Menu +

Horácká Slavia vyzve ve druhém domácím utkání Porubu

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy změří v dalším důležitém utkání své síly s Porubou. Třebíčští hokejisté se podruhé v letošní sezoně Chance ligy představí před domácím publikem a budou usilovat o své první vítězství. Horácká Slavia odehrála dva velmi vyrovnané zápasy, ze kterých si do tabulky připsala jeden bod za prohru v prodloužení. V následném utkání s Chomutovem se třebíčští hokejisté neprosadili a padli 0:3. Nastávající soupeř Horácké Slavie zatím zůstává stoprocentní a je na druhém místě tabulky hned za Motorem. Přijďte i vy na zápas s Porubou a pomozte vytvořit skvělou diváckou kulisu, která požene domácí tým za vítězstvím. Utkání mezi Třebíčí a Porubou začíná ve středu v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy zahájily nový ročník Chance ligy v Českých Budějovicích. Už v úvodním dějství zápasu se dostaly do vedení zásluhou přesné trefy Denise Kusého. Domácí odpověděli ve druhé periodě, kdy se jim podařilo vsítit tři branky. Horácká Slavia, ale nadále srdnatě bojovala a zásluhou Lukáše Formana snížila stav utkání na 3:2. I přes velmi bojovný výkon, který Třebíč proti favoritovi soutěže předvedla, zůstaly všechny body na ledě Motoru. Horácká Slavia se však přesvědčila, že se může opřít o skvěle chytajícího Pavla Jekela, který předvedl několik výborných zákroků a držel svůj tým ve hře. Následný zápas s Přerovem dospěl až do prodloužení, ve kterém se Zubři dokázali prosadit a z utkání tak získali bonusový bod navíc. K dalšímu utkání zamířila Třebíč do Chomutova, kde však vyšla střelecky naprázdno. Piráti si tak na svém ledě všechny body ponechali.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: David Michálek (1+2), Tomáš Havránek (1+2), Martin Šťovíček (1+2), Denis Kusý (1+0), Lukáš Forman (1+0), Tadeáš Král (1+0)

nejlepší nahrávač: David Michálek (1+2), Tomáš Havránek (1+2), Martin Šťovíček (1+2)

lídr kanadského bodování: David Michálek (1+2), Tomáš Havránek (1+2), Martin Šťovíček (1+2)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 90,52%

HC RT Torax Poruba 2011

Historie tohoto klubu sahá až do roku 1946, kdy tento celek poprvé spatřil světlo světa. Klub byl poprvé pojmenován SK Poruba. Svůj současný název získal v roce 2011.

Důležitým mezníkem pro Porubu je rok 1996. V tomto roce se totiž tomuto ostravskému celku podařilo postoupit z krajského přeboru do druhé ligy. Poruba strávila ve druhé lize několik sezon.

V roce 2004 Poruba překonala všechny nástrahy a proklestila si cestu do první ligy. Poruba setrvala ve druhé lize pět sezón. V té páté však došlo k zásadnímu zvratu v událostech. Ročník 2008/2009 s sebou totiž přinesl vážné komplikace. Ostravský celek se ve druhé lize neudržel, a z finančních důvodů navíc přišel o seniorské mužstvo. Poruba byla z tohoto důvodu nucena vynechat dvě sezóny.

Nový sponzor RT Torax dokázal Porubě vdechnout nový život, a moravskoslezský celek se tak po delší odmlce vrátil do druhé ligy. Druholigovou licenci ostravský celek odkoupil od týmu HC Roudnice nad Labem. Po úvodním nepříliš vydařeném ročníku nabrala Poruba velkou sílu. Zajímavý byl pro ostravský tým rok 2017, ve kterém se Poruba dostala až do finále. Na hladový Vsetín však Poruba neměla dostatek sil.

Následující sezónu to však konečně klaplo. HC RT Torax Poruba 2011 si v hektickém zápase s týmem BK Havlíčkův Brod vybojovala své místo ve druhé nejvyšší hokejové lize v České republice.

Poruba zůstává v nové sezoně zatím stoprocentní. Navíc si po třech odehraných duelech drží v tabulce skvělé druhé místo hned za Motorem.

Statistiky hráčů Poruby

nejlepší střelec: Tomáš Gřeš (5+1)

nejlepší nahrávač: Vladimír Svačina (2+4)

lídr kanadského bodování: Tomáš Gřeš (5+1), Vladimír Svačina (2+4)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Frederik Foltán 92,98%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

ČEZ Motor České Budějovice - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Zubr Přerov 4:5 po prodloužení

Piráti Chomutov - SK Horácká Slavia Třebíč 3:0

Poslední odehrané zápasy Poruby

HC RT Torax Poruba 2011 - AZ Residomo Havířov 4:2

HC Baník Sokolov - HC RT Torax Poruba 2011 3:5

HC RT Torax Poruba 2011 - LHK Jestřábi Prostějov 9:3

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (Do. Svoboda) – Jenáček, Nedbal, Forman, Furch, D. Mikyska, V.Čejka – Vodný, Nedvídek, Psota – T. Havránek, Šťovíček, Michálek – Malec, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Paták, Havlát, Podlaha.

Sestava Poruby z minulého utkání: Foltán (Kůdela) – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – Sikora, Zdeněk, Svačina – Obdržálek, T. Jáchym, Kanko – Toman, Hudeček, Gřeš – J. Káňa, Ďurač, Špaček.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020