Menu +

Horácká Slavia ve středu na svém ledě změří síly s Porubou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy se budou chtít po nepovedeném klání na Lapači vrátit na vítěznou vlnu. Soupeřem bude svěřencům Kamila Pokorného Poruba, která zatím nenaplňuje předsezónní očekávání, ale stále nevzdává boj o play - off. Na desáté místo ale ostravský celek v současné době ztrácí už šest bodů, a pokud se chce alespoň udržet v kontaktu, musí bezpodmínečně začít pravidelně bodovat. Horácká Slavia po reprezentační pauze poprvé narazila ve Vsetíně, ale i přes to si stále spolehlivě drží první příčku. Klání s Porubou bude ale velmi těžké, jelikož hosté budou chtít ukázat, že jejich síla je mnohem vyšší než současná pozice v tabulce, a že stále ještě neřekli své poslední slovo. Naopak bílé hvězdy mají v zádech kvalitní výkony a výborné závěry zápasů, kde se ukazuje velká vnitřní síla týmu. Kvůli opatřením však bude do hlediště vpuštěno jen 1000 diváků. Zápas startuje už ve středu v 17:30 na zimním stadionu města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia bude hájit domácí led proti nájezdu Poruby. Oba celky spojuje jedna nelichotivá skutečnost, kterou je rozsáhlejší marodka. Tato věc ale k hokeji patří a týmy se s ní musí vyrovnat. Svěřenci Kamila Pokorného by si rádi po prohře na Lapači spravili chuť a vrátili se zpět na vítěznou vlnu. Na svého soupeře se tedy jako obvykle pečlivě připravili, jelikož jsou si vědomy kvality v jeho řadách. Jak již ale bylo zmíněno, tak sestava rozhodně nebude v takové podobě, jakou by si trenérský štáb Horácké Slavie představoval. Nicméně Třebíč má velmi kvalitní kádr, který se na tuto skutečnost rozhodně nechce vymlouvat a na ledě nechá i poslední zbytek sil. O přípravě na další těžký duel promluvil tradičně hlavní trenér Kamil Pokorný.

„Čeká nás domácí utkání, takže věříme, že nás přijdou podpořit diváci, i když kapacita je omezená. Chceme odčinit utkání ve Vsetíně, kde se nám hlavně nepodařilo získat body. ”

„Náš nadcházející soupeř zůstává s kvalitou kádru kterou má pod svými možnostmi, ale ve spoustě utkání naznačil, že má vysokou kvalitu. Před sezónou to byl jeden z favoritů na baráž o Extraligu. Myslím, že se pořád toho svého snu nevzdali, ale my určitě nebudeme ti, kteří by jim v tom chtěli pomoci. Budeme chtít hrát naši hru a budeme chtít určitě získat doma body. ”

„V sestavě máme hodně otazníků. Uzdravil se Matěj Zabloudil a má za sebou už dva tréninky. Martin Šťovíček už byl také na ledě, ale takhle dva dny před utkáním je to hodně složité. Uvidíme také co Martin Dočekal, který hrál v neděli v Brně. Vše budeme řešit v úterý a některé zraněné hráče dokonce až ve středu. Dnes netrénoval po utkání se Vsetínem ani David Tureček. Nyní těžko vyvozovat nějaké závěry, ale určitě, kdo bude schopen, tak se budeme snažit poskládat co nejsilnější sestavu a budeme chtít na domácím ledě pokračovat v těch výkonech, které letos předvádíme. To znamená, že doma určitě budeme chtít bodovat. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (13+5)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (13+5)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (3+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 91,97%, Jan Mičán 97,37%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Mlčák, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Zukal – Dočekal, L. Bittner, Střondala – Krliš, Nedvídek, D. Sklenář – Vodný, Gajarský, Křehlík – D. Michálek, Ferda.

HC HC RT TORAX Poruba

Ostravský celek z posledních pěti klání vyhrál jen dvakrát. Podařilo se mu po lítém boji přemoci silný Vsetín a v posledním kole také ovládnout přestřelku s pražskou Slavií. Sklonit se ale hráči Poruby museli před Přerovem, Litoměřicemi a Vrchlabím. S posledními dvěma zmíněnými celky zápas neskončil v základní hrací době a rozhodnout muselo prodloužení a nájezdy. V těchto situacích, ale svěřence Jiřího Režnara tlačí bota celou sezonu.

Porubu však trápí i velmi rozsáhlá marodka. Do zápasů nemohou zasáhnout Jakub Husa, Marek Slavík, Patrik Urbanec, Samuel Bitten, Dominik Hrníčko, Michal Vachovec, Michal Hotěk a Marek Špaček. Suma sumárum je mimo hru osm hráčů stabilního kádru. To je velmi velká komplikace, pro vedení a ve spojení s velmi špatným umístěním Poruby je vše ještě umocněno na druhou. Ostravský celek zatím absolutně nenaplňuje předsezonní prognózy, které jej pasovaly na favorita celé soutěže a drží se spíše v sestupových vodách.

Poruba se tedy vcelku logicky dostala do řečí, v nichž byl její celek spojován s trejdy hráčů A-týmu. To se však ukázalo za nepravdivé, jelikož na klubovém webu vyšel článek, kde je tato informace velmi důrazně popřena a navíc je zde zmíněno, že by do Ostravy měly v nejbližší době dorazit nové posily. Mělo by se jednat o dva zkušené zahraniční hráče. Je tedy jasné, že Poruba se svého snu rozhodně nechce vzdát.

Statistiky hráčů HC RT TORAX Poruba

lídr kanadského bodování: Pavel Jenyš (10+8)

nejlepší střelec: Petr Stloukal (11+5)

nejlepší nahrávač: Šimon Szathmáry (0+14)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Ervins Mustukovs 91,12%, Adam Brízgala 87,50%

Sestava Poruby z minulého utkání: Brízgala – Szathmáry, Urbanec, Voráček, Houdek, Barinka – Guman, Réway, Korkiakoski – Stloukal, Toman, Hrníčko – Jenyš, Vachovec, Gřeš.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude v sobotu na domácím ledě usilovat o skalp Rysů

14.01.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se budou chtít v Havířově vrátit na vítěznou vlnu

12.01.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou na domácím ledě proti Slovanu útočit na třetí výhru v řadě

07.01.2022