Menu +

Horácká Slavia bude v sobotu na domácím ledě usilovat o skalp Rysů

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy budou chtít na domácím ledě odčinit poslední dvě prohry a znovu se vrátit k zodpovědnému a obětavému stylu hry, který je po celou část probíhající sezony zdobil. Proti Rysům to ale nebude nic lehkého, jelikož Frýdek-Místek bude v závěrečném boji o předkolo potřebovat každý bod. Zatím se totiž nachází na barážových místech a jistě by to rád změnil. Bílé hvězdy už se s třineckou farmou letos střetly dvakrát a zatím i dvakrát uspěly. Hosté mají v zádech mnoho zkušených hráčů, ale i přes to mají zatím nevyrovnané výkony. Naposledy však uspěly proti pražské Slavii a ukázaly, že v týmu mají velkou sílu. Na zápas bude kvůli vládním nařízením jako obvykle vpuštěno pouze 1000 diváků. Samotný zápas startuje v sobotu v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy mají před sebou náročný zápas s Frýdkem-Místkem, který v současné době bojuje o zařazení se do skupiny celků, které budou hrát předkolo. Horácká Slavia v posledních kláních dvakrát padla a potřebovala by se vrátit zpět k zodpovědnému a obětavému stylu hry. O tom a mnohém dalším promluvil jako obvykle pro třebíčský web vůdce lavičky bílých hvězd Kamil Pokorný.

„My i hráči jsme si vědomi, že je co napravovat. Čeká nás soupeř, který v posledním kole doma porazil Slavii a má řadu zkušených hráčů, jelikož je to farma Třince. Budeme se muset vrátit k našemu poctivému hokeji a věřím, že si to hráči po těch dvou výkonech uvědomili. Nic jiného nám ani nezbývá. ”

„Potýkáme se trošku s kádrem. Máme nějaké nemocné a zraněné hráče. Nechci být konkrétní, uvidíme, jak se nám to zítra sejde. Hledáme i možnost nějakého posílení, i když z Extraligy asi ne, protože v Kometě je spousta zraněných hráčů. Uvidíme, jak to dáme dohromady, ale ti hráči které nominujeme do utkání, a kteří budou zítra hrát na domácím ledě, tak věřím, že nechají na ledě všechno a věřím, že nám to přinese body. ”

„Vojtěch Střondala už byl po zápase v Brně zpět u nás na tréninku a Václav Krliš by se měl po zápase v Plzni vrátit na zítřejší utkání. Extraligovým klubům jsme vyšli vstříc, ale samozřejmě ta situace není úplně jednoduchá a nemáme tak široký kádr, ale věřím, že hráči, kteří dostanou důvěru, tak zítra nechají na ledě všechno. ”

„Pokud bychom se měli prezentovat dál takovým hokejem jako v Havířově a někteří hráči tomu nedávali všechno, tak do jednatřicátého ledna je možnost výměn, trejdů a podobných věcí. Je potřeba, aby si hráči uvědomili, že nikdo nemá jasné místo v sestavě. Je potřeba, abychom se už od příštího zápasu vrátili k té naší obětavé hře s nasazením a velkou bojovností.”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (4+19)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (14+8)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (4+19)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,17%, Jan Mičán 93,92%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Mičán – Hunkes, L. Doudera, M. Furch, L. Forman, Tureček, Poizl, Mlčák – Střondala, L. Bittner, Šťovíček – D. Sklenář, Nedvídek, Krliš – Ferda, D. Michálek, Vodný – Gajarský, Křehlík.

HC Frýdek-Místek

Frýdek-Místek se stále nedokázal vypořádat s nestabilními výkony, které mají podobu sinusoidy a nadále střídá výhry s prohrami. To mu zatím stačí pouze na třinácté místo, kde však hrozí strašák baráže. Nicméně vše se ještě může rychle změnit, jelikož rozdíl mezi třináctým místem a místy zaručující postup do předkola je minimální a po každém odehraném kole může dojít k výměně pozic. Rysi by ale rádi získali na své hokejky klid, což bude ale znamenat ustálení výkonů a také vytvoření delší šňůry výher. Každopádně čeká farmu Třince velmi hektický závěr základní části.

Rysi proto nelenili a tým už před nějakou dobou vyztužili, aby zvýšili své šance na úspěch. Ještě před novým rokem posílil Frýdek-Místek zkušený Vladimír Svačina, který po konci ve Vítkovicích přijal nabídku Třince a do Chance ligy má vyřízené střídavé starty. A posilovalo se i v obraných řadách. Do týmu zamířil ruský obr Dimitrij Ogurcov, který má za sebou několik startů v KHL.

Rysi navíc prodloužily spolupráci s třineckými Oceláři, která by měla nadále fungovat minimálně do roku 2023.

Statistiky hráčů Frýdku-Místku

lídr kanadského bodování: Alan Lyszczarczyk (10+23)

nejlepší střelec: Filip Komorski (14+8), Vít Christov (14+6)

nejlepší nahrávač: Alan Lyszczarczyk (10+23)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Juraj Šimboch 90,63%, Frederik Foltán 90,31%, Samuel Baroš 90,96%, Daniel Šimonů 100%

Sestava Frýdku-Místku z minulého utkání: Baroš - D. Krenželok, Teper, Zbořil, J. Michálek, J. Adámek, Ogurcov - Christov, D. Bartoš, Šlahař - Łyszczarczyk, Komorski, Šedivý - Svačina, Peterek, Martynek - Čmiel, Klimša, Matiaško.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří poprvé v sérii do Sokolova, kde je čeká dvojzápas s Baníkem

14.03.2022
Pozvánky na zápas

Vrchol sezony je tady! Horáky čeká první čtvrtfinálový dvojzápas proti Sokolovu

09.03.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří zabojovat o druhé místo v tabulce na led jestřábí letky

02.03.2022