Menu +

Hlas mám zvýšený celý zápas, ale že bych řval to já ne, říká kapitán Václav Čejka

Rozhovory
T ř e b í č - V rozhovoru, který mapuje skončenou sezonu, jsme vyzpovídali obránce Václava Čejku. Zkušený zadák zastával po konci dlouholetého vůdce třebíčské kabiny Davida Dolníčka pozici kapitána. Na následujících řádcích se dozvíte, jak se s novou rolí sžil, jak hodnotí letošní prvoligový ročník a nechybí ani zmínka o tom, jakým způsobem tráví svoji dovolenou.
Sdílejte článek
 

Václave, sezona Horácké Slavii před několika týdny skončila. Jak ji s odstupem hodnotíte?

Sezóna pro nás byla neúspěšná, nedosáhli jsme na play-off, což byl náš cíl pro tuto sezónu. Na druhou stranu bych viděl i pozitiva, měli jsme hodně mladý tým, kterému před sezónou odešli dva lídři jak na ledě, tak v kabině. Každý si musel říkat, jaké to bez nich bude. Parta byla výborná, v kabině to dobře šlapalo a ukázali se noví tahouni.

Vám se podruhé během dvou let nepodařilo probojovat do vyřazovacích bojů. Kde vidíte příčinu?

Myslím, že za to částečně mohla nezkušenost týmu. Nedokázali jsme si pohlídat určité dobře rozehrané zápasy - měli jsme nejvíce vyhraných zápasů v extra čase ze všech týmů Chance ligy, přesto to spíše beru jako ztracené body, například v Benátkách gól v poslední minutě, což nás poslalo do prodloužení. Když jsme vyhráli zápas, tak jsme to zase nezvládli potvrdit dalším vítězstvím. Neudělali jsme delší šňůru bodů, kromě jednoho případu. A na začátku ledna nám odešel Adam Raška, který byl klíčovým hráčem nejen pro naše přesilové hry.

Dokázal byste zmínit moment, kdy se rozhodlo, že se do letošního play-off nedostanete? Byla taková chvíle?

Celou sezónu jsme byli na hraně postupu do play-off. Na konci nám chybělo pár bodů. Bylo to o zvládnutí dobře rozehraných zápasů, jak výhrách či prohrách v prodloužení. Příkladem je 36. kolo, kdy jsme hráli ve Vsetíně. Vyšla nám skvěle první třetina, kterou jsme vyhráli 3:0, a zápas jsme ztratili 4:3.

Letos se třebíčský tým musel po dlouhých letech obejít bez vůdců kabiny, Davida Dolníčka a Romana Erata. Změnila se nějak atmosféra v kabině jejich odchodem?

Byla to velká ztráta, jejich zkušenosti by nám určitě pomohly.

Vy jste před letošní sezonou převzal po Davidu Dolníčkovi funkci kapitána. Jaká to byla zkušenost?

Jsem rád za tuto příležitost, byla to velmi dobrá zkušenost.

Byl nějaký moment, kdy jste musel v kabině jako kapitán zvýšit hlas?

Hlas mám zvýšený praktický celý zápas, snažím se kluky povzbuzovat. V kabině jsme si párkrát něco řekli, ale že bych vysloveně řval já, to ne.

V Třebíči působí spousta mladých hráčů, kteří jsou teprve na startu svojí kariéry. Vy už máte zkušeností víc, považujete se za takového mentora?

(smích) Za mentora se opravdu nepovažuji. I když jsem nejstarší z kluků v Třebíči a mám už něco za sebou, tak tu najdete i zkušenější kluky, co máji odehráno x zápasů v extralize (Michal Vodný, Lukáš Nedvídek, Adam Raška a další, pozn. red.)

Když byste si měl vybavit nejhezčí okamžik z právě uplynulé sezony, který by to byl?

Vítězství nad Kladnem, doma v Třebíči, před napěchovaným stadionem. Skvělá atmosféra, zápas a možnost zahrát si s Jágrem a Plekancem.

Jak trávíte dovolenou od hokeje? Už víte, kdy zhruba začne letní příprava?

Trávím ji s rodinou, užívám si své půlroční dcery a jezdíme často za rodinou na sever Čech. Podnikáme výlety a občas si zaběhám či zajdu do posilky. Letní příprava by nám měla začít koncem dubna.

Děkuji za rozhovor.

Podobné články

Rozhovory

Třebíčští poctivě makají! S běháním do kopců jsem neměl takový problém, říká Karel Nedbal

13.05.2020
Rozhovory

Čekáme další holčičku, září radostí Václav Čejka. Jaký byl první den přípravy?

11.05.2020
Rozhovory

Třebíč pro mě byla variantou číslo jedna, hlásí odchovanec Marek Laš

09.05.2020