Menu +

Hokejový svátek je zpět! Bílé hvězdy ve čtvrtek přivítají tradičního rivala z Jihlavy

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia v úterý deklasovala Havlíčkův Brod a už se připravuje na další těžkou bitvu. V úterý přicestuje na třebíčský led jihlavská Dukla, která bude náhradním soupeřem místo polské Jasztrebie. Bílé hvězdy tak ve čtvrtek načnou turnaj O pohár RT TORAX, který bude vítaným zpestřením přípravných duelů. Pro Duklu to bude vůbec první ostrý přípravný zápas, kde bude moci vyzkoušet své nové posily, které jsou zmíněny v tomto článku. Kvůli koronavirovým opatřením bude počet diváků omezen na 400. Utkání mezi Třebíčí a Jihlavou začíná ve čtvrtek v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy mají za sebou premiérový přípravný zápas, v němž si s velkým přehledem poradily s druholigovým Havlíčkovým Brodem, který porazily poměrem 6:2. V tomto klání se skvěle prezentoval Ladislav Bittner, který vstřelil dvě a branky a dokázal, že mu střelecký prach z minulé sezony rozhodně nezvlhl. Jeho oku lahodící bekhendový blafák, kterým zvyšoval na čtyři nula poukázal i na jeho vysoké sebevědomí, s nímž se na ledě prohání. Dvěma body se blýskl také obránce Šimon Szathmáry a hbitý útočník David Michálek. Bodově se zapsal i obránce Lukáš Zukal, který v Třebíči usiluje o smlouvu. Výraznou měrou k vítězství přispěl i maskovaný hrdina Jan Mičán, který v některých nebezpečných situacích doslova a do písmene čaroval ve svém brankovišti. Po právu byl za své dechberoucí zákroky odměněn ovacemi z publika.

Hráče Horácké Slavie za výkon pochválil i asistent trenéra Romana Mezlíka Jaroslav Barvíř. Ten také prozradil, že po druhé třetině stáhl čtyři útočné řady pouze na tři.

Horácká Slavia v letošní přípravě změří své síly se svým tradičním rivalem z krajského města Vysočiny celkem třikrát. Všechny zápasy se odehrají v rámci již zmíněného turnaje O pohár RT TORAX.

HC Dukla Jihlava

Dukla odstartuje sérii svých přípravných zápasů na třebíčském ledě. Kádr tradičního rivala Horácké Slavie potkalo před letošní sezonou mnoho změn. Důvodem byla minulá neúspěšná sezona, na níž by Dukla nejraději zapomněla.

Vedení Jihlavy přivedlo do svého brankoviště novou posilu. Z Polska se do České republiky vrátil zpět Tomáš Fučík, který vytvoří nový tandem s Janem Brožem.

Obranu Dukly vyztužil Daniel Krenželok, který v minulé sezoně naskočil za extraligovou Kometu a Vítkovice. Několikrát se představil i v dresu Horácké Slavie. Do Jihlavy se vrátil také Vlastimil Bilčík, který v minulosti také působil v Třebíči. Dukla má nově k dispozici i Jana Strejčka, který hájil barvy Litoměřic. Na zkoušku dorazil z pražské Sparty Filip Eliáš a na hostování do konce sezony Daniel Bukač z Liberce.

V útočných řadách Dukly se bude nově prohánět například Tomáš Havránek, který v minulé sezoně sbíral body za bílé hvězdy. Ze Sokolova se na Vysočinu stěhuje i produktivní Matěj Zadražil. Na zkoušku se z Ameriky do Jihlavy přesouvá Tomáš Urbanec.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou v Ústí nad Labem bojovat o skalp tamního Slovanu

před 2 dny
Pozvánky na zápas

V sobotu přijede do Třebíče silný soupeř ze Vsetína! Oba celky se chtějí vrátit na vítěznou vlnu

27.11.2020
Pozvánky na zápas

Po bravurně zvládnutém restartu sezony přivítá Horácká Slavia vedoucí Benátky nad Jizerou

24.11.2020