Menu +

Historicky nejlepší střelec z Třebíče i skvělá čísla Jekela. Co říkají statistiky?

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Základní část je za námi! Horáci obsadili osmou pozici a čeká je boj o čtvrtfinále play off. Je tak čas na bilanci hráčů v dosavadním průběhu ročníku. Na podrobnější statistiky celku se zaměříme ještě po sezoně.
Sdílejte článek
 

Útočníci

Třebíč je nejdéle působícím týmem v celé soutěži. A letos má poprvé nejlepšího střelce celé soutěže! Tím se stal poměrně suverénně Ladislav Bittner, jenž nasázel hned 25 branek. Jeho náskok na druhého Petra Mrázka z Prostějova a Davida Šafránka z Kolína činil čtyři trefy.

Ladislav Bittner: Vážím si toho! Cením si toho, je to ale zásluha celého týmu!

„Velice si toho vážím! Jsem za to moc rád a popravdě jsem netušil, že se to v Třebíči předtím nikomu nepovedlo,“ pochvaluje si Ladislav Bittner. „O to více si toho cením, je to ale zásluha celého týmu!“ děkuje i spoluhráčům.

Jak prožíval poslední zápasy? „Popravdě jsem to na konci docela sledoval. I kluci v kabině to probírali, takže to nešlo nevnímat,“ usmívá se třebíčský sympaťák.

A teď doufá, že nebude platit v kabině pokutu. „Nevím, zatím nikdo nic neříkal, tak snad nebude. V pokutovém řádu tohle není,“ směje se hráč, který v základní části vypálil hned 139 ran na soupeřovy brankáře.

Ladislav Bittner přidal k 25 brankám i 15 nahrávek. Celkem získal 40 bodů – stal se nejproduktivnějším hráčem Třebíče a v celé lize obsadil v bodování čtvrté místo!

A kdo byl druhý nejproduktivnější hráč Horáků? Hned dva útočníci– Martin Šťovíček (15+16) a Matěj Psota (8+23) – oba získali shodně 31 bodů. Dokonce oba posbírali v tabulce pravdy +/- 14 plusových bodů, díky čemuž byli v základní části nejlepší z celého mančaftu.

Nejlepším nahrávačem celku se stal Matěj Psota - 23. Hned 16 přesných asistencí má i Martin Šťovíček a kapitán Lukáš Nedvídek.

A i když vyhrál Ladislav Bittner nejlepšího střelce ligy, nejvíce vítězných branek vstřelil za Horáckou Slavii Martin Šťovíček, který se stal zároveň nejtrestanějším hráčem – 38 trestných minut. Jako křídlo se navíc postavil i ke 100 vhazováním a hned 62 jich vyhrál. Z hráčů, kteří na buly chodili častěji, se nejlépe umístil Michal Vodný (52,24 procentuální úspěšnost) a Ladislav Bittner (52,25).

Z forvardů zblokoval nejvíce střel Michal Vodný – 20 a Radim Ferda – 17.

A co průměrná produktivita hráčů za 60 minut času na ledě? Nejlépe se umístil Ladislav Bittner – v průměru získal za 60 minut hned 3,56 bodů. Hodnotu 3,24 získal Matěj Psota. Třetí pozice patří Martinu Šťovíčkovi (2,96), následuje Lukáš Nedvídek 2,23 a Matouš Hrubec – 2,12.

Brankáři

Ač někdo nemusí souhlasit, bez výborného a spolehlivého brankáře se vyhrát nedá. A přesně takové jistoty má Třebíč v Pavlu Jekelovi, jenž se díky svým statistikám vyhoupl až na druhé místo v úspěšnosti maskovaných mužů celé ligy. Pojďme se tedy na jeho čísla podívat trochu detailněji.

Pavel Jekel nastoupil do 29 zápasů (to je druhý nejvyšší počet společně s Michajlovem ze Slavie za prvním Bláhou z Prostějova) a odchytal rovných 1700 minut! Za tu dobu vyslali soupeři na třebíčského brankáře 825 pokusů (4. nejvyšší číslo v soutěži) a z nich propustil za svá záda jen 68 branek.

Z těchto čísel plyne, že Jekel průměrně inkasuje 2.40 gólů na utkání a jeho úspěšnost činí 91,76 % a řadí se tak na druhé místo za vsetínského Gábu, který odchytal jen 19 utkání. Pro zajímavost určitě stojí zmínit i úspěšnost brankáře v nájezdové loterii. I zde má pětadvacetiletý vládce brankoviště pozitivní čísla. Z 19 samostatných nájezdů propustil 7 a jeho úspěšnost v tomto případě přesahuje 63 %. A zapomenout nesmíme ani na trpělivého náhradníka Jana Mičána, který odchytal 364 minut a úspěšnost zákroků má na 89,89 %.

Jak reagoval na skvělá čísla samotný brankář? „Samozřejmě mě to těší, ale na druhou stranu jsou to jen statistiky. Podle mě to není ukazatel toho, jak kdo chytá. Navíc vždycky to může být i lepší,” dodává Jekel.

Obránci

Znepříjemňovat život soupeřovým útočníkům a ulehčovat práci vlastnímu brankáři, toť hlavní úděl obránců. Abychom vám mohli přinést objektivní data, budeme se zabývat pouze obránci, kteří odehráli aspoň 200 minut v základní části, což nám vyfiltruje 8 hráčů.

Z tohoto počtu se v obranných řadách pyšní ukázkovou docházkou Lukáš Chalupa a Dominik Tejnor. Oba chyběli pouze ve třech utkáních. První jmenovaný stráví na ledě průměrně devatenáct a půl minuty, druhý pak o 118 vteřin méně. Nejvíce času ve hře však stráví Karel Nedbal, v průměru 20 minut a 11 vteřin.

Nejzajímavější je však u obránců zřejmě tabulka pravdy, tedy statistika +/-. V té se nejlépe umístili Jakub Stehlík a Michal Furch. Oba mají shodně +8. Na druhém konci spektra je pak s nulou Karel Nedbal.

Třebíč platí za nejméně trestaný tým v lize. Nelichotivou statistiku v počtu obdržených trestných minut tak vede pouze se 30 minutami Lukáš Chalupa, který platí i za nejobětavějšího hráče, když zablokoval 29 střel soupeře. Bez obdrženého trestu se v základní části obešel Petr Vodička, který má však průměrný icetime pod 12 minutami.

Když už je řeč o oslabeních, pojďme se podívat i na týmovou statistiku. Bílé hvězdy musely bránit jen 119 přesilovek soupeře, ze kterých Horáci inkasovali 21 branek. Ubránit se tak povedlo přes 82 % oslabení (8. nejlepší oslabení v lize). Jako poslední se podíváme na produktivitu. Tu opanují s 13 kanadskými body Karel Nedbal (5+8) a Jakub Stehlík (4+9).

Podobné články

Aktuální zprávy

Stabilní i nový partner dnes uzavřel spolupráci s HST

včera
Aktuální zprávy

Junioři stále bez ztráty bodu a další víkendová utkání

před 2 dny
Aktuální zprávy

Další posila, z Karlových Varů přichází forvard Matěj Zabloudil

14.10.2021