Menu +

Horáci zahájili přípravu, první posily přijdou ve čtvrtek

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Den po svátcích jara Velikonocích zahájila Horácká Slavia Třebíč suchou část přípravy na novou sezónu. Na prvním tréninku se sešlo patnáct hráčů, z avizovaných jmen chyběl jen David Vítek, jenž je po operaci křížových kolenních vazů a do tréninku s týmem se zapojí později. Jak prozradil hlavní trenér Kamil Pokorný, už ve čtvrtek by se fanoušci mohli dozvědět první jména nových posil a do konce týdne pak i seznam přípravných utkání.
Sdílejte článek
 


FOTOGRAFIE Z PRVÍHO TRÉNINKU NAJDETE ZDE

Více než dva měsíce od posledního mistrovského utkání sezóny 2010 – 2011 začala hokejistům Horácké Slavie letní dřina v podobě suché přípravy na další, v pořadí už patnáctou prvoligovou sezónu.

První posily možná už ve čtvrtek

“Je zde dnes patnáct hráčů, chybí David Vítek, který se zatím po operaci křížových kolenních vazů připravuje individuálně. Zhruba ve čtvrtek by měla dorazit čtveřice dalších hráčů. Zatím nemohu být konkrétní, nemohu říci jména, dokud nebudeme pevně dohodnuti jak s hráči, tak s jejich kluby. Myslím si, že ve čtvrtek bychom se mohli dostat na počet devatenácti hráčů. Trénují s námi také Martin Čech a Marek Laš. U Martina zatím nemáme dotaženy všechny věci, které se týkají jeho působení u nás ze Zlína. Marek Laš je hráčem Ústí, ale zatím jsme vedením Lvů byli požádáni, zda by s námi nemohl trénovat,“ říká Kamil Pokorný k současnému složení kádru v první fázi přípravného období.

Jak určitě fanoušci třebíčského hokeje zaznamenali, zatím není zcela jasno na důležitém postu gólmana. K tomu Kamil Pokorný zůstává poněkud tajemný: “ohledně obsazení postu gólmana vedeme určitá jednání a jedna z variant by se mohla potvrdit právě už tento čtvrtek s tím, že ten brankář by zatím trénoval ve svém klubu a k nám by se připojil až na přípravu na ledě. Zatím to ale nemáme podepsané, takže jméno nechci zveřejňovat.“

Dřina na suchu do 30. června, na led 25. července

Přípravné období bude trvat až do 30. června, tedy více než dva měsíce, za které by trenéři chtěli s hráči odvést co nejvíce práce a co nejvíce kvalitních tréninkových jednotek tak, aby mladý třebíčský tým šel do sezóny výborně fyzicky připraven a mohl předvádět dravý a rychlý hokej založený na výborném pohybu, bruslení a dohrávání soupeře. Od 1. do 17. července budou mít hráči dovolenou. Po ní se tým trenérů Pokorného a Nováka znovu sejde k týdennímu tréninku na suchu. Výbornou kvalitou i v letním období vyhlášená ledová plocha by na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN + HUMMEL ARENĚ měla být k dispozici 25. až 26. července.

Muže čeká deset přípravných utkání

“Regionální pohár měl loni svůj první ročník a zatím se moc nedaří. My jsme se do něj letos přihlásili, protože nehrajeme Tipsport Cup. Jsou ale kluby, jako Havlíčkův Brod, který tuhle soutěž odmítl, velký otazník visí nad Táborem. My jsme si zajistili přípravné zápasy podle naší situace a momentálně máme nasmlouvaných deset přípravných zápasů, s nimiž bychom do konce týdne mohli fanoušky seznámit,“ nastiňuje sportovní manažer a hlavní trenér mužů průběh přípravného období na ledě. To je ale ještě daleko. Hráče teď čekají dva měsíce náročné letní dřiny, která je ale nezbytná pro to, aby mohli úspěšně absolvovat celou sezónu.

Kdo byl na prvním tréninku

Brankář:

Adam Wolf

Obránci:

Roman Kadela, Zdeněk Sedláček, Lukáš Sláma, Martin Sobotka

Útočníci:

David Dolníček, Tomáš Vondráček, Martin Dočekal, Eduard Kadela, David Křenek, Jan Bula, Vilém Burian, Milan Přibyl, Martin Čech, Marek Laš

Chyběli:

Lukáš Dusík – brankář, David Vítek – útočník.

Podobné články

Aktuální zprávy

Další dvě jména na soupisce: Pokračují Matyáš Svoboda a David Michalčuk

včera
Aktuální zprávy

Fanoušci děkujeme! HST si převzala výhru v projektu Puky pomáhají

11.04.2024
Aktuální zprávy

HST hlásí nové trenéry, oba jsou úspěšní odchovanci klubu

11.04.2024