Menu +

Horácká Slavia míří k prvnímu přípravnému utkání na led extraligové Komety

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy okusí poprvé v letošní sezoně zápasové tempo na ledě extraligové brněnské Komety, pro kterou to bude také první konfrontace s opravdovým soupeřem. Horácká Slavia tímto kláním načne osmizápasovou sérii přípravných zápasů, kterou odehraje před samotným startem celé soutěže. Celek z jižní Moravy má před sebou celkem sedm přípravných duelů, v nichž bude nový trenér Martin Pešout hledat ideální sestavu hodně pozměněného kádru Brna. Třebíčští hokejisté se také budou chtít v přípravě ukázat v tom nejlepším světle, aby si vybojovali místo v základní sestavě a připravili se na náročný program Chance ligy. Do kádru bílých hvězd navíc přibyl na try – out Matyáš Svoboda. Samotné utkání startuje v úterý v brněnské Winning Group aréně v 18:00.
Sdílejte článek
 

HC Kometa Brno

Brněnská Kometa před novou sezonou razantně změnila svoji tvář. Dokladem je příchod nového trenéra Martina Pešouta a vymizení tváře klubu v podobě Petera Muellera, který zamířil ke konkurenci.

Ale pěkně popořádku. Po neúspěšné sezoně, která pro Kometu skončila již v předkole, opustil lavičku Brna trenér Jiří Kalous a Libor Zábranský přivedl zpět Martina Pešouta, který v Kometě několik let působil, ale odešel za novou výzvou do Karlových Varů.

V útoku se musel celek z jihu Moravy smířit se ztrátou obávaného snajpra Petera Muellera, který podepsal ve Vítkovicích a do Brna už bude jezdit pouze jako soupeř. Angažmá se rozhodl změnit i Michal Krištof, který patřil k základním stavebním kamenům brněnské sestavy. Nově bude naskakovat v KHL za Admiral Vladivostok. Tým po nevydařeném angažmá opustil i Radovan Pavlík, který se vrátil do mateřského klubu. Modrobílý dres už nebudou oblékat ani David Ostřížek s Danielem Rákosem, které pravděpodobně uvidíme v Chance lize.

Brno se však snažilo díry v útoku co nejlépe vyplnit. Do týmu přišel reprezentační útočník Jakub Flek, jenž se nedomluvil na smlouvě v zahraničí. Libor Zábranský se dohodl také s Radkem Koblížkem, který se vrací do týmu, ve kterém začínal s profesionálním hokejem. Tento talentovaný hokejista má za sebou mnoho sezon strávených ve Finsku a zkušeností má tedy na rozdávání. Kometa podepsala kontrakt i s Koblížkovým spoluhráčem z finské ligy Kimem Strömbergem. Kariéru zde bude chtít znovu nakopnout i bývalý reprezentant Jan Dufek, jemuž se v posledních letech moc bodově nedařilo.

Obraný val Brna bude oproti minulým sezonám mimořádně vyztužen. Modrobílý budou mít nově v týmu Jana Ščotku s Tomášem Kundrátkem, kteří patří k tuzemské obranné elitě. To dokazuje i jejich nominace na minulém mistrovství světa. Tým doplnil i Marek Hrbas a k tomu všemu si ještě představte konstruktivního Marka Ďalogu, který už v Brně stabilně naskakuje.

V brance se bude Kometa opírat o svoji legendu v podobě Marka Čiliaka, který bude hájit brankoviště společně se svým krajanem Matejem Tomkem.

SK Horácká Slavia Třebíč

Třebíč má za sebou velmi dobrou sezonu, v níž se v základní části pohybovala na čele tabulky Chance ligy. Bohužel ale v play - off narazila na Sokolov, se kterým po urputné bitvě vypadla.

Třebíčský realizační tým bude mít k dispozici stále mnoho známých tváří z minulé sezony, ale tak jako to chodí v každém klubu, tak i Třebíč se bude muset vypořádat s několika odchody. V dresu bílých hvězd už nebude naskakovat Vojtěch Střondala, který zde byl na hostování právě z Komety a nově bude působit v Porubě. Ke znojemským Orlům zamířili Martin Šťovíček, Dominik Sklenář a Lukáš Zukal. Dres Kozlů z Kolína by měl nově oblékat Lukáš Nedvídek a na zahraniční štaci do Francie se vydal Adam Gajarský.

V obraně se Třebíči podařilo udržet mladé naděje v podobě Daniela Poizla a Davida Turečka. Oba by v Třebíči měli nadále hostovat ze svých extraligových klubů. Nouze ale není ani o nová jména. Defenzivu bílých hvězd vyztužil zkušený Antonín Bořuta, který se po zahraničním angažmá vrací zpět do Čech. O místo bojuje i obránce Petr Krejčí, který je v Třebíči na zkoušce. Minulý rok strávil převážně v Prostějově.

Do útoku Horácká Slavia získala své odchovance v podobě Martina Dočekala a Matěje Nováka. Tito hráči by se mohli zařadit k tahounům Horácké Slavie. Stejná očekávání vzbuzuje příchod ostříleného Miroslava Holce. Tým posílil i Vojtěch Šilhavý, jenž naskakoval za Draky. O místo se bude chtít na try-outu porvat i Matěj Tomajko.

Změny se naopak netýkaly brankářského postu, kde bude opět působit skvělý tandem ve složení Jekel – Mičán.

O kádru a přípravě na nového soupeře pro klubový web promluvil asistent trenéra Jaroslav Barvíř.

„Hráči na zkoušku určitě nastoupí do zápasu s Kometou Brno. K Petru Krejčímu a Matěji Tomajkovi navíc přibyl i Matyáš Svoboda, který s námi půjde také do utkání. Máme v plánu tyto hráče nasadit i do dalšího zápasu v Českých Budějovicích. Do hry určitě nepůjdou všichni hráči základní sestavy, protože chceme vidět hlavně hráče, které zde máme na try – out. Do utkání nenastoupí například Antonín Bořuta, který má zdravotní komplikace. Nominaci na zápas s Brnem ještě nemáme kompletně nachystanou a čekáme do rána, protože se může stát cokoliv. Nějaké varianty už však připravené máme.”

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy na svém ledě přivítají nováčka soutěže, zlínské Berany

30.09.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká premiérové střetnutí s ligovým nováčkem Pardubicemi B

27.09.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou chtít v pondělí proti Šumperku udržet domácí neporazitelnost

25.09.2022
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC RT TORAX Poruba
SK Horácká Slavia Třebíč