Menu +

Horácká Slavia vyzve v odvetě na domácím ledě přerovské Zubry a zároveň bude útočit na pátou výhru v řadě

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy čeká v krátkém sledu druhé měření sil s Přerovem, který nutně potřebuje body, aby se vymanil z pozic, které by jej poslaly do baráže a mohl zároveň i atakovat místa zajišťující účast ve vyřazovacích bojích. Pravidelně bodující Třebíč, ale bude chtít natáhnout svou sérii výher a vytvořit si bodový polštář před dotírajícími celky. Parta okolo kapitána Ladislava Bittnera už před několika dny na Přerov v prodloužení vyzrála, ale zápas to byl velmi psychicky a fyzicky náročný. Rozhodovalo se totiž až v prodloužení. Na utkání bude moci kvůli opatřením pouze 1000 diváků. Samotný zápas startuje v sobotu v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy zatím po návratu po pauze září a získávají na svůj opasek další skalpy soupeřů. Klání to však nejsou vůbec jednoduchá a často se rozhoduje v samotném závěru nebo daná bitva Třebíč díky nesmírné obětavosti stojí zranění, která pak nedávají trenérům možnost poskládat preferovanou sestavu. I přes to ale Horácká Slavia dělá vše proto, aby si udržela svou pozici a odskočila dotírajícím soupeřům. O přípravě na odvetné měření sil se Zubry, a i o stavu kádru promluvil jako již tradičně Kamil Pokorný.

„Hrajeme se soupeřem, který se nachází v té ohrožené šestce týmů. Samozřejmě jsme s nimi hráli dohrávku před pár dny. Soupeř má kvalitní mužstvo, ale trápil se v koncovce. Až tedy na zápas v Litoměřicích, kde potvrdil, že když střílí góly, tak je velice nepříjemný. Zubři posílili stabilně o brankáře Klimeše, který má v první lize velmi dobré jméno. My hrajeme doma a budeme chtít potěšit diváky. Nějakou sérii máme, odehráli jsme zápas v Porubě, který sice nebyl tak úplně top z trenérského pohledu v obranné fázi, ale bodově jsme to zvládli. V těchto mínusech se budeme chtít samozřejmě zlepšit. ”

„Co se týče sestavy, tak tam máme několik otazníků a pár jistých jmen, která do zápasu jistě nezasáhnou. To je samozřejmě určitý problém, ale příležitost dostanou jiní hráči, kteří v jiných zápasech nejsou tolik vytížení. Určitě nenastoupí Lukáš Nedvídek a Jiří Hunkes, kteří jsou zranění. Kometa Brno si teď na mikrocyklus stáhla Lukáše Douderu. Nemocný je i Matěj Zabloudil a otazník visí nad brankářem Jekelem. Uvidíme, jak se situace vyvine u hráčů, kteří dnes trénovali, ale vynechali zápas v Porubě. Po hráčích, co půjdou do hry budeme chtít, aby utkání odehráli s velkým nasazením a velkou kvalitou. Matěj Psota trénuje a dohání tréninkové manko. Zranění mu drží a věříme, že až bude kondičně a mentálně připraven, tak ho pustíme do zápasu, ale to určitě není případ zítřka. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (14+10)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (14+10)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (4+19)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,94%, Jan Mičán 92,42%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Mičán – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Popela, Mlčák, Zukal – Dočekal, L. Bittner, Střondala – Šťovíček, Meluzín, D. Sklenář – Krliš, D. Michálek, Lang – Vodný.

HC Zubr Přerov

Zubři se po pauze do sezony vrátili ve velmi dobré formě a snaží se dostat z barážových pozic. První dvě vyrovnaná utkání ,z nichž to první bylo dokonce s Horáckou Slavií sice nezvládli, ale z obou těchto bitev vyšel Přerov s alespoň jedním bodem. Pak přišla překvapivá výhra Zubrů na půdě suverénních Litoměřic, a nakonec získal celek vedený trenérem Robertem Svobodou i skalp pražské Slavie díky zvládnuté sérii nájezdů. I tak ale Zubři stále neopustili barážovou třináctou pozici a budou muset ještě hodně zabojovat, aby odvrátili strašáka baráže a případně ještě atakovali příčky zaručující účast ve vyřazovacích bojích.

Přerov již v minulosti celkem překvapivě poslal na Valašsko na hostování Romana Pšurného, který si bodově nevedl zas tak špatně, ale trenéři měli jinou představu o skladbě kádru. Nicméně i v realizačním týmu se hnuly ledy. Na lavičce skončil Vladimír Kočara s Jakubem Grofem, které nahradili Robert Svoboda a Petr Dočkal. Tým navíc posílil i Jiří Goiš, který přerovské prostředí moc dobře zná z předešlých let. Zubři se rozhodli také pro zpevnění obranného valu, který nově doplnil Tomáš Kudělka, jenž se vrátil ze zahraniční štace.

Před koncem přestupního období přišlo ještě několik dalších změn. Vzhledem k situaci v brankovišti brněnské Komety se do Přerova přesunul Lukáš Klimeš, který Zubrům vypomáhal již v průběhu sezony. Z Havířova pak přišel útočník Šimon Kratochvíl, který žlutomodrý dres už v minulosti oblékal. AZ poslal k Zubrům i Antonína Pechance, který bude v Přerově působit formou hostování do konce letošní sezony. Vedení tedy rozhodně nezahálelo a čeká na patřičné výsledky.

Statistiky hráčů Přerova

lídr kanadského bodování: Jan Süss (13+9)

nejlepší střelec: Jan Süss (13+9)

nejlepší nahrávač: Jakub Herman (4+14)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Michael Petrásek 92,44%, Lukáš Klimeš 93,45%, Michal Postava 91,75%

Sestava Přerova z minulého utkání: Klimeš – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš – Doležal, M. Kratochvil, Jan Svoboda – Goiš, Süss, Šoustal – Novák, Pechanec, Sebera – Indrák, Dvořák, Š. Kratochvil.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří k prvnímu přípravnému utkání na led extraligové Komety

včera
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří poprvé v sérii do Sokolova, kde je čeká dvojzápas s Baníkem

14.03.2022
Pozvánky na zápas

Vrchol sezony je tady! Horáky čeká první čtvrtfinálový dvojzápas proti Sokolovu

09.03.2022