Menu +

Hodnocení uplynulé sezóny očima předsedy klubu Martina Svobody

Aktuální zprávy
T ř e b í č - V následujícím článku hodnotí aktuální sezonu předseda klubu Martin Svoboda. Zkušený manažer rozebírá stránku sportovní, zákulisní i ekonomickou. Nechybí ani výhled do budoucna. Věříme, že vám následující text odpoví na celou řadu otázek.
Sdílejte článek
 

Příprava A mužstva mužů začala již v dubnu minulého roku a k tvorbě mužstva se rozhodlo tentokráte vedení HST přistoupit odlišněji, než tomu bylo v minulých letech. Byla zde snaha poskládat si co nejstabilnější kádr mužstva, které by od úvodu soutěže podávalo výkony zajišťující účast mezi osmi nejlepšími týmy soutěže. Bohužel jak ukázala podzimní část Chance ligy ČR, tak tento předpoklad nevyšel, a to se projevovalo na postavení mužstva mimo příčky zajišťující playoff soutěže, nespokojeností diváků a s tím souvisejícími ekonomickými ztrátami. Tato situace vyvrcholila na konci roku 2019, kdy byl z pozice hlavního trenéra odvolán Martin Sobotka a na jeho místo nastoupil dosavadní sportovní manažer Radek Novák, který tak začal vykonávat obě funkce souběžně. Od tohoto okamžiku začala výkonnost mužstva stoupat a trenérská dvojce Radek Novák s Jaroslavem Barvířem dovedla tým HST do předkola soutěže, a to dokonce i s vyrovnáním rekordu v počtu vyhraných soutěžních utkání v řadě. Na výbornou vyšel i vstup do předkola, to v podobě dvou venkovních vítězství nad pražskou Slavií. Z mužstva byla cítit síla a odhodlání, které mohlo dělat z HST černého koně playoff. Bohužel sen hráčů i fanoušků HST utnula již výše popsaná mimořádná událost v podobě započínající pandemie.

V oblasti dětských a mládežnických mužstev HST pokračovala v projektu plné profesionalizace trenérských pozic. I v této sezóně byli u všech dětských a mládežnických mužstev profesionální trenéři z řad bývalých hráčů HST, můžeme jmenovat Radka Nováka, Romana Mejzlíka, Zdenka Sedláčka, Milana Přibyla, Davida Dolníčka, Štěpána Hrůzu, Milana Máje a nesmíme zapomenout na vedoucího projektu dětských a mládežnických mužstev Martina Čecha. Všichni tito trenéři jsou navíc držiteli druhé nejvyšší trenérské licence, kategorie “B”. Nutno zdůraznit, že HST obsadila kompletní portfolio dětských a mládežnických mužstev, počínaje přípravkovým mužstvem, přes nejvyšší ligu mladších a starších žáků, konče ligou juniorů. V sezóně 2019/20 organizovala HST sportovní činnost pro děti a mládež ve 12 mužstvech. Prioritou v rámci těchto kategorií měla kategorie dorostu, kde se dorostenci HST měli pokusit o co nejlepší umístění v dlouhodobé soutěži, a to s ohledem na blížící se reorganizaci dorosteneckých soutěží. Díky jejich výkonům byla ve hře i varianta boje o postup do extraligy dorostu, ale opět byly veškeré plány a naděje zastaveny virovou pandemií.

Jednání.

Samostatnou činností HST je provoz Zimního stadionu Města Třebíče - KHNP arény. I zde v sezóně 2019/20 probíhala každoroční činnost provozu zimního stadionu a organizování různých forem veřejného bruslení, ať už v podobě bruslení škol, veřejného bruslení nebo individuálních pronájmů ledu. V této oblasti je důležité připomenout, že díky činnosti HST je dotována cena některých forem veřejného bruslení a tím HST přispívá na sportovní činnost široké veřejnosti. Velký dík patří pracovníkům v provozu stadionu, pod vedením Marcela Hrbáčka, kteří stále ještě s vypětím sil dokáží udržet technicky a morálně zastaralé vybavení ZS funkční. Oddělenou kapitolou v oblasti provozu zimního stadionu je příprava rekonstrukce a modernizace zimního stadionu, na které klub úzce spolupracuje s městem Třebíč, a v roce 2020 by měla být dokončena závěrečná fáze projekčních příprav vč. stavebního povolení. Úroveň připravenosti rekonstrukce a modernizace byla velmi kladně hodnocena představiteli NSA na únorové návštěvě v Třebíči.

Záměrně nejdůležitější věc týkající se HST jsem si nechal na závěr hodnocení sezóny 2019/20. Tou je skutečnost, že 30. prosince 2019 oznámil rezignaci na pozici generálního manažera Dr. Karel Čapek. K této záležitosti se jistě budeme i v budoucnu vracet, a proto si dovolím pouze jedno konstatování. Odchodem Dr. Karla Čapka z vedení HST, což se dá vztahovat právě ke končící sezóně, končí jedno dlouhé období. Považuji ho za nejúspěšnější období historie HST a všichni, kteří v budoucnu naváží na jeho práci, budou mít velmi těžký úkol dosáhnout podobných úspěchů.

Celkově tedy sezónu 2019/20 považuji za velmi těžkou a složitou sezónu, která přes veškeré problémy spěla k úspěšnému vyvrcholení. Bohužel události okolního světa tuto sezónu zatočily tak, jak zde v klubu nikdo nepamatuje. Proto se je potřeba dívat do budoucnosti a zvládnout úkoly, které jsou před námi.

K budoucnosti klubu a hokeje v Třebíči je v současné situaci složité se vyjadřovat. Před každým z nás jsou teď důležitější věci než je sport a až současná situace pomine, tak musí být každý připraven, a to včetně HST, na nové okolnosti, nové pořádky, které nastanou. Jak se budou věci vyvíjet, ukáže až budoucnost a bude to vše přímo závislé na tom, jak proběhne virová pandemie v ČR a i ve světě, i jak dlouho potrvá. Je mylné se domnívat, že vše bude jako dříve. Ekonomický dopad bude mít současná situace na stav státního rozpočtu, na rozpočet města Třebíče a samozřejmě i na hospodaření našich partnerů. Od tohoto všeho se bude odvíjet i fungování HST a budoucnost hokeje v Třebíči. O všech těchto záležitostech bude vedení HST informovat a mohu ujistit, že i v současnosti pracujeme na opatřeních pro co nejlepší zvládnutí současné i budoucí situace.

Na úplný závěr chci poděkovat za uplynulou sezónu 2019/20 všem lidem pohybujícím se okolo HST, od hráčů, fanoušků, partnerů klubu, až po představitele města Třebíče a i občany města Třebíče, kteří umožňují v našem městě fungování hokeje jako prioritního sportu.

Za vedení Horácké Slavie přejeme všem lidem co nejpevnější zdraví a plno optimismu ke zvládnutí nastávajícího těžkého období, které přinese blízká budoucnost. Věříme, že všichni vše úspěšně zvládneme a na podzim se opět sejdeme na hokeji.

S pozdravem za HST

Ing. Martin Svoboda, předseda klubu SK Horácká Slavia Třebíč z.s.

Podobné články

Aktuální zprávy

Pojď hrát hokej - znělo dnes z KHNP areny

včera
Aktuální zprávy

Partnerem HST je i v letošní sezoně ČEZ - děkujeme!

21.09.2021
Aktuální zprávy

Start mládežnických a dětských mužstev HST v soutěžních utkáních

20.09.2021