Menu +

Horácká Slavia bude chtít proti Zubrům natáhnout svou sérii výher už na jedenáct zápasů

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Svěřenci Kamila Pokorného zdolali další těžkou zkoušku, kterou bylo měření sil se jmény nabitou soupiskou Poruby. Hokejisté Třebíče v hektickém nájezdovém závěru dokázali urvat cenný bod navíc, když se prosadili všichni nominovaní exekutoři. Nyní čeká tým okolo kapitána Ladislava Bittnera střetnutí s přerovskými Zubry, kteří si drží šestou pozici v tabulce. Pro Třebíč to bude šance pojistit si vedoucí pozici, na kterou by rády dosáhly Litoměřice, které taky zažívají veleúspěšný start. Zubři by naopak rádi získali pevnou půdu pod nohama a důležité body, které by je minimálně udržely na současné pozici, jelikož tabulka je ve svém středu velmi vyrovnaná a každá ztráta může znamenat pád o několik příček. Samotný zápas mezi Třebíčí a Přerovem startuje ve středu v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Třebíčští hokejisté stále pokračují v nastoleném tempu a na svém kontě již mají úctyhodných deset skalpů soupeře. Bílé hvězdy však i přes tyto oku lahodící výsledky nadále tvrdě pracují a jsou si vědomy kvalit svých konkurentů. Trenérský štáb moc dobře ví, že sezona je ještě hodně dlouhá a stát se může opravdu cokoli. Nicméně vždy je příjemné, když se týmu daří a má zdravé sebevědomí. To ostatně třebíčský kádr ukázal při bitvě s Porubou, která dospěla až do dovednostní soutěže, kde se prosadilo všech pět exekutorů, na které lavička bílých hvězd ukázala. Branky byly navíc velmi pěkné a bylo vidět, že si hráči na své zakončení věří.

Horácké Slavii už se navíc začíná dařit i v přesilových hrách, které Třebíči na samém startu nového ročníku nevycházely podle představ. I toto už ale svěřenci Kamila Pokorného dokázali na trénincích vypilovat a o početní výhody se v důležitých kláních konečně mohou opřít.

Na Třebíč už čeká třetí zápas v krátkém sledu, jelikož nyní bylo poprvé Třebíči do herního plánu vloženo i pondělí a bílé hvězdy budou muset rychle zregenerovat, jelikož zápasy se Zubry bývají hodně fyzicky náročné. Třebíči hraje do karet rozložení bodové produkce mezi všechny čtyři formace, což je v dnešní době málo kde k vidění. Všechny formace totiž dokáží svému sokovi pořádně zatopit a týmová chemie je až neuvěřitelná. Důležité je především dodržovat systém a neusnout na vavřínech, což všechno zatím Horácká Slavia do puntíku plní. Za dodržování taktiky pochválil svůj tým i asistent trenéra Jaroslav Barvíř v posledním pozápasovém rozhovoru.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Václav Krliš (6+5), Michal Vodný (4+7)

nejlepší střelec: Václav Krliš (6+5)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (2+8)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 93,36%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – L. Doudera, Jakub Stehlík, L. Forman, Mlčák, M. Furch, Tureček – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – Burian, D. Sklenář, Vodný – Křehlík, D. Michálek, Ferda.

HC Zubr Přerov

Zubři zatím pravidelně střídají vítězství a porážky. Zatímco na domácím ledě stále nenašli svého přemožitele, tak na ledě soupeřů zatím nezískali více než jeden bod. Nutno ale podotknout, že Zubři měli, co se týče zápasů mimo vlastní mantinely velmi těžký los. Čelili Porubě, Dukle, Litoměřicím a Šumperku. Přerovu zatím jejich cyklicky se opakující forma stačí na průběžné šesté místo, na které se ale tlačí spousta dalších celků, které by rády využily bodové vyrovnanosti a posunuly se do vyšších pater tabulky.

Zubři zatím bodově spoléhají především na stálice z minulých sezon. Gólové akce převážně připravuje Tomáš Doležal, který už se podílel na devíti brankách svého celku. Hned v závěsu se drží velezkušený Roman Pšurný, který k Přerovu neodmyslitelně patří. Soupeři mají obavy především ze střeleckého projektilu Jana Süsse, který už pětkrát v letošní sezoně rozvlnil síť v mistrovských zápasech.

V brance nově dvojici Michalů Petráska a Postavy doplnil Lukáš Klimeš, který působí v extraligové Kometě, ale prostředí v Přerově moc dobře zná. Jeho úspěšnost zákroků v Chance lize je nad hranicí 93,50%, což je velmi kvalitní hodnota.

Statistiky hráčů HC Zubr Přerov

lídr kanadského bodování: Tomáš Doležal (2+9)

nejlepší střelec: Jan Süss (5+2)

nejlepší nahrávač: Tomáš Doležal (2+9)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Michal Petrásek 91,84%, Michal Postava 89,92%, Lukáš Klimeš 93,55%

Sestava Přerova z minulého utkání: Klimeš – Krisl, Černý, Hrabal, Kubeš, Seemann, Hamrlík – Süss, Pšurný, T. Doležal – Jakub Svoboda, Herman, Kratochvil – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Král, Indrák, Jan Svoboda.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024