Menu +

Hokejové prázdniny skončily! Bílé hvězdy vyzvou v první přípravě Havlíčkův Brod

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Dlouhé čekání na start přípravných utkání je u konce. Hokejisty Horácké Slavie čeká první letní zkouška, ve které změří své síly s druholigovým Havlíčkovým Brodem. Bílé hvězdy se tak po náročném letním drilu poprvé představí před svými fanoušky. Samotní třebíčští hráči několikrát v předešlých rozhovorech potvrdili, že se po delší pauze bez hokeje velmi těší na přípravné zápasy. Nezmeškejte proto letošní první přípravné utkání a přijďte podpořit hokejisty Horácké Slavie. Utkání mezi Třebíčí a Havlíčkovým Brodem začíná v úterý v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy do svých řad před letošní sezonou přivítaly několik nových tváří. Mezi novice v třebíčském dresu patří Martin Šťovíček, Jakub Jenáček, Martin Padrnos, Jan Václavek, Petr Patyk a David Michálek, který navíc odehrál minulý ročník v dresu nadcházejícího třebíčského soupeře. Bílé hvězdy získaly i Tomáše Havránka, který v minulé sezoně za Třebíč odehrál jedenáct soutěžních zápasů. Několik mladých hráčů se také zapojilo do přípravy Horácké Slavie.

Útočník David Michálek odehrál v základní části za Havlíčkův Brod šestatřicet utkání a připsal si skvělých 35 bodů. Tento mladý talent se neztratil ani v play-off, kde ve dvanácti odehraných zápasech šestkrát skóroval a k tomu si připsal tři asistence. Svými výkony si tak výrazně řekl o místo v třebíčském týmu.

Mezi největší útočné posily letošního léta dozajista patří útočník Martin Šťovíček, který si v minulé sezoně připsal i několik extraligových startů v dresu chomutovských Pirátů. Většinu zápasů však odehrál v Chance lize, kde nastupoval za Kadaň a ústecký Slovan. Šťovíček se na ledě výborně prezentoval a patřil k nejlepším hráčům již zmíněných prvoligových týmů. Po konci sezony se dohodl na spolupráci s Horáckou Slavií.

Bílé hvězdy se budou moci v útoku opřít o talentovaného Tomáše Havránka, který v minulém ročníku čtyřikrát nastoupil za extraligové Karlovy Vary. Podstatnou část sezony však strávil v jihlavské Dukle a Horácké Slavii. V obou prvoligových klubech měl bodový průměr vyšší než půl bodu na zápas. V nové sezoně bude hrát za Třebíč.

Obrané řady Horácké Slavie vyztužil Jakub Jenáček, který v minulém ročníku hájil barvy Vsetína. Tento nadějný mladý obránce si vydobyl své místo ve vsetínském obranném valu a v Chance lize zasáhl celkem do šestatřiceti utkání, ve kterých si připsal devět kanadských bodů. V následujícím ročníku bude oblékat dres Horácké Slavie Třebíč.

Další posilou do obrany se stal Martin Padrnos, který si v minulém ročníku připsal několik extraligových startů za zlínské Berany. Většinu sezony však odehrál v Porubě a Přerově.

Útočník Jan Václavek stejně jako Marin Padrnos několikrát nastoupil v extralize za zlínské Berany. V Chance lize oblékal dres přerovských Zubrů a Poruby. V následujícím ročníku už bude bojovat za Horáckou Slavii

Další dílek do třebíčské skládačky tvoří útočník Petr Patyk, který působil v druholigovém celku HC Řisuty a jeho bodový průměr v základní části překročil hranici bodu na zápas.

Do přípravy se s Horáckou Slavií zapojilo i kvarteto mladých útočníků. Konkrétně Michal Matiaško, Josef Podlaha, Miroslav Rohlík a Filip Jirásek.

Program přípravných utkání Třebíče

Bílé hvězdy se v přípravných duelech utkají s předními celky druhé ligy, ale také se svými nadcházejícími soupeři v novém ročníku Chance ligy. Navíc se fanoušci Horácké Slavie mohou v přípravě těšit na pikantní bitvu o Vysočinu, ve které se Třebíč střetne s jihlavskou Duklou.

6. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - BK Havlíčkův Brod

8. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - HC Zubr Přerov

13. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - SKLH Žďár nad Sázavou

15. srpna LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč

20. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava

22. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov

27. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - Draci Šumperk

29. srpna HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč

3. září HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč

BK Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod v minulém ročníku ovládl tabulku skupiny jih ve druhé lize a suverénně tak postoupil do play-off. Havlíčkův Brod si poradil s Kopřivnicí a také s Valašským Meziříčím. Jeden z favoritů na postup do Chance ligy však překvapivě vypadl v semifinále, kde prohrál s Moravskými Budějovicemi 0:3 na zápasy.

Havlíčkův Brod bude muset najít náhradu za bývalé lídry týmu Jana Milfaita a Davida Michálka, kteří odešli do jiných klubů. David Michálek působí právě v naší Horácké Slavii Třebíč.

Do Havlíčkova Brodu naopak zamířil například Marcel Juráň, který nastupoval v minulých sezonách také za Třebíč.

Program přípravných utkání Havlíčkova Brodu

6. srpna SK Horácká Slavia Třebíč - BK Havlíčkův Brod

13. srpna BK Havlíčkův Brod - SC Kolín

14. srpna Hockey Club Moravské Budějovice 2019 - BK Havlíčkův Brod

15. srpna BK Havlíčkův Brod - HC Tábor

20. srpna BK Havlíčkův Brod - Draci Šumperk

22. srpna SC Kolín - BK Havlíčkův Brod

27. srpna HC Tábor - BK Havlíčkův Brod

29. srpna SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod

3. září Draci Šumperk - BK Havlíčkův Brod

5. září BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká první utkání mimo domácí mantinely v Prostějově

14.08.2019
Pozvánky na zápas

Další přípravný zápas je tady! Třebíč poměří síly se Žďárem nad Sázavou

12.08.2019
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se ve čtvrtek na domácím ledě utkají se Zubry

07.08.2019