Menu +

Horácká Slavia využila ligovou přestávku - nejen hráči darovali krev

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Horácká Slavia uspořádala ve spolupráci s Transfuzním a tkáňovým oddělením FN Brno - Odběrové středisko pro dárce krve Nemocnice Třebíč už třetí ročník akce Červená, barva našeho života. Při ní darovali krev nejen hráči a několik fanoušků, ale akci podpořili například asistent trenéra i kustod, vedoucí mužstva, obchodní manažer, tatínek jednoho z hráčů či zdravotník, který dochází na zápasy mládeže HST, stranou nezůstal ani redaktor klubového webu. Jak je vidět, byl to opravdu týmový výkon. Pro dárce z řad fanoušků navíc byly přichystány malé pozornosti.
Sdílejte článek
 

 • KOMPLETNÍ FOTOGALERIE Z AKCE ZDE

 • Červená, barva našeho života už potřetí, tentokrát s nejhojnější účastí

  Akce darování krve s Horáckou Slavií Třebíč se stává už velmi příjemnou a užitečnou tradicí. Její třetí ročník se setkal zatím s největší odezvou z řad trenérů i funkcionářů klubu. Celé dopoledne na transfuzní stanici provázela velmi příjemná atmosféra ze strany darujících i ze strany personálu třebíčské transfúzky. Hráči se dozvěděli zajímavosti z práce ochotných a milých sestřiček. Sestrám se zas dostalo informací o tom, jak to vlastně funguje v hokejovém týmu. Některé z nich třebíčský hokej sledují a hráčům nic nedarovaly.


  Ondřej Malec si své dárcovství vyloženě užíval


  Cílem celého dopoledne ale bylo především darovat nejcennější tekutinu a udělat tím skutek, který pomůže těm, kteří to potřebují. A to se stoprocentně povedlo.

  Ne všichni snášeli odběr krve úplně v pohodě. Například asistent trenéra Jaroslav Barvíř po odběru na chvíli ztratil "Barvu" a musel si na chvilku lehnout. O to víc je ale cenné, že se i on zúčastnil a svého půl litu daroval. “Samotný odběr proběhl v pohodě, ale pak se mi trošku zamotala hlava. Za chvilku už to ale bylo dobré. Mám z toho teď fajn pocit a jsem rád, že jsem mohl krev darovat,“ říkal pak v šatně při kávě třebíčský asistent.

  Na lůžku vedle něj daroval krev obchodní a marketingový manažer Horácké Slavie Daniel Šlapák. “Viděl jsem, že Jarda na chvilku ztratil "Barvu", ale o to cennější je, že do toho šel, i když věděl, že to pro něj nebude úplně snadné. Jeho bojovnost inspirovala i ostatní, kteří s odběrem neměli vůbec žádný problém. A že nás dnes bylo opravdu hodně. Mám z celé akce velmi dobrý pocit a věřím, že za rok nás bude zase o něco víc,“ přidává svůj postřeh Daniel Šlapák.


  Zleva Jaroslav Barvíř, vedoucí lékařka MUDr. Petra Vojáčková a Bc. Daniel Šlapák


  Jedním z hráčů, kteří si vyzkoušeli, jaké to je darovat krev, je i obránce Karel Nedbal.

  Karle, jak se díváš na tuto akci, byl to už třetí ročník.

  Určitě na to koukám pozitivně. Je dobře, že klub přišel s takovým projektem. Společně s týmem jsme mohli darovat krev a pomoci těm, kteří to potřebují.

  Jaké jsi měl pocity a jaké to pro tebe bylo darovat krev, případně pokolikáté už jsi daroval?

  Bylo to pro mě poprvé. Chtěl jsem si to vždy vyzkoušet, ale nevěděl jsem, jak se po tom budu cítit. Člověk z toho může mít napoprvé obavy, ale musím říct, že to nic není.


  Půl litru nejcennější tekutiny daroval i obránce Karel Nedbal, pro kterého to byla premiéra.


  Děkujeme všem zúčastněným a věříme, že se uvidíme i na dalších ročnících této prospěšné akce.

  Podobné články

  Aktuální zprávy

  HST na rovinu k tématu rekonstrukce zimního stadionu

  před 2 dny
  Aktuální zprávy

  VIDEO: Hráči znovu makali na ledě, jak trénink hodnotí trenéři a oslavenec Krliš?

  08.06.2021
  Aktuální zprávy

  Ledy v Brně tentokrát pro dorost

  07.06.2021