Menu +

Horácká Slavia se v úterý poprvé představí před domácím publikem v souboji s Orly

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Fanoušky dlouho očekávané datum je konečně tady. Bílé hvězdy se konečně představí znovu mezi svými mantinely. Horácká Slavia už za sebou má odehrané dva přípravné duely s extraligovými celky, z nichž vyšla v obou případech jako vítězný tým. Jednu z posledních možností na ukázání se realizačnímu týmu budou mít hráči na try – out, jelikož konečný verdikt o složení týmu se čím dál více blíží. Orli na rozdíl od Třebíče svou sérii přípravných klání teprve zahajují. Znojmo ladí kádr na sezonu ve druhé lize, kterou by rádi zakončili postupem do Chance ligy. Navíc je pro fanoušky připraveno jedno velké překvapení. Před samotným zápasem od 16:30 bude na parkovišti před zimním stadionem stánek Barber shopu Happy end lounge a fanoušci se mohou přijít ostříhat či oholit. Bitva Horácké Slavie a znojemských Orlů započne v úterý v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

HC Orli Znojmo

Orli Znojmo se po loňské sezoně, kterou strávili v bet – at – home ICE Hockey League, rozhodli pro návrat do tuzemské soutěže a nově budou působit ve druhé lize. Orli budou nově působit ve východní konferenci této soutěže a mají jasný cíl, kterým je postup do Chance ligy. Tomu také uzpůsobili kádr, který je na poměry ligy, v níž bude Znojmo působit hvězdami přímo napěchovaný a očekávání jsou tedy velmi vysoká.

Do obrany přišel jako posila z ústeckého Slovanu nadějný obránce Erik Mareš. Orli ale lovili také v Třebíči, odkud se na jih Moravy stěhuje Lukáš Zukal. Z Maďarska se do tuzemska vrací Vojtěch Kloz, který by měl dodat týmu potřebné zkušenosti. Ze Vsetína navíc přichází i Jakub Jenáček, který je tak další prvoligovou posilou týmu.

Výrazné změny se dotkly také útočných řad. Tam přišel z Poruby Marek Špaček, jenž v minulé sezoně stihl jen patnáct klání. Z druholigového béčka Brna odešel do Znojma produktivní Robert Havlát a Tomáš Pigl. Z kádru bílých hvězd zamířili k Orlům ještě Martin Šťovíček a Dominik Sklenář. Nejzvučnější posilou je však Jan Hruška, jenž v minulé sezoně pálil za Vítkovice. Nově je u Orlů také Kirill Nizhnikov, který v minulé sezoně působil ve Finsku.

V brankovišti budou Orli spoléhat na tandem Dominik Groh a Matěj Žajdlík.

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy odehrály první dva přípravné duel z osmi a již se připravují na nového soupeře, kterým budou Orli Znojmo. Horácká Slavia svou první konfrontaci s Kometou Brno zvládla na výbornou, když si připsala výhru po základní hrací době, a dokonce uspěla i v domluvených nájezdech. V týmu se navíc skvěle ukázali hráči na zkoušku. O úvodní trefu se totiž postaral o místo bojující Matěj Tomajko, kterému na branku nahrával Petr Krejčí. Branku a asistenci si navíc připsala i nová posila, která v Třebíči podepsala smlouvu v podobě Vojtěcha Šilhavého ze Šumperka a pozadu nezůstal ani Miroslav Holec, který ukázal své zkušenosti a připravil dvě gólové trefy. Třebíčské posily tedy začaly přípravu velmi dobře. Skvělý zápas má však za sebou také Radim Ferda s Pavlem Jekelem, kteří patří k třebíčským stálicím a výraznou měrou pomohli k týmové výhře.

Druhé utkání proti Motoru (4:0) udržel třebíčský Jan Mičán čisté konto, a navíc se do statistik dvakrát zapsal Matyáš Svoboda, který je v třebíčském kádru na try – out. Tento útočník připravil dvě gólové akce ze čtyř a výrazně se tak podepsal pod třebíčskou výhru.

O současné stavbě kádru promluvil pro třebíčský web asistent trenéra Jaroslav Barvíř.

„Hráči na zkoušku jsou zatím všichni v týmu. Verdikt o jejich dalším působení v našem dresu by měl přijít po úterním utkání se Znojmem. Akorát nám onemocněl Matěj Tomajko, který bude brát týden antibiotika. Ten tedy zítra do zápasu určitě nenaskočí. Ostatní hráči na zkoušku budou v zítřejším utkání v sestavě. Chceme ale vidět i naše místní juniory, kteří se s námi připravovali celou přípravu. Sestavu budeme ale podle zdravotního stavu určovat až zítra ráno. My chceme dát prostor i naším juniorům a je možné, že i oni nám zamotají trošku hlavu při rozhodování. Uvidíme, jak to bude s try - outem Matěje Tomajka, jelikož má antibiotika. Ve středu máme sezení, takže tam se rozhodneme, jak to bude dál. V tento den bychom ale chtěli rozhodnout i u ostatních hráčů na zkoušku, kdo zde zůstane a kdo ne. Nemůžu ale říci, že budeme rozhodovat u všech. Uvidíme ještě co nám nabídnou agenti, a která jména zvážíme.”

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy na svém ledě přivítají nováčka soutěže, zlínské Berany

30.09.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká premiérové střetnutí s ligovým nováčkem Pardubicemi B

27.09.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou chtít v pondělí proti Šumperku udržet domácí neporazitelnost

25.09.2022
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC RT TORAX Poruba
SK Horácká Slavia Třebíč