Menu +

Horáckou Slavii Třebíč čekají dva veledůležité domácí duely, v pondělí hostí Písek, ve středu Benátky nad Jizerou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Velice důležité dva domácí zápasy nyní čekají hokejisty Horácké Slavie. Již v pondělí 10. ledna 2011 hostí hokejisty z Písku a o dva dny později Benátky nad Jizerou. Třebíčští podali v sobotním utkání v Kadani solidní výkon, který však na body nestačil. Tímto si na sebe před domácími duely vytvořily určitý snad pro celý tým převážně motivující tlak na jejich úspěšné zvládnutí. Jihočeši v minulém kole také neuspěli a také oni jistě budou myslet na bodový zisk, přestože jsou zdánlivě beznadějně v tabulce poslední.
Sdílejte článek
 

Lední hokej má v Písku dlouholetou tradici. Bruslařský klub ve městě na řece Otavě vznikl již v roce 1876. Hokejový klub působil v regionálních soutěžích, v roce 1937 postoupil až do celostátní ligy. Jihočeši jsou v letošním ročníku 1. hokejové ligy nováčkem soutěže. Fanoušci hokeje dobře vědí, že se oba týmy v 1. lize utkávaly již v 90. letech. Naposled pak v ročníku 2004/2005. V klubu hráli i hokejisté později známí z extraligy jako Roman Němeček, Štěpán Hřebejk nebo Michal Vondrka. V minulých pěti letech se Písek pokoušel dostat zpět do naší druhé nejvyšší hokejové soutěže, vyšlo to až loni.

Píseckému klubu se podařilo před začátkem tohoto prvoligového ročníku uzavřít spolupráci s extraligovými Českými Budějovicemi, která se v průběhu sezóny navíc ještě zintenzivnila. Díky tomu získal nováček soutěže přísun mladých hokejistů, aby tito mohli získávat herní praxi v seniorském hokeji právě v 1. lize. Tato skutečnost se zásadně odráží i v hráčském kádru. V dresu Písku se tak objevují hráči jako Lukáš Vomela, Michal Pšurný, Jiří Ferebauer, Stanislav Polodna nebo Vladimír Stejskal. V kádru však najdeme i zkušené borce jako jsou například Martin Výborný, Jan Fadrný, Pavel Zdráhal, David Všetečka nebo Jiří Kudrna. Jihočeši si v dosavadním průběhu sezóny vybírají nelítostnou nováčkovskou daň. Již delší dobu se v tabulce pohybují na samotném dně. Týmu zatím příliš nepomohlo ani několik hráčských výměn, když tým krátkodobě posílili například i takoví ostřílení borci jako Karel Plášek nebo Jiří Heš, ani změna na postu trenéra, když Rudolfa Suchánka nahradil Alois Chlustina. Jihočechy s velkou pravděpodobností čeká boj o záchranu prvoligové příslušnosti.

Týmy Třebíče a Písku se utkaly již v úvodním kole tohoto ročníku a na ledě nováčka byla úspěšnější Horácká Slavia Třebíč, když zvítězila fotbalovým výsledkem 1:0. Odveta v Třebíči se naopak povedla lépe hostujícímu mužstvu, které po vyrovnaném boji nakonec bralo bonusový bod za vítězství 4:3 v samostatných nájezdech.

Jihočeši jsou sice na samém konci prvoligové tabulky, ovšem tato skutečnost v samotném zápase nemusí znamenat vůbec nic. O tom svědčí i slova kapitána Písku Davida Všetečky, které uvedl pro webové stránky svého klubu: „Všichni se musíme semknout a uvědomit si, co je ve hře. Sestoupit s Pískem v roli kapitána? To by bylo to nejhorší, co by mě mohlo v hokeji potkat. Všichni do jednoho si musíme uvědomit, že hrajeme o svoji budoucnost. Ať je to náhradní brankář, devátý obránce nebo třináctý útočník, prostě všichni. Každý hraje o svoje bytí a nebytí. Pro nás je teď každé utkání jako zápas play-off. Bez ohledu na to, kdo proti nám stojí. Musíme se o body rvát hlava nehlava. Představa, že se první liga umlátí v baráži, ta prostě nesmí v kabině existovat. Všichni se musíme semknout a uvědomit si, co je ve hře.“

Varováním pro hokejisty Horácké Slavie Třebíč může být domácí prohra s nováčkem soutěže z vlastního ledu. Zároveň však jde i o velkou motivaci. Písecký tým si je dobře vědom v jaké se nachází situaci a že jej s velkou pravděpodobností čeká boj o záchranu. Rozhodně nelze počítat s tím, že by zdánlivě nedůležité zápasy nějakým způsobem vypustil. Navíc v jejich týmu působí hned několik hráčů, kteří v minulosti hráli v Třebíči. Pro vítězství bude jako v každém zápase třeba odpovědný, bojovný výkon a maximálním nasazením od všech hráčů.

Vzájemné zápasy obou týmů v sezóně:

Písek – Třebíč 0:1 (0:0, 0:0, 0:1), branka: Bulička.

Třebíč – Písek 3:4 (SN) (1:2, 2:0, 0:1 – 0:0 – 0:1), branky: E. Kadela, Burian, R. Kadela – Nedvěd, Slavík, Vráblík, Fadrný.

Poslední odehrané zápasy hokejistů IHC KOMTERM Písek:

Písek – Chrudim 2:4 (1:0, 1:2, 0:2), branky: Pšurný, Ferebauer.

Kadaň – Písek 4:3 (SN) (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0 – 1:0), branky: Slavík, Výborný, Pšurný.

Písek – Tábor 1:4 (1:0,0:2,0:2), branka: Vráblík.

Kanadské bodování hokejistů Písku:

Michal Pšurný – 21 Z – 8G+10A

Michal Dragoun – 31Z – 5G+12A

Jiří Ferebauer – 33Z – 8G+8A.

Hokejisté IHC KOMTERM Písek nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Hrubec - Procházka, Kalečík, Vráblík, Výborný, Vojta, Jan Kudrna, Vomela, Všetečka - Ferebauer, P. Zdráhal, Fadrný - Polodna, Bauer, Jiří Kudrna - Dragoun, Pšurný, Slavík - Diviš.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Fiala - Kania, Sláma, Ostrčil, Hrbáček, Dudáš, Malinský, Bulička, Kadela R. - Laš, Dolníček, Ostřížek - Burian, Nahodil, Obdržálek - Čech, Zahradník, Přibyl - Okál, Dočekal, Vondráček.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – IHC KOMTERM Písek začíná v pondělí 10. ledna 2011 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou v Ústí nad Labem bojovat o skalp tamního Slovanu

včera
Pozvánky na zápas

V sobotu přijede do Třebíče silný soupeř ze Vsetína! Oba celky se chtějí vrátit na vítěznou vlnu

27.11.2020
Pozvánky na zápas

Po bravurně zvládnutém restartu sezony přivítá Horácká Slavia vedoucí Benátky nad Jizerou

24.11.2020