Menu +

Horáckou Slavii Třebíč čekají dva veledůležité domácí duely, v pondělí hostí Písek, ve středu Benátky nad Jizerou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Velice důležité dva domácí zápasy nyní čekají hokejisty Horácké Slavie. Již v pondělí 10. ledna 2011 hostí hokejisty z Písku a o dva dny později Benátky nad Jizerou. Třebíčští podali v sobotním utkání v Kadani solidní výkon, který však na body nestačil. Tímto si na sebe před domácími duely vytvořily určitý snad pro celý tým převážně motivující tlak na jejich úspěšné zvládnutí. Jihočeši v minulém kole také neuspěli a také oni jistě budou myslet na bodový zisk, přestože jsou zdánlivě beznadějně v tabulce poslední.
Sdílejte článek
 

Lední hokej má v Písku dlouholetou tradici. Bruslařský klub ve městě na řece Otavě vznikl již v roce 1876. Hokejový klub působil v regionálních soutěžích, v roce 1937 postoupil až do celostátní ligy. Jihočeši jsou v letošním ročníku 1. hokejové ligy nováčkem soutěže. Fanoušci hokeje dobře vědí, že se oba týmy v 1. lize utkávaly již v 90. letech. Naposled pak v ročníku 2004/2005. V klubu hráli i hokejisté později známí z extraligy jako Roman Němeček, Štěpán Hřebejk nebo Michal Vondrka. V minulých pěti letech se Písek pokoušel dostat zpět do naší druhé nejvyšší hokejové soutěže, vyšlo to až loni.

Píseckému klubu se podařilo před začátkem tohoto prvoligového ročníku uzavřít spolupráci s extraligovými Českými Budějovicemi, která se v průběhu sezóny navíc ještě zintenzivnila. Díky tomu získal nováček soutěže přísun mladých hokejistů, aby tito mohli získávat herní praxi v seniorském hokeji právě v 1. lize. Tato skutečnost se zásadně odráží i v hráčském kádru. V dresu Písku se tak objevují hráči jako Lukáš Vomela, Michal Pšurný, Jiří Ferebauer, Stanislav Polodna nebo Vladimír Stejskal. V kádru však najdeme i zkušené borce jako jsou například Martin Výborný, Jan Fadrný, Pavel Zdráhal, David Všetečka nebo Jiří Kudrna. Jihočeši si v dosavadním průběhu sezóny vybírají nelítostnou nováčkovskou daň. Již delší dobu se v tabulce pohybují na samotném dně. Týmu zatím příliš nepomohlo ani několik hráčských výměn, když tým krátkodobě posílili například i takoví ostřílení borci jako Karel Plášek nebo Jiří Heš, ani změna na postu trenéra, když Rudolfa Suchánka nahradil Alois Chlustina. Jihočechy s velkou pravděpodobností čeká boj o záchranu prvoligové příslušnosti.

Týmy Třebíče a Písku se utkaly již v úvodním kole tohoto ročníku a na ledě nováčka byla úspěšnější Horácká Slavia Třebíč, když zvítězila fotbalovým výsledkem 1:0. Odveta v Třebíči se naopak povedla lépe hostujícímu mužstvu, které po vyrovnaném boji nakonec bralo bonusový bod za vítězství 4:3 v samostatných nájezdech.

Jihočeši jsou sice na samém konci prvoligové tabulky, ovšem tato skutečnost v samotném zápase nemusí znamenat vůbec nic. O tom svědčí i slova kapitána Písku Davida Všetečky, které uvedl pro webové stránky svého klubu: „Všichni se musíme semknout a uvědomit si, co je ve hře. Sestoupit s Pískem v roli kapitána? To by bylo to nejhorší, co by mě mohlo v hokeji potkat. Všichni do jednoho si musíme uvědomit, že hrajeme o svoji budoucnost. Ať je to náhradní brankář, devátý obránce nebo třináctý útočník, prostě všichni. Každý hraje o svoje bytí a nebytí. Pro nás je teď každé utkání jako zápas play-off. Bez ohledu na to, kdo proti nám stojí. Musíme se o body rvát hlava nehlava. Představa, že se první liga umlátí v baráži, ta prostě nesmí v kabině existovat. Všichni se musíme semknout a uvědomit si, co je ve hře.“

Varováním pro hokejisty Horácké Slavie Třebíč může být domácí prohra s nováčkem soutěže z vlastního ledu. Zároveň však jde i o velkou motivaci. Písecký tým si je dobře vědom v jaké se nachází situaci a že jej s velkou pravděpodobností čeká boj o záchranu. Rozhodně nelze počítat s tím, že by zdánlivě nedůležité zápasy nějakým způsobem vypustil. Navíc v jejich týmu působí hned několik hráčů, kteří v minulosti hráli v Třebíči. Pro vítězství bude jako v každém zápase třeba odpovědný, bojovný výkon a maximálním nasazením od všech hráčů.

Vzájemné zápasy obou týmů v sezóně:

Písek – Třebíč 0:1 (0:0, 0:0, 0:1), branka: Bulička.

Třebíč – Písek 3:4 (SN) (1:2, 2:0, 0:1 – 0:0 – 0:1), branky: E. Kadela, Burian, R. Kadela – Nedvěd, Slavík, Vráblík, Fadrný.

Poslední odehrané zápasy hokejistů IHC KOMTERM Písek:

Písek – Chrudim 2:4 (1:0, 1:2, 0:2), branky: Pšurný, Ferebauer.

Kadaň – Písek 4:3 (SN) (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0 – 1:0), branky: Slavík, Výborný, Pšurný.

Písek – Tábor 1:4 (1:0,0:2,0:2), branka: Vráblík.

Kanadské bodování hokejistů Písku:

Michal Pšurný – 21 Z – 8G+10A

Michal Dragoun – 31Z – 5G+12A

Jiří Ferebauer – 33Z – 8G+8A.

Hokejisté IHC KOMTERM Písek nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Hrubec - Procházka, Kalečík, Vráblík, Výborný, Vojta, Jan Kudrna, Vomela, Všetečka - Ferebauer, P. Zdráhal, Fadrný - Polodna, Bauer, Jiří Kudrna - Dragoun, Pšurný, Slavík - Diviš.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Fiala - Kania, Sláma, Ostrčil, Hrbáček, Dudáš, Malinský, Bulička, Kadela R. - Laš, Dolníček, Ostřížek - Burian, Nahodil, Obdržálek - Čech, Zahradník, Přibyl - Okál, Dočekal, Vondráček.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – IHC KOMTERM Písek začíná v pondělí 10. ledna 2011 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020