Menu +

Horácká Slavia přivádí další posilu, přichází Vojtěch Šilhavý

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Třebíčský klub stále posiluje kádr pro výroční sezónu, v níž oslaví 95 let od založení klubu pod současným názvem. Tentokrát jde o posilu do útočných řad, i když se jedná o hráče, který je znám spíše svým defenzivním stylem hry a tím, že odvádí pro tým spoustu černé hokejové práce – Vojtěch Šilhavý.
Sdílejte článek
 

Vojtěch ŠILHAVÝ

NAROZEN: 20.10.1994
VÝŠKA: 181 cm
VÁHA: 90 kg
POST: útočník
DRŽENÍ HOLE: Levá

K příchodu sedmadvacetiletého útočníka, který je považován za hráče platného hlavně v obranné fázi hry, a je velkým hokejovým bojovníkem, se vyjádřil i sportovní manažer týmu mužů a zároveň jeho hlavní trenér Kamil Pokorný.

"S Vojtou Šilhavým jsme se domluvili na roční smlouvě. Měli jsme o něj zájem už před loňskou sezónou, ale tenkrát to ještě neklaplo. Jsme rádi, že teď už to vyšlo a že jsme se domluvili. Vojta je poctivý defenzivní útočník, výborně silově vybavený a vynikající do oslabení. Právě kvůli těmto jeho přednostem jsme jej do týmu chtěli. Mužstvo musí být vyvážené, není možné mít v týmu jen ofenzivní hráče. Navíc je v ideálním hokejovém věku, má zkušenosti z působení ve Vsetíně a Šumperku."

Vojtěch Šilhavý je odchovancem kladenského hokeje, za Rytíře působil hlavně v mládežnických výběrech, ale na svém kontě má i patnáct startů v extralize právě za Rytíře. Objevil se i v reprezentačních výběrech U19 a U20. Za Rytíře naskakoval i v tehdejší WSM lize a to v sezóně 2015 – 16. Zároveň naskakoval i ve druhé lze za Řisuty. Pak hned přišel přesun do tehdy ještě druholigového Vsetína, se kterým zažil postup do Chance ligy. Ve Vsetíně vydržel urostlý forvard až do předloňské sezóny 2020 – 21. Tu loňskou patřil mezi opory Šumperka, kterému pomohl k záchraně druhé nejvyšší soutěže. V základní části si připsal slušných devět bodů za šest branek a tři asistence. Výborně si pak vedl v náročné baráži s Táborem, ve které naskočil k pěti zápasům, dal v nich dva góly a na jeden nahrál.

Vojtěchu vítej v Třebíči, přejeme ať se daří.

Vojtěch Šilhavý na eliteprospects.com

Podobné články

Aktuální zprávy

Horácká Slavia opět VZDÁVÁ HOLD HRDINŮM

dnes
Aktuální zprávy

Tiskovka, křest, diskuze, autogramiáda i ceny pro fanoušky. Takové bylo pondělní posezení u piva s představiteli HST

13.09.2022
Aktuální zprávy

Předsezónní tiskovka letos v JAK JINAK Na Hradbách. Jste srdečně zváni!

07.09.2022