Menu +

Horácká Slavia vyráží směr Havířov, kde bude chtít navázat na úvodní tříbodovou výhru

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Autobus bílých hvězd se poprvé v letošní sezoně Chance ligy vydává na cestu a míří až do dalekého Havířova. Zde parta okolo kapitána Ladislava Bittnera odehraje druhé mistrovské utkání. Svěřenci lodivoda Kamila Pokorného mají za sebou úspěšný vstup do nového ročníku, který byl korunován tříbodovým ziskem. Horácká Slavia dokázala v závěrečné periodě základní hrací doby zužitkovat svoji herní převahu a strhla vedení na svou stranu. To AZet by na vstup do sezony nejraději co nejrychleji zapomněl, jelikož havířovská obrana neměla proti útočným výpadům pražské Slavie ani tu nejmenší šanci a v síti celku z Moravskoslezského kraje skončilo celkem deset puků. Zatím jsme však na samé startovní čáře sezony a ve hře je ještě mnoho bodů. O ty další budou oba celky ve vzájemném souboji usilovat ve středu od 17:30 na havířovském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Třebíčští hokejisté za sebou mají úspěšnou domácí premiéru, které přihlíželo 540 hlasitých fanoušků. Bitva s ústeckým Slovanem, ale nebyla vůbec jednoduchá. Po vyrovnávací dorážce Davida Michálka totiž kralovali oba brankáři, a když pak Horácká Slavia zásluhou pohotové trefy Vojtěcha Střondaly poprvé vedla, tak hosté vzápětí srovnali krok. Závěrečná dvacetiminutovka už však byla plně v režii svěřenců Kamila Pokorného, kteří si své tři body symbolicky pojistili třemi přesnými trefami. Výborně zachytal i Pavel Jekel, který musel řešit nejednu ošemetnou situaci. Bílé hvězdy byly ale mnohem aktivnější než soupeř a střeleckým prachem rozhodně nešetřily, což dokazuje sedmačtyřicet střel na branku. Dvakrát navíc ústeckým Lvům pomohla branková konstrukce.

V pozápasovém hodnocení asistent trenéra Jaroslav Barvíř vyzdvihl třebíčská oslabení, v nichž bílé hvězdy eliminovaly útočné snahy svého soupeře. Naopak podotknul, že bude potřeba zapracovat na přesilových hrách, které mohou být klíčem k úspěchu v nadcházejících utkáních.

Horácká Slavia byla v úvodní bitvě nové sezony téměř v plné polní. Do zápasu navíc naskočil jak Vilém Burian, tak Martin Dočekal, kteří se navíc společnými silami podíleli na závěrečné trefě do odkryté klece. Kamilu Pokornému chyběl jen Adam Gajarský, kterého trápily zdravotní problémy.

Horácká Slavia se v loňské sezoně s Havířovem utkala dvakrát a dvakrát také brala všechny body. Vždy se jednalo o vyrovnané zápasy, kde se bojovalo až do závěrečného hvizdu, ale bílé hvězdy si své vedení dokázaly pohlídat a AZet tak z obou bitev vyšel bodově naprázdno.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Matěj Psota (0+2)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (1+0), Martin Dočekal (1+0), Vojtěch Střondala (1+0), David Michálek (1+0), Martin Šťovíček (1+0)

nejlepší nahrávač: Matěj Psota (0+2)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 91,30%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Hunkes, L. Doudera, Poizl, L. Forman, M. Furch, Mlčák, Tureček – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Střondala, Nedvídek, Krliš – Vodný, Dočekal, Burian – Ferda, Michálek, Křehlík.

AZ Heimstaden Havířov

Havířovský AZet udělal před letošní sezonou razantní řez kádrem. Do týmu přilákal útočné hvězdy v podobě Jana Hudečka, Vlastimila Dostálka, Radka Veselého a Antonína Pechance. Především od této čtveřice si celek z Moravskoslezského kraje slibuje navýšení produktivity. To ale není ani zdaleka všechno. AZetu budou vypomáhat také Jan Bambula a Michal Kunc, kteří patří k mladým talentům extraligové Olomouce.

Obraný val Havířova také nezůstal beze změn. Po vydařené sezoně v Šumperku zde podepsal Daniel Kabelka. I na těchto pozicích navíc Havířovu podaly pomocnou ruku extraligové celky. Z Olomouce bude moci AZet využít služeb zkušeného Tomáše Valenty a mladého Matúše Hlaváče, kteří zde mají vyřízené roční hostování. Na stejnou dobu bude v Havířově hostovat i českobudějovický Ivan Lytvynov.

No a změny se nevyhnuly ani brankovišti. Zde bude nově tvořit tandem dvojice Tomáš Fučík a Michal Kořének. Tomáš Fučík se do Havířova stěhuje z jihlavské Dukly, zatímco jeho mladší kolega zde bude působit v rámci ročního hostování ze Zlína.

Otevírací zápas nové sezony ale nově složenému týmu Havířova hrubě nevyšel. AZet se sice ujal vedení už ve čtvrté minutě, ale následně otěže zápasu vzala pevně do rukou pražská Slavie, která kontrolovala hru až do konce základní hrací doby a celkem desetkrát se radovala ze vstřelené branky.

Statistiky hráčů AZ Heimstaden Havířov

lídr kanadského bodování: Jan Hudeček (2+1), Vlastimil Dostálek (0+3)

nejlepší střelec: Jan Hudeček (2+1)

nejlepší nahrávač: Vlastimil Dostálek (0+3)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Tomáš Fučík 66,67%, Michal Kořének 77,78%

Sestava Havířova z minulého utkání: Fučík (21. Kořének) – Chroboček, Valenta, Mrowiec, Lytvynov, Kabelka, M. Hlaváč – L. Bednář, Pechanec, M. Hrubec – Maruna (C), Hudeček (A), Dostálek – Bambula, R. Veselý, Kunc – Mrva, Krupa, Damašek.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří po klání s Orly na led prostějovských Jestřábů

včera
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia se v úterý poprvé představí před domácím publikem v souboji s Orly

15.08.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou chtít ve čtvrtek získat skalp dalšího extraligového celku, tentokráte míří na led Českých Budějovic

10.08.2022