rýsuje

Aktuální zprávy
V průběhu dnešního dopoledne se uskutečnil aktiv klubů 1. ligy. Zástupci všech hokejových klubů, které mají nárok podat přihlášku do následující sezóny, se setkali v on-line prostoru a dohodli se na herním modelu příštího roku. Je třeba zdůraznit, že se zatím jedná pouze o doporučení klubů Chance ligy, definitivní podobu toho modelu musí schválit výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje.
Sdílejte článek
 

Z dnes vyřčených doporučení vyplývá, že základní část by se měla hrát tříkolově, kdy začátek připadá pravděpodobně na 2. zářijový víkend a konec na první dny března příštího roku. Do nadstavbové části by mělo postoupit 10 týmů a její součástí bude i předkolo. Co se týká opačného konce tabulky, po základní části týmy ze 17., 16. a 15. místa přímo sestupují do 2. ligy. Týmy, které po základní části skončí na 14. a 13. místě, spolu odehrají zápasy na 4 vítězná utkání. Družstvo, které prohraje, sestupuje do druhé ligy a vítěz má zajištěno právo záchrany v baráži.

Takové jsou tedy aktuální novinky projednávané na dnešním aktivu, jak jsme již zmínili, konečná verze herního modelu nové sezóny Chance ligy musí být oficiálně schválena výkonným výborem ČSLH a o tom vás rozhodně budeme informovat.

Podobné články

Aktuální zprávy

HST na rovinu k tématu rekonstrukce zimního stadionu

před 2 dny
Aktuální zprávy

VIDEO: Hráči znovu makali na ledě, jak trénink hodnotí trenéři a oslavenec Krliš?

08.06.2021
Aktuální zprávy

Ledy v Brně tentokrát pro dorost

07.06.2021