Menu +

Horácká Slavia hlásí změnu na postu brankáře i v útoku

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Změna na postu brankáře byla avizovaná již před sezónou a nyní k ní dochází. Do Ústí se vrací Radek Fiala, opačným směrem se přesouvá Pavel Francouz. Další posilou do brankoviště je vítkovický Filip Šindelář, jenž v Třebíči působil již v sezóně 2005-06. Naopak se v Třebíči už nebude objevovat forvard Zbyněk Hampl, s nímž Třebíč rozvázala spolupráci.
Sdílejte článek
 

Jak bylo avizováno již před začátkem sezóny, dochází k výměně na brankářském postu. Protože Radek Fiala je hráčem Ústí nad Labem a to chce mít všechny své hráče připravené na boje v případné baráži o nejvyšší soutěž, odchází nyní Radek Fiala zpět k Severočechům, kde by měl dostat šanci ukázat, jak dobrým gólmanem je. V Třebíči už o tom rozhodně přesvědčil

“Jedná se o změnu, na níž jsme byli domluveni již před začátkem soutěže. Radek Fiala u nás odvedl výbornou práci a teď si zaslouží dostat příležitost v Ústí, které ho chce mít nachystaného na nejdůležitější část sezóny, v níž je start hráče podmíněn určitým počtem startů v klubu. K nám do Horácké Slavie teď přichází do konce základní části, tedy do 22. 12. 2010 Pavel Francouz, který nejdeí do neznámého prostředí, působil u nás už loni a i on ukázal, že je velmi dobrým brankářem. Pavel za nás odchytá první utkání už ve středu v Olomouci,“ vysvětluje změnu v bráně sportovní manažer a nyní také trenér Horáků Kamil Pokorný.

Další, ne zcela novou akvizicí, která bude oblékat dres Horácké Slavie, je nyní vítkovický brankář Filip Šindelář.

“Ani Filip Šindelář nepřichází do neznámého prostředí, v Třebíči chytal už v sezóně 2005 – 2006. K jeho angažmá jsme sáhli z toho důvodu, že Tomáš Štůrala teď chytá v Šumperku a hrací dny - středy se v první a druhé lize kryjí, Tomáš by nám tedy v případě potřeby nemohl být k dispozici.. Filip je kvalitní a zkušený gólman, který ale ve Vítkovicích teď nedostával tolik prostoru, proto jsme my i on tuto možnost přivítali,“ sdělil k příchodu Filipa Šindeláře do brankoviště Horácké Slavie Kamil Pokorný.

Další změnou, tentokrát v útočných řadách je odchod Zbyňka Hampla, s nímž se Horácká Slavia rozhodla ukončit spolupráci.

“Zbyněk je rozhodně talentovaný útočník, ale my teď potřebujeme hráče, kteří chtějí za náš klu hrát a budou odevzdávat maximum jak na tréninku, tak i v zápasech. To nám u Zbyňka chybělo, proto jsme se rozhodli pro jeho návrat do Třince, jehož je hráčem,“ přibližuje důvody návratu Zbyňka Hampla zpět k Železářům sportovní manažer Třebíče.

Na úterním tréninku se po delší době objevil i obránce Jan Pohl a Kamil Pokorný k tomu říká, “Chtěl jsem Honzu jako trenér vidět na ledě v tréninku. Sledujeme ho, víme o něm, ale teď se opět vrátí do Kolína, kde hraje. Zdravotní komplikace Martina Dudáše se totiž ukázaly jako nepříliš vážné, takže Martin může hrát. Bylo by škoda, aby Honza Pohl jen seděl na lavičce, angažmá ve druhé lize mužů mu určitě dá víc,“ uzavírá informace o změnách v kádru Kamil Pokorný.

Podobné články

Aktuální zprávy

Schůzka a jednání s Karlem Nedbalem a Václavem Čejkou

20.10.2020
Aktuální zprávy

Dohoda na ukončení spolupráce

16.10.2020
Aktuální zprávy

Vyjádření hráčů HST k událostem v klubu

13.10.2020