Horáci vrátili Žihadlům porážku, vyhráli 2:1 po penaltách

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Třebíčští hoejisté odehráli v úterý fotbalový zápas, v němž jim soupeřem byl tým HC Žihadla Moravské Budějovice. Zatímco loni Třebíčští Žihadlům o branku podlehli, letos se mohou radovat z vítěztsví na penalty. Branku Moravských Budějovic vsítil Marek Kundela, za Horáckou Slavii vyrovnával Michal Milotínský. Uvnitř fotografie.

FOTOGRAFIE Z UTKÁNÍ HLEDEJ TADY

SK HS Třebíč - HC Žihadla Moravské Budějovice 2:1 po penaltách

Poločas: 0:0

Branky: 54. Kundela - 90. Milotinský

Penalty HST proměnili: Havran, Sedláček, Kaut, Kantor

SK HS Třebíč: Kantor - Sláma, Přibyl, Čech, Křenek, Stejskal, Šlapák, Sedláček, Sobotka, Havran, Dolníček, Kaut, Bula, Burian, Milotinský

Třebíčští hokejisté posílení o brankáře Kantora dokázali v odvetném přípravném fotbalovém utkání zvítězit, ale neměli to lehké. Žihadla dostála svému názvu a dlouho držela Horáky v šachu. Červenobílí byli po celý první poločas výrazně lepší, i když hráli proti silnému větru. Bohužel však nedokázali vstřelit branku a tak byl po prvních pět a čtyřiceti minutách stav zápasu 0:0.

Třebíčští nechtěli s Žihadly prohrát podruhé a proto šli aktivně i do druhého poločasu, udeřilo však na druhé straně. Bývalý hráč Horácké Slavie Marek Kundela dokázal chytrou střelou do vzdálenějšího horního rohu otevřít skóre a v 54. minutě Budějovice vedly 1:0.

Slávisté se stále tlačili do útoku a vytvářeli si šance, ale ani ty nejvyloženější nedokázali proměnit. Gólem neskončila ani penalta. Výborný brankář Žihadel jakby měl v těle magnet, kterým k sobě přitahoval kulatý nesmysl. V obrovských šancích se objevili Danilel Šlapák (obchodní manažer Horácké Slavie a výtečný fotbalista - pozn. red.), Michal Milotínský, nebo Zdeněk Sedláček. Až v devadesáté minutě se prosadil Michal Milotínský, který se dostal do brejku, krásnou ránou otřel míč o tyčku a ten pak skončil v síti. Vyrovnáno - 1:1.

V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější Horáci, kteří proměnili čtyři střely z pěti. Úspěšnými exekutory ze strany Horácké Slavie byli Havran, Sedláček, Kaut, Kantor. Brankář Kantor se navíc vytáhl krásnou robinzonádou, kterou zlikvidoval už za rozhodnutého stavu penaltovou střelu brankářského kolegy v budějovickém dresu.

Po utkání připravili pořadatelé z fotbalového klubu Blatnice občerstvení v podobě výborných, douzováním ohřívaných klobás a vychlazeného piva a limonády.

Další dvě jména na soupisce: Pokračují Matyáš Svoboda a David Michalčuk