Menu +

Horácká Slavia bude chtít na domácím ledě prodloužit svou vítěznou sérii proti Šumperku

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Parta okolo kapitána Ladislava Bittnera má před sebou další výzvu. Čeká ji střetnutí s nebezpečnými Draky, kteří hájí jedenáctou příčkou. Bílé hvězdy po reprezentační pauze znovu ukázaly, proč stále hájí první pozici a připsaly si tři výhry v řadě. Zápasy však byly velmi fyzicky náročné a několikrát se o rozdělení bodů rozhodovalo až v samotném závěru. Šumperk narozdíl od Třebíče bodoval jen v prvním zápase po reprezentační pauze, kdy si poradil s Vrchlabím a pak následovaly dva duely, kdy Draci dvakrát odjížděli z ledové plochy s prázdnou. Je jasné, že nadcházející soupeř svěřenců Kamila Pokorného bude chtít udržet kontakt s okolními celky a při nejlepším si své postavení ještě více vylepšit. Dá se tedy očekávat boj o každý centimetr ledu. Samotný zápas mezi Horáckou Slavií a Draky startuje ve středu v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

Co potřebujete vědět před navštívením samotného zápasu?

NA ZÁKLADĚ MIMOŘÁDNÉHO OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ČR, č.j.: MZDR 14601/2021-28/MIN/KAN, PLATNÉHO OD 22.11.2021, SE NÁVTĚVNOST DIVÁKŮ SPORTOVNÍCH UTKÁNÍ MUSÍ ŘÍDIT TĚMITO PRAVIDLY:

NÁVŠTĚVNÍCI DO VĚKU 12 LET – BEZ OMEZENÍ

NÁVŠTĚVNÍCI OD 13 DO 18 LET

A) POTVRZENÍ O PRODĚLÁNÍ ONEMOCNĚNÍ Covid19 V UPLYNULÝCH 180 DNECH NEBO O OČKOVÁNÍ

B) NEGATIVNÍ PCR TEST (ne starší 72 hodin)

NÁVŠTĚVNÍCI OD VĚKU 18 LET

A) POTVRZENÍ O PRODĚLÁNÍ Covid19 V UPLYNULÝCH 180 DNECH

B) DOKONČENÉ OČKOVÁNÍ (min. 2 dávky)

C) NEGATIVNÍ PCR TEST - POUZE PO ZAHÁJENÍ OČKOVÁNÍ (po 1. dávce)

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy se po reprezentační pauze vrátily ve velkém stylu a vyhrály všechna tři utkání. Dvakrát rozhodly v samotném závěru a jednou si připsaly jasnou výhru 5:0 nad Benátkami nad Jizerou. I tento výsledkově jasně hovořící zápas stál ale Horáckou Slavii hodně sil a šrámů. Třebíčská parta ukazuje v závěrech obrovskou sílu týmu, když dokáže těsně před koncem základní hrací doby vsítit branku a získat psychickou výhodu na svou stranu. I přes výborné výkony si je však trenér Kamil Pokorný se všemi svými svěřenci vědom síly svých soupeřů a na každé klání se celá Horácká Slavia zodpovědně připravuje.

„Jelikož nám vypadl zápas s Kadaní, tak zítra nám končí ten čtyřzápasový blok po reprezentační přestávce, který jsme odehráli. Chtěli bychom ho samozřejmě před domácími fanoušky zakončit vítězně.”

„Šumperk má velké individuality v týmu a je to velmi nepříjemný soupeř hlavně směrem do útoku. Některé dobře rozehrané zápasy se silnými mužstvy ztratil v závěrečných třetinách. My chceme hrát zítra dobře už od první minuty a nepustit soupeře do žádného náskoku a něco dohánět. Budeme určitě chtít ten zápas zvládnout a potěšit fanoušky. Chceme navázat na tu vítěznou šňůru, kterou jsme si vytvořili po reprezentační přestávce. ”

„Co se týče kádru tak máme nemocného Matěje Zabloudila a do hry se nám po zranění vrací Adam Gajarský. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (11+5)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (11+5)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (2+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,43%, Jan Mičán 97,37%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Mičán – Mlčák, J. Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Zukal – Dočekal, L. Bittner, Střondala – Krliš, Nedvídek, Šťovíček – M. Zabloudil, Vodný, D. Sklenář – Křehlík, D. Michálek, Ferda.

Draci PARS Šumperk

Draci se po reprezentační pauze vrátili do kolotoče Chance ligy vysokou výhrou nad Vrchlabím 5:1. Následně však Šumperk nedokázal odolat suverénním Litoměřicím. Nepomohl ani závěrečný finiš, kdy se s brankami roztrhl pytel. Draci si chtěli svoji chuť spravit proti pražské Slavii a po dvou třetinách také vše hovořilo ve prospěch Šumperku. Skvělý závěr ze strany Pražanů však znamenal nulový bodový zisk svěřenců trenéra Martina Janečka.

Šumperk má ve svém kádru několik velmi produktivních jedinců. Třiadvacetibodovou hranici už překonal Tomáš Vildumetz a Tomáš Žálčík. Druhý jmenovaný je zároveň nejlepším střelcem celé soutěže a třetím nejproduktivnějším hráčem. V obraně válí Tomáš Drtil, který připravil už třináct branek a dvě sám vsítil. Svatyni Šumperku hájí nadějný Vojtěch Mokrý s procentuální úspěšností zákroků 91,41%.

Horácká Slavia se s Draky v letošní sezoně už jednou v mistrovském zápase utkala a z ledu soupeře si odvezla díky těsné výhře 3:2 veškeré body. Nyní je na řadě odveta, která bude velmi fyzicky náročná.

Statistiky hráčů Šumperku

lídr kanadského bodování: Lukáš Žálčík (18+7)

nejlepší střelec: Lukáš Žálčík (18+7)

nejlepší nahrávač: Tomáš Vildumetz (6+17)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Vojtěch Mokrý 91,41%, Daniel Dolejš 86,36%, Martin Holík 77,14%

Sestava Šumperku z minulého utkání: Mokry – Pěnčík, Drtil, Gewiese, Hrachovský, Dajčar, Březák – Vildumetz, D. Kindl, Žálčík – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – Scheuter, Spratek, A. Furch – Antoníček, L. Rutar, J. Horký – Kohút.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří na Lapač, kde budou chtít natáhnout svou vítěznou sérii

včera
Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká domácí bitva o Vysočinu, v níž se jako už tradičně postaví na odpor jihlavská Dukla

30.11.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy po skončení reprezentační pauzy zvládly oba duely a nyní se přesouvají bojovat o body do Kolína

20.11.2021