Menu +

Horácká Slavia bude v sobotu proti Valachům útočit už na devátou výhru v řadě

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Nynější vládce Vysočiny čeká po zvládnutém derby další těžký soupeř, kterým bude hvězdnými hráči ověnčený Vsetín. Skvěle sehrané třebíčské partě se pod taktovkou Kamila Pokorného v nové sezoně zatím velmi daří a po právu jí náleží první místo v tabulce. Formu bílých hvězd nyní prověří jeden z favoritů soutěže, který je se třinácti body zatím sedmý. Tým okolo kapitána Ladislava Bittnera, i přes úchvatné výkony zůstává stále pevně nohama na zemi a do každého klání přistupuje s patřičnou pokorou. To je i jeden z důležitých faktorů úspěchu hokejistů Třebíče. Další body budou k mání už v tuto sobotu, kdy bude Horácká Slavia hájit svoji neporazitelnost proti Valachům. Úvodní buly padne v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia si ve středu připsala vítězství z kategorie těch nejcennějších, a to když se jí podařilo přetlačit v nájezdech svého úhlavního rivala z Jihlavy. Lví podíl měl na tomto úspěchu Silvester Kusko, který v nájezdech pečetil nejen výhru svěřenců Kamila Pokorného, ale také svůj hattrick. Ruku k dílu přidal i navrátilec do sestavy David Michálek, který se po zranění znovu objevil na ledové ploše a vše oslavil jak jinak než brankou. Do statistik se zapsali i nové tváře v třebíčském dresu, kterými jsou Dominik Sklenář a Jakub Stehlík. Výborný zápas zažil také Michal Vodný, který se po jedné trefě a přihrávce posunul na pozici nejproduktivnějšího hráče Třebíče.

Bílé hvězdy zatím trápí jen přesilové hry. Paradoxně se ale Třebíči daří prosadit ve chvíli, kdy to soupeř nejméně očekává. Tedy v oslabení. Horácká Slavia takto trestala při domácím utkání s Trhači a podobný kousek si dovolila i při derby s jihlavskou Duklou.

Kde ale třebíčské hokejisty rozhodně bota netlačí, to je brankoviště. Tam úřaduje nepropustná zeď v podobě Pavla Jekela, který bravurně zvládl i vzájemné měření sil s Maksimem Zhukovem.

Jak třebíčský trenérský tým, tak i samotní hráči vědí, že zbývá odehrát ještě mnoho zápasů a Horácká Slavia nesmí polevit v tvrdé práci a musí dále pokračovat v nastaveném tempu. To zmiňoval i asistent trenéra Jaroslav Barvíř v pozápasovém hodnocení derby.

„Stále zůstáváme nohama na zemi, jsme skromní a pokorní. Dosavadní výsledky nepřeceňujeme, ale vážíme si jich. Čeká nás ještě hodně práce.”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Michal Vodný (3+7)

nejlepší střelec: Václav Krliš (5+4)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (3+7)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 93,14%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, Poizl, Mlčák, Stehlík, M. Furch – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – Kusko, Dočekal, Vodný – D. Sklenář, D. Michálek.

VHK ROBE Vsetín

Vsetín je považován za jednoho z hlavních favoritů soutěže, který by mohl udělat i v play – off velmi slušný výsledek. Zvučná jména v sestavě mu tedy rozhodně nechybí. Zatím má ale celek z Valašska zápasové výkyvy, které bude potřeba co nejvíce eliminovat a formu sjednotit. Vsetín si sice v derby vyšlápl na Porubu, kterou velmi vysoko porazil a navíc si připsal i skalp Vrchlabí a pražské Slavie. Body ovšem ztratil při měření sil s Duklou, Litoměřicemi a Přerovem. Nutno však podotknout, že Valaši neměli vůbec lehký los na začátek sezony a čelili velmi silným kádrům soupeře.

Vsetín před sezonou přivítal své dva ztracené syny, kterými byli Vít Jonák a Luboš Rob. Oba šli po bodově velmi výborných sezonách na Valašsku zkusit štěstí do Extraligy, odkud se ale vrátili zpět na místo činu a nyní už zase udivují Chance ligu. Ve Vsetíně platí především za konstruktivní hráče, kteří tvoří hru a připravují svým spoluhráčům palebné pozice. Luboš Rob si sebou z Plzně přivedl i Miroslava Indráka, který se okamžitě zařadil mezi nepostradatelné tvůrce hry. Vsetín, ale nelenil ani v průběhu té letošní sezony a rozhodl se, že přitvrdí muziku v zadních řadách. Zelenožlutý dres nyní nově obléká Lotyš Alexandrs Jerofejevs, který tak ještě vyztužil obraný val trenéra Romana Stantiena.

Vsetín se v minulém ročníku s Třebíčí střetl celkem dvakrát a body si s ní spravedlivě rozdělil. Jak dopadne letošní první bitva těchto celků, se fanoušci dozví už v sobotu.

Statistiky hráčů VHK ROBE Vsetín

lídr kanadského bodování: Lubomír Štach (3+5)

nejlepší střelec: Lubomír Štach (3+5), Roman Vlach (3+2)

nejlepší nahrávač: Luboš Rob (1+6), Vít Jonák (0+6)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jakub Málek 94,54%, David Gába 90,91%

Sestava Vsetína z minulého utkání: Málek – Ondračka, Smetana, Štach, Jerofejevs, Hryciow, J. Jenáček – Gago, Jonák, Rob – Březina, Vlach, Š. Jenáček – Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Berger, Vítek.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří na Lapač, kde budou chtít natáhnout svou vítěznou sérii

včera
Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká domácí bitva o Vysočinu, v níž se jako už tradičně postaví na odpor jihlavská Dukla

30.11.2021
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude chtít na domácím ledě prodloužit svou vítěznou sérii proti Šumperku

23.11.2021