Menu +

Horácká Slavia si v sobotu na jihlavském ledě zopakuje bitvu o Vysočinu

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy načnou druhou část Chance ligy na ledě svého největšího rivala z krajského města Vysočiny. Po rozdělení tabulky se jihlavská Dukla stejně jako Třebíč bude rvát o jedno ze dvou míst, která zajišťují postup do předkola play-off. Oba soupeři zakončili první fázi soutěže vzájemným střetnutím, které se navíc také odehrálo na jihlavském stadionu. Horácká Slavia se sice dostala do vedení, ale její soupeř dokázal utkání včas otočit. Bílé hvězdy ztrácí na svého soka sedm bodů a v případě tříbodové výhry by mohly podstatnou část manka umazat. Na zápas se navíc chystá mnoho třebíčských fanoušků, kteří svými hlasivkami poženou hráče s hvězdou na hrudi za důležitým vítězstvím. Souboj o korunu pro krále Vysočiny startuje v sobotu v 17:30 na zimním stadionu Dukly Jihlava.
Sdílejte článek
 

fanoušci pořádají autobusový výjezd!

Třebíčští fanoušci tentokrát jedou autobusem, chcete se k nim přidat?

Hlaste se co nejdříve na vyjezdy.trebic@email.cz

Sraz: 15:45h před ZS
Odjezd: 16h
Cena: cca 100 Kč


SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy v šestadvacátém kole Chance ligy uspěly na ledě Trhačů, kde si ve druhé periodě vytvořily dvoubrankový náskok díky trefám Ladislava Bittnera a Roberta Havláta. Kadaň sice zápas ještě zdramatizovala, ale odpor Trhačů definitivně zlomil třetím gólem Michal Vodný.

Vítězná série Horácké Slavie skončila v utkání s ústeckým Slovanem, v němž padli třebíčští hokejisté po základní 1:2. Jediným úspěšným střelcem bílých hvězd se stal mladý obránce Lukáš Hort, jehož trefa ale znamenala jen korekci celkového skóre.

V souboji na ledě Benátek nad Jizerou třebíčští hokejisté vedli už 2:0 díky brankám Matúše Hlaváče a Michala Kunce. Soupeř však utkání srovnal a v nastaveném čase navíc rozhodl Radek Duda, který tak přisoudil bonusový bod navíc svému týmu.

Bitva dvou Slavií byla od druhé třetiny čistě v režii té třebíčské, která se v ní prosadila celkem třikrát a navýšila tak svůj náskok už na 4:0. Soupeř sice ještě dokázal jedním gólem snížit, ale víc už toho nestihl. Horácká Slavia tak zvládla důležité derby, pod které se navíc třemi body podepsal třebíčský lídr statistik Marin Šťovíček.

Ve střetnutí s tradičním rivalem z Jihlavy si hokejisté s bílou hvězdou na hrudi nepočínali vůbec špatně a navíc šli jako první do vedení zásluhou přesné trefy ofenzivního obránce Šimona Szathmáryho, který se po zranění vrátil ve výborné formě. Dukla však utkání otočila a v základní hrací době vybojovala vítězství 3:1.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Martin Šťovíček (8+14), Michal Vodný (8+8)

nejlepší nahrávač: Martin Šťovíček (8+14)

lídr kanadského bodování: Martin Šťovíček (8+14)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 91,35%, Dominik Svoboda 89,25%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

SK Trhači Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč 1:3

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 1:2

HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 po prodloužení

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slavia Praha 4:1

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 3:1

HC Dukla Jihlava

Jihlavská Dukla v šestadvacátém kole Chance ligy vynulovala Frýdek-Místek a na domácím ledě si ponechala veškeré body. Havířovský AZ už byl ale nad síly celku z Vysočiny, a přestože se Jihlava v závěrečné periodě snažila o zvrácení nepříznivého výsledku, tak z Havířova odjela bez jakéhokoli příspěvku do celkové tabulky. Před svými fanoušky však Dukla své zaváhání napravila a i díky vysoké úspěšnosti střelby zvítězila nad Sokolovem 6:4. Střetnutí Jihlavy s jestřábí letkou nepoznalo po základní hrací svého vítěze a rozhodnout se muselo až v samostatných nájezdech, v nichž byl Prostějov šťastnějším týmem. Následné derby dvou odvěkých rivalů z Vysočiny zvládli lépe hokejisté Dukly, ale oba celky si bitvu zanedlouho znovu zopakují.

Statistiky hráčů jihlavské Dukly

nejlepší střelec: Jiří Fronk (9+7)

nejlepší nahrávač: Michal Poletín (7+14), Tomáš Čachotský (6+14)

lídr kanadského bodování: Michal Poletín (7+14)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jan Brož 93,50%, Ondřej Chaloupek 89,66%

Poslední odehrané zápasy Jihlavy

HC Dukla Jihlava - HC Frýdek-Místek 2:0

AZ Residomo Havířov - HC Dukla Jihlava 3:1

HC Dukla Jihlava - HC Baník Sokolov 6:4p>

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava 4:3 po samostatných nájezdech

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 3:1

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Forman, Nedbal, Hort, Szathmáry, Jenáček, Furch – Bittner, Tadeáš Král, Šťovíček – Vodný, Nedvídek, T. Havránek – Michálek, Kunc, P. Kratochvíl – Malec, Havlát, Paták – Ferda.

Sestava Jihlavy z minulého utkání: Jan Brož – J. Pohl, Vála, Staněk, D. Kolář, Půža, J. Holý, Piegl – Čachotský, Fronk, Machač – T. Harkabus, Poletín, Illéš – Anděl, Matýs, Chlubna – Vyvial, Juda, Lichanec.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká přímý souboj o první místo s Litoměřicemi

včera
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká po jedenáctém vítězství v řadě cesta do Vrchlabí

16.10.2021
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude chtít proti Zubrům natáhnout svou sérii výher už na jedenáct zápasů

12.10.2021