Menu +

Horácká Slavia se potřetí v základní části utká s hokejisty Havlíčkova Brodu

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Prvoligové hokejisty čeká v pořadí 33. kolo základní části ve středu 10. prosince 2014. V něm hokejisté Horácké Slavie Třebíč narazí již potřetí v základní části na mužstvo Rebelů z Havlíčkova Brodu. Bude tedy k vidění další regionální derby. Derby zatím v sezóně Bílým hvězdám vycházejí výsledkově velmi dobře. Třebíčští přehráli v obou vzájemných zápasech Havlíčkův Brod vždy shodným výsledkem 5:2. I tentokrát jdou do utkání v roli favorita. HC Rebel Havlíčkův Brod stále uzavírá prvoligovou tabulku a každý bodový zisk, a to navíc z ledu soupeře, má pro jeho hokejisty v současné situaci cenu zlata.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Rebel Havlíčkův Brod začíná ve středu 10. prosince 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

V Havlíčkově Brodě po minulé sezóně nezůstal v kádru kámen na kameni a bylo zřejmé, že ambice klubu rozhodně nebudou tak vysoké jako v nedávné minulosti. Omlazený tým Rebelů navíc nevstoupil do nové sezóny vůbec dobře. V první čtvrtině základní části získal pouhé čtyři body a pevně se usadil na samém konci prvoligové tabulky. Jelikož se výsledky ani v dalších zápasech výrazně nelepšily, vedení klubu sáhlo k hráčským výměnám a také ke změně na postu hlavního trenéra. Na začátku listopadu se tak stal hlavním trenérem zkušený Vladimír Jeřábek. Dosavadní hlavní kouč Miroslav Barus se posunul na místo asistenta. Havlíčkův Brod už ve svém kádru stačil protočil od začátku sezóny na padesát hráčů. A další změny navíc stále pokračují. Za Rebel nově nastoupili v minulých zápasech další novicové jako například Petr Štindl, Jakub Zdráhal, Hynek Zohorna nebo brankář Filip Landsman. Velké změny v kádru v průběhu sezóně se logicky projevují v nedostatečné nesehranosti týmu a dalších nevýrazných výsledcích. Pro Havlíčkův Brod bylo důležité alespoň to, že dokázal ve 30. kole poprvé v sezóně porazit předposlední tým Prostějova. Navíc v tomto utkání dokázali Rebelové otočit nepříznivý průběh, kdy prohrávali již 0:2 a po zlepšeném výkonu nakonec zvítězili v poměru 5:2. Hned v dalším kole, ale hokejisté Havlíčkova Brodu opět padli, tentokrát na ledě Litoměřic. V minulém kole se Rebelové utkali doma v derby s Jihlavou, které podlehli 1:5. Třebíčské Bílé hvězdy v minulém kole čekala daleká cesta do Chomutova. Na ledě Pirátů, vedoucího týmu tabulky a favorita celé soutěže neuspěly a po porážce 1:7 (nevyšší v této sezóně) se ze severu Čech vracely bez bodového zisku. Domácí tým vedl v 7. minutě již 3:0 a pro Bílé hvězdy to nevypadalo vůbec dobře. Horácká Slavia ale posléze ještě po dvou třetinách držela vcelku hratelný výsledek, když průběžně prohrávala 1:3, ale Piráti se v poslední dvacetiminutovce rozstříleli a mohli tak nakonec slavit vysoké vítězství.

Oba vzájemné zápasy mezi Horáckou Slavií Třebíč a HavlíčkovýmBrodem dosud odehrané v základní části této sezóny pro sebe rozhodla Horácká Slavia Třebíč. Bílé hvězdy oba tyto duely vyhrály shodně v poměru 5:2. Třebíčští i do třetího vzájemného utkání vstupují v roli favorita, ovšem vědomi si toho, že žádného soupeře nelze podcenit a každý soupeř má svoji kvalitu. A možná neuškodí si i před tímto zápasem připomenout onu starou moudrost, že každý zápas začíná od stavu 0:0 a žádný soupeř se neporazí sám.

Vzájemné zápasy dosud odehrané v základní části:

7. kolo - Třebíč – Havl. Brod 5:2 (2:1, 1:1, 2:0).

Branky a nahrávky: 3. Havel (Erat, Dolníček), 20. Zuzin, 35. Holec (Vodný, Zuzin), 54. Čuřík (Wasserbauer), 58. Křivohlávek (Čuřík, Dujsík) – 5. Zucker (Endál, Sedláček), 31. Sedláček (Babka). Rozhodčí: Horinek – Křivohlavý, Reich. Vyloučení: 3:7, navíc Čuřík (TRE) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1730. Střely na branku: 41:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.

20. kolo - Havl. Brod – Třebíč 2:5 (0:2, 0:3, 2:0).

Branky a nahrávky: 48. Maliník (Semrád, Rousek), 56. Kuchler (Janáček, Maliník) – 14. Ostřížek (Wasserbauer, Bartoň), 15. Havel (Dolníček), 23. Havel (Dolníček, Erat), 37. Ostřížek (Holec, Zuzin), 39. Erat (Havel, Dolníček). Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:9, navíc Ostřížek (TRE) 10 minut OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 846. Střely na branku: 32:40. Průběh utkání: 0:5, 2:5.

Poslední odehrané zápasy hokejistů HC Rebel Havlíčkův Brod:

Havl. Brod – Jihlava 1:5 (1:1, 0:3, 0:1), branka: Sedláček.

Litoměřice – Havl. Brod 4:1 (2:0, 2:1, 0:0), branka: Rousek.

Havl. Brod – Prostějov 5:2 (0:1, 2:1, 3:0), branky: 2 Heřman, Štindl, Rousek, Babka.

Kanadské bodování hokejistů Havlíčkova Brodu:

Roman Maliník - 32Z – 6G+12A

Jiří Kuchler - 21Z – 6G+11A

Tomáš Rousek - 30Z – 9G+5A

Hokejisté Havlíčkova Brodu nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Šindelář (Dlouhý) – Sklenička, Platil, Štindl, Sedlák, Kurka, Kolář, Pavlíček, Zítka – Minárik, Sedláček, Babka – Maliník "C", Kuchler "A", Rousek – Zdráhal, Tomek, Heřman – Půlpán, Milfait, Boček.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Kašík (Dusík) – Malena (A), Bilčík, Dlapa, Bartoň, Šaur, Přibyl – Dočekal, Dolníček (C), Čuřík – Wasserbauer, Holec, Pekr – Jaroš, Raška, Králík – Čech, Křivohlávek, Paták.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Rebel Havlíčkův Brod začíná ve středu 10. prosince 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Kompletní program tohoto kola – středa 10. prosince 2014 – 33. kolo:

Třebíč – Havl. Brod, České Budějovice – Most, Ústí – Chomutov, Havířov – Benátky, Prostějov – Kadaň, Kladno - Litoměřice, Jihlava - Šumperk.

Podobné články

Pozvánky na zápas

V sobotu opět doma! Přijede Ústí nad Labem

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Zápasové tempo nepolevuje! Ve středu míří bílé hvězdy do Benátek nad Jizerou

18.02.2020
Pozvánky na zápas

Boj Horácké Slavie o desítku bude pokračovat zápasem s Trhači

16.02.2020