Menu +

Horácká Slavia posiluje na postu brankáře, vrací se Stanislav Neruda

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Z Havlíčkova Brodu přichází na hostování do konce sezóny velezkušený matador Stanislav Neruda, jenž byl společně s Přemyslem Sedlákem vyřazen z kádru havlíčkobrodských Rebelů. Neruda už v Třebíči působil, byl klíčovým mužem po postupu Horáků do první ligy. Nyní se tedy vrací tam, kde s velkým hokejem začínal, do Horácké Slavie.
Sdílejte článek
 

"Stanislav Neruda je velmi zkušený brankář a my jsme před závěrem soutěže nechtěli ponechat nic náhodě. Radek Fiala odvádí vynikající práci, nám se naskytla možnost posílit na postu brankáře a Standu angažovat. Tu možnost jsme rádi využili. Nezajímá nás, co se stalo v Brodě, soustředíme se na sebe a chceme mít na brankářském postu kvalitu, vyrovnanou brankářskou dvojici, což se nám příchodem Standy Nerudy povedlo. Vypadá to, že Filip Šindelář nám nebude k dispozici, proto jsme k tomuto kroku sáhli. Pavel Míča také potřebuje chytat a dostane prostor ve druhé lize. Standa navíc prostředí v Třebíči zná, což je určitě výhoda, a my víme, o jak kvalitního brankáře se jedná, proto jsme této možnosti před blížícím se koncem přestupního termínu využili,“ vysvětlil okolnosti příchodu zkušeného gólmana, který s Horáckou Slavií prožil nejúspěšnější období v její novodobé historii, trenér mužů a sportovní manažer Horácké Slavie Kamil Pokorný.

Podepsaná kartička Stanislava Nerudy z jeho působení v HST

Stanislav Neruda

Narozen: 17.3.1974

Výška: 184 cm

Váha: 81 kg

Post: brankář

Hůl: levá

V Třebíči se poprvé objevil v sezóně 1995/1996, když přišel pomoci v baráži o 1. ligu. Natrvalo se v kádru Horácké Slavie zabydlel ale až po postupu Třebíčských o rok později. Stal se rovnocenným brankářem a dlouholetým partnerem v brankovišti se Zdeňkem Kučírkem. Tato dvojice byla jednou z nejlepších v první lize a dlouhé roky byla miláčky třebíčského publika. V sezóně 2003/2004 chytal Neruda 2. ligu za Pelhřimov, aby se v dalším ročníku objevil v brance Havlíčkova Brodu, se kterým vybojoval společně s trenérem Kamilem Pokorným a obráncem Zdeňkem Sedláčkem v roce 2006 postup do 1. ligy. Díky spolupráci se Slavií Praha se dostal několikrát na soupisku v mistrovském play-off v sezóně 2007/2008, a získal medaili pro extraligového mistra.

Den před Štědrým dnem roku 2008 dostal příležitost od Vladimíra Růžičky a ve svých 34 letech debutoval v české nejvyšší soutěži, byť nastoupil v závěru již ztraceného utkání (10 minut, 4 zásahy). Slavia byla v krizi. Proti Litvínovu, který byl na první příčce tabulky, se o pět dní později (28.12.2008) postavil právě třiačtyřicetiletý gólman ke svému prvnímu celému extraligovému startu. Slavia vyhrála 6:1. Neruda v brance už zůstal a v prvních sedmi startech si připsal sedm vítězství. Pro své zákroky i skromnou povahu se okamžitě stal miláčkem červenobílého publika. Adam Svoboda odešel do ruského Omsku a havlíčkobrodský brankář se stal slávistickým. Neruda se začal v brance pravidelně střídat s Dominikem Furchem a ačkoliv se s ním počítalo spíše do role dvojky, ve vyřazovacích bojích play-off chytal v 11 zápasech. Na den svých 35. narozenin vychytal Slavii postup do semifinále, ve finále ale červenobílí nestačili na Karlovy Vary. Slavia se tak stala vicemistrem, ačkoliv byla hlavně kvůli gólmanům před play-off zatracována. Furch ani Neruda předtím extraligové play-off nikdy nechytali.

Nyní šestatřicetiletý brankář odešel z Havlíčkova Brodu po nepovedeném utkání ve Znojmě, kdy ho trenér Petr Novák vyřadil z kádru. „Skončili Přemysl Sedlák a Standa Neruda. Oba z výkonnostních důvodů. S jejich výkony jsme delší dobu nebyli spokojeni,“ řekl k tomu Novák. Pravdou ovšem je, že Stanislav Neruda mnoho příležitostí chytat letos neměl a když už se do branky dostal, bylo to spíše v nepovedených utkáních Rebelů, kdy střídal kolegu Suchana. Navíc stačí jen letmý pohled na tabulku, kde je jasně vidět, že Havlíčkův Brod má nejvíc obdržených branek ze všech mužstrev první ligy, skoro o dvacet víc než poslední Písek (!). A to rozhodně není jen vina brankářů. Stanislava Nerudu také delší dobu trápilo zranění, ovšem v minulých sezónách Rebelům odvedl výborné služby a mnohokrát dokázal, jak výborným gólmanem je. Stanislav Neruda v ročníku 2010 – 2011 nastoupil k jedenácti utkáním a v Třebíči by měl vytvořit s Radkem Fialou kvalitní brankářskou dvojici, která bude společně s ostatními hráči usilovat o postup do play – off.

Podobné články

Aktuální zprávy

Staň se hokejovým rozhodčím ! Český hokej spouští náborovou kampaň I ty můžeš pískat hokej

dnes
Aktuální zprávy

Muži znovu na ledě v domácí hale, první zápas 16.8. se Znojmem

02.08.2022
Aktuální zprávy

Startuje prodej vstupenek a další část přípravy i s hráči na try out

25.07.2022