Menu +

Hlavy vzhůru, v sobotu se Třebíčští postaví domácímu Motoru

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V sobotu 18.1. se mužstvo Horácké Slavie představí na ledě nováčka letošní sezony, ČEZ Motor České Budějovice. Ani jedno mužstvo neprožívá v posledních dnech nějak zvláště vydařené období, Třebíčští v posledním odehraném kole podlehli před domácím publikem Olomouci. Motor si zase přivezl čtyřbrankovou nadílku z havlíčkobrodské Kotliny. Kdo si tedy zlepší náladu? Bude to Třebíč, která doma tápe a venku vítězí, nebo Motor, který z posledních deseti zápasů vyválčil pouze sedm bodů? Tajenku rozkryje sobotní klání v českobudějovické Budvar Aréně, které odstartuje v 17:00.
Sdílejte článek
 
ČEZ Motor České Budějovice je tým hráčů, který byl sestaven právě pro tento ročník první ligy, neboť extraliga byla z Českých Budějovic vlivem hlavního sponzora přesunuta do Hradce Králové. Při pohledu na soupisku by ledajaký fanoušek ledního hokeje naznal, že má Motor velké ambice na návrat do extraligy, jeho první sezona ve vodách druhé nejvyšší soutěže je však spíše rozpačitá. V dosavadním průběhu patří Motoru až 13. pozice se 40 body na kontě.

Vždyť jak již bylo nastíněno v úvodnu článku, klub vyhrál v posledních deseti zápasech pouze dvakrát a jeden další bod získal za prohru v prodloužení. Tým vedený Petrem Rosolem, kterého si pamatujeme ještě z působení u Ústeckých Lvů, trápí koncovka. Hokejisté Českých Budějovic doposud vstřelili pouze 80 branek, horšími týmy je už jen dvojice Beroun a Kadaň. Přitom se tým může spolehnout na řadu opor, tou nejzkušenější je bezesporu bývalý hráč Buffala Sabres Aleš Kotalík. Nově příchozí akvizicí v týmu je útočník Rok Pajič.

Mezi třemi tyčemi se nejčastěji objevuje Dominik Halmoši, který má úspěšnost zákroků skoro 91, 5% s průměrem 2, 55 obdržených branek na zápas. Vizitku nejproduktivnějšího obránce nosí Jiří Moravec s osmi body. A na koho si dát pozor v útoku? Je to samozřejmě Aleš Kotalík, který nasbíral 21 bodů. Hned v závěsu za ním je pak duo Petr Šachl a Václav Skuhravý.


Hlavu vzhůru, statistiky hovoří jasně pro Třebíč, neboť venku se svěřencům trenérského dua Pokorný, Novák daří a bylo by potřeba tento dosavadní fakt potvrdit. Vždyť jen díky nasbíraným bodům ze hřišť soupeřů Třebíč reálně pomýšlí na účast ve vyřazovacích bojích. I když je pravdou, že to rozhodně nebude jednoduché, neboť na záda Bílým hvězdám začínají dýchat hned tři týmy, Ústíá nad Labem? Benátky nad Jizerou a Šumperk.

Soupisky obou soupeřů z posledních odehraných zápasů:

ČEZ Motor České Budějovice: Halmoši – Kasík, Vráblík, Kotaška, Chmelíř, Platil, Prokop, Kříž, Kniazev – Kotalík "C", Rob, Boháč – Skuhravý "A", Pajič, Melka – Kuchejda, Šachl "A", Ondřej – Vaniš, Ferebauer, Třetina.

Horácká Slavia Třebíč: Dusík ( Zelenka) – Bilčík, Čejka, Peroutka, Dietz, Dlapa, Malena – Čuřík, Vondráček, Fořt, Kaut, Moučka, Nahodil, Kadela E., Mikeska, Čech, Juráň, Laš, Wasserbauer, Přibyl.

Podobné články

Pozvánky na zápas

V úterý opět na hokej! Přijedou Plameny

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Hokejový svátek je zpět! Bílé hvězdy ve čtvrtek přivítají tradičního rivala z Jihlavy

05.08.2020
Pozvánky na zápas

Hokejové prázdniny jsou u konce! Bílé hvězdy se v prvním přípravném utkání střetnou s Havlíčkovým Brodem

02.08.2020