Menu +

Horácká Slavia bude chtít v sobotu potvrdit venkovní výhru. Proti bude ale Prostějov, který potřebuje zabrat!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V rámci 19. kola Chance ligy se v třebíčské KHNP Areně představí celek LHK Jestřábi Prostějov. Dalo by se říci, že v obou táborech je odlišná nálada. Zatímco Třebíč se po výhře ve Frýdku – Místku vrátila na vítěznou vlnu, Prostějov prohrál doma s Jihlavou potřetí v řadě. V kádru příštího soupeře Horácké Slavie je několik jmen, které v minulosti oblékali i třebíčský dres. Matěj Novák, Tomáš Kaut, nebo Petr Mrázek. Oba celky se proti sobě již letos postavili. Na domácím ledě slavil výhru Prostějov. Nepochybně nás čeká zajímavé utkání, tak se dívejte! V sobotu 9.1. od 17:30.
Sdílejte článek
 
LHK Jestřábi Prostějov, celek, který se, alespoň na venek, netají ambicemi a tudíž mu aktuální situace určitě příliš nevoní. Vždyť Hanáci vyhráli naposledy před měsícem a jedenáctá příčka v tabulce Chance ligy určitě není to, s čím by byl bývalý skvělý hokejista a nyní trenér Jestřábů Jiří Šejba, spokojen.

Co je příčinou? Určitě nezvykle vyrovnaná tabulka, kde jsou téměř všechny týmy na dostřel, ale také jsou to tři prohry v řadě – doma se Vsetínem 1:2 po prodloužení, doma s Porubou 1:3 a naposledy doma s Jihlavou 3:5.

Když se podíváme na aktuální statistiky, zjistíme, že mezi třemi tyčemi má zápasovou převahu Ondřej Bláha, který odchytal 16 zápasů, nicméně má průměr skoro třech obdržených branek na zápas a s úspěšností zákroků jsme pod 90 %. Mezi obránci vládne statistikám Tomáš Drtil, ten v 17 zápasech čtyřikrát skóroval a osmkrát si připsal bod za asistenci. V útoku je v této chvíli nejproduktivnějším borcem Jestřábů Petr Mrázek. Petra si v Třebíči všichni dobře pamatují, neboť v Horácké Slavii působil. Letos zatím stihl vstřelit 9 branek a 12 jich připravil pro své parťáky.

Sestava LHK Jestřábi Prostějov z posledního odehraného utkání

Bláha (Wolf) – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, Pěnčík, P. Krejčí – Mrázek, Bartoš, Vachutka – M. Novák, T. Kaut, Komínek – Žálčík, Chlán, Hrníčko – Ouřada, Motloch, T. Jandus..


Horácká Slavia Třebíč se v minulém kole představila na ledě svého oblíbeného soupeře, ve Frýdku – Místku, kde sice prohrávala, ale díky zvládnutým přesilovkám dokázala zápas překlopit na svoji stranu a vyhrála 2:3 a to i díky dvěma zásahům Michala Vodného. Horácká Slavia se s Prostějovem v letošní sezoně již jednou na jeho ledě potkala. Bylo to v rámci 2. kola a Horáci domácím podlehli 3:6.

Třebíč se vyšvihla již na osmou příčku, a to ještě Horáci patří k týmům, které mají odehráno méně zápasů než drtivá většina soupeřů. Úspěch jde nepochybně za celým týmem, nutno ale vyzdvihnout, jak je důležité míti Ladislava Bittnera. Tenhle sympaťák je nejlepším střelcem celé soutěže a v letošní sezoně vyšel pouze dvakrát bodově naprázdno!

Sestava Horácké Slavie ze zápasu proti Frýdku- Místku

Jekel – Furch, Chalupa, Stehlík, Tejnor, Nedbal, Vodička – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Ferda, Michálek, Š. Kratochvil – Hrubec, Oščádal, Křehlík.

Tak se nezapomeňte dívat a fandit na hokejka.tv. V sobotu 9.1. od 17:30.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Sobotní duel nabídne souboj sousedů v tabulce. Do Třebíče přijede Sokolov!

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou po třech výhrách usilovat i o skalp Trhačů

18.01.2021
Pozvánky na zápas

V sobotu doma s Ústím, úvodní buly už v 15:30!

15.01.2021