Menu +

Hokejové prázdniny skončily! Bílé hvězdy vyzvou v první přípravě Havlíčkův Brod

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Dlouhé čekání na start přípravných utkání je u konce. Hokejisty Horácké Slavie čeká první letní zkouška, ve které změří své síly s druholigovým Havlíčkovým Brodem. Bílé hvězdy se tak po náročném letním drilu poprvé představí před svými fanoušky. Samotní třebíčští hráči několikrát v předešlých rozhovorech potvrdili, že se po delší pauze bez hokeje velmi těší na přípravné zápasy. Nezmeškejte proto letošní první přípravné utkání a přijďte podpořit hokejisty Horácké Slavie. Utkání mezi Třebíčí a Havlíčkovým Brodem začíná v úterý v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy do svých řad před letošní sezonou přivítaly několik nových tváří. Mezi novice v třebíčském dresu patří Martin Šťovíček, Jakub Jenáček, Martin Padrnos, Jan Václavek, Petr Patyk a David Michálek, který navíc odehrál minulý ročník v dresu nadcházejícího třebíčského soupeře. Bílé hvězdy získaly i Tomáše Havránka, který v minulé sezoně za Třebíč odehrál jedenáct soutěžních zápasů. Několik mladých hráčů se také zapojilo do přípravy Horácké Slavie.

Útočník David Michálek odehrál v základní části za Havlíčkův Brod šestatřicet utkání a připsal si skvělých 35 bodů. Tento mladý talent se neztratil ani v play-off, kde ve dvanácti odehraných zápasech šestkrát skóroval a k tomu si připsal tři asistence. Svými výkony si tak výrazně řekl o místo v třebíčském týmu.

Mezi největší útočné posily letošního léta dozajista patří útočník Martin Šťovíček, který si v minulé sezoně připsal i několik extraligových startů v dresu chomutovských Pirátů. Většinu zápasů však odehrál v Chance lize, kde nastupoval za Kadaň a ústecký Slovan. Šťovíček se na ledě výborně prezentoval a patřil k nejlepším hráčům již zmíněných prvoligových týmů. Po konci sezony se dohodl na spolupráci s Horáckou Slavií.

Bílé hvězdy se budou moci v útoku opřít o talentovaného Tomáše Havránka, který v minulém ročníku čtyřikrát nastoupil za extraligové Karlovy Vary. Podstatnou část sezony však strávil v jihlavské Dukle a Horácké Slavii. V obou prvoligových klubech měl bodový průměr vyšší než půl bodu na zápas. V nové sezoně bude hrát za Třebíč.

Obrané řady Horácké Slavie vyztužil Jakub Jenáček, který v minulém ročníku hájil barvy Vsetína. Tento nadějný mladý obránce si vydobyl své místo ve vsetínském obranném valu a v Chance lize zasáhl celkem do šestatřiceti utkání, ve kterých si připsal devět kanadských bodů. V následujícím ročníku bude oblékat dres Horácké Slavie Třebíč.

Další posilou do obrany se stal Martin Padrnos, který si v minulém ročníku připsal několik extraligových startů za zlínské Berany. Většinu sezony však odehrál v Porubě a Přerově.

Útočník Jan Václavek stejně jako Marin Padrnos několikrát nastoupil v extralize za zlínské Berany. V Chance lize oblékal dres přerovských Zubrů a Poruby. V následujícím ročníku už bude bojovat za Horáckou Slavii

Další dílek do třebíčské skládačky tvoří útočník Petr Patyk, který působil v druholigovém celku HC Řisuty a jeho bodový průměr v základní části překročil hranici bodu na zápas.

Do přípravy se s Horáckou Slavií zapojilo i kvarteto mladých útočníků. Konkrétně Michal Matiaško, Josef Podlaha, Miroslav Rohlík a Filip Jirásek.

Program přípravných utkání Třebíče

Bílé hvězdy se v přípravných duelech utkají s předními celky druhé ligy, ale také se svými nadcházejícími soupeři v novém ročníku Chance ligy. Navíc se fanoušci Horácké Slavie mohou v přípravě těšit na pikantní bitvu o Vysočinu, ve které se Třebíč střetne s jihlavskou Duklou.

6. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - BK Havlíčkův Brod

8. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - HC Zubr Přerov

13. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - SKLH Žďár nad Sázavou

15. srpna LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč

20. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava

22. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov

27. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - Draci Šumperk

29. srpna HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč

3. září HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč

BK Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod v minulém ročníku ovládl tabulku skupiny jih ve druhé lize a suverénně tak postoupil do play-off. Havlíčkův Brod si poradil s Kopřivnicí a také s Valašským Meziříčím. Jeden z favoritů na postup do Chance ligy však překvapivě vypadl v semifinále, kde prohrál s Moravskými Budějovicemi 0:3 na zápasy.

Havlíčkův Brod bude muset najít náhradu za bývalé lídry týmu Jana Milfaita a Davida Michálka, kteří odešli do jiných klubů. David Michálek působí právě v naší Horácké Slavii Třebíč.

Do Havlíčkova Brodu naopak zamířil například Marcel Juráň, který nastupoval v minulých sezonách také za Třebíč.

Program přípravných utkání Havlíčkova Brodu

6. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - BK Havlíčkův Brod

13. srpna BK Havlíčkův Brod - SC Kolín

14. srpna Hockey Club Moravské Budějovice 2019 - BK Havlíčkův Brod

15. srpna BK Havlíčkův Brod - HC Tábor

20. srpna BK Havlíčkův Brod - Draci Šumperk

22. srpna SC Kolín - BK Havlíčkův Brod

27. srpna HC Tábor - BK Havlíčkův Brod

29. srpna SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod

3. září Draci Šumperk - BK Havlíčkův Brod

5. září BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou

Podobné články

Pozvánky na zápas

V sobotu DERBY! Třebíčští budou bojovat na ledě rivala. Pojedťe s námi!

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Třebíčské publikum bude ve středu svědkem bitvy dvou Slavií

02.12.2019
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří k dalšímu utkání do vzdálených Benátek nad Jizerou

01.12.2019