Menu +

Horáckou Slavii čeká domácí bitva o Vysočinu, v níž se jako už tradičně postaví na odpor jihlavská Dukla

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Příprava na středeční derby pomalu, ale jistě vrcholí. Svěřenci Kamila Pokorného měli k dispozici sobotní volno, které mohli využít jak k přípravě, tak také k potřebnému odpočinku a regeneraci. To třebíčský soupeř naopak musel do akce a kvůli obratu ve třetí třetině nebodoval. Za touto statistikou se však při derby dělá jedna tlustá čára a roli nehraje ani pozice v tabulce, která je ale u obou celků velmi dobrá. Je jasné, že půjde o velmi vyhrocený souboj, jak už to u derby bývá. To minulé například nabídlo strhující samostatné nájezdy a je příslibem toho, že je na co se těšit. Kvůli opatřením však bude do hlediště vpuštěno jen 1000 diváků s místenkou na sezení. Jedná se hlavně o permanentkáře a fanoušky, kteří si zakoupili vstupenku v předprodeji. Více níže v článku. Bitva o korunu pro krále Vysočiny startuje už ve středu v 17:30 na zimním stadionu města Třebíče KHNP aréně. Těšit se můžete na zajímavý přestávkový program - k derby tradičně patří projekt Dvakrát v roce Vánoce, který nás čeká o první přestávce. O druhé přestávce uvidíme na ledové ploše KHNP arény vozy značky TOYOTA, které bude prezentovat partner klubu HS Automobil. Zároveň budete mít možnost vyhrát vůz na víkend.
Sdílejte článek
 

Informace o vstupenkách

Počet návštěvníků stadionu bude omezen na 1000 osob s místenkou na sezení. Z tohoto důvodu bude uzavřen sektor na stání, tzv. kotel a také sektor pro hosty. Z tisíce povolený diváků je totiž významná část našich permanentkářů, kteří mají samozřejmě prioritní právo na vstup. Zbylý omezený počet vstupenek je pak určen pro fanoušky klubu HST, kterým se budeme snažit maximálně vyjít vstříc. Jihlavským fanouškům z tohoto důvodu nebudeme moci vstupenky nabídnout a zároveň nejsme schopni zajistit jim oddělený sektor, neboť ten je na třebíčském zimním stadionu taktéž na stání. On-line předprodej je tedy z výše zmíněných důvodů nemožný a my pro třebíčské fanoušky zajistíme PŘEDPRODEJ NA POKLADNĚ ZS:

Úterý 30.11. od 16,00 do 18,00 – nebo do vyprodání vstupenek. Počet vstupenek na jednu osobu je omezen na 5 kusů, děkujeme za pochopení.

Velice nás mrzí, že se pravděpodobně nedostane na všechny zájemce. Těm, na které vstupenky omezeného počtu nevyzbydou, doporučujeme sledování zápasu na: hokejka.tv

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy se po volné sobotě připravují na návrat mezi své mantinely, kde vyzvou svého tradičního rivala z Jihlavy. Jde o velmi atraktivní duel a ve hře je kromě obvyklých tří bodů i post krále Vysočiny, který získá vítězný tým na dobu do dalšího vzájemného měření sil. Horácká Slavia se na svého soupeře pořádně připravovala, jelikož si je vědoma jeho kvalit a síly. Svěřenci Kamila Pokorného budou muset znovu ukázat neuvěřitelnou sílu týmu, která v mnohých závěrech zápasů rozhodla ve prospěch party okolo kapitána Ladislava Bittnera. O programu bílých hvězd a také o sestavě mluvil pro třebíčský web hlavní trenér třebíčské střídačky Kamil Pokorný.

„Čeká nás velmi sledované utkání a nějaká zvláštní motivace pro kluky ani není potřeba, protože historický význam tohoto utkání je daný. Velmi nás mrzí, že do hlediště nemůže více než 1000 diváků. My věříme, že tuto kapacitu naplníme, ale jsem zklamaný, protože věřím, že za letošní výkony a výsledky by si hráči zasloužili velkou podporu a diváci by si na toto derby cestu našli. Určitě budeme ochuzeni o větší návštěvnost. ”

„Jihlava v Chance lize dlouhodobě prokazuje kvalitní výkony. Teď sice dvakrát prohrála, ale derby je derby a my musíme hrát koncentrovaně a mít dobrý pohyb. Jednoznačně víme, že nesmíme dělat fauly, protože Jihlava už spoustu zápasů otočila nebo vyhrála díky kvalitním přesilovkám. Procento využitých přesilovek je nejlepší z celé ligy. Toto bude jeden z klíčů úspěchu. Věřím, že si to hráči uvědomí a fanoušky potěší kvalitním výsledkem. ”

„Trénovali jsme, ale sobotu a neděli jsme využili k regeneraci. Poté jsme se začali intenzivně připravovat na zápas s Jihlavou. Vše směřuje k tomu, abychom ve středu byli kvalitně připraveni. ”

„Co se týče kádru, tak Matěj Zabloudil je stále nemocný a uvidíme, v jaké sestavě vyjedeme. Chybět bude i Matěj Psota. Na všechny hráče budeme apelovat, aby podali více jak stoprocentní výkon. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (12+5)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (12+5)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (3+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,21%, Jan Mičán 97,37%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Hunkes, Mlčák, M. Furch, L. Forman, Tureček, Poizl, Zukal – Střondala, L. Bittner, Dočekal – Šťovíček, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný, D. Sklenář – Ferda, D. Michálek, Křehlík.

HC Dukla Jihlava

Dukla se po reprezentační pauze sbírala body po hrstech. Nejprve se jí podařilo přehrát trápící se Porubu, která se stále nemůže dostat do tempa a zůstává daleko za očekáváními. Poté si jihlavští hokejisté připsali těsnou výhru nad Přerovem a vše završili mohutnou kanonádou na domácím ledě, kterou devíti inkasovanými brankami odneslo Vrchlabí. Pak ale přišel nenadálý zvrat. Nejprve dokázali svou pevnost celkem jednoznačně před dotírajícím celkem z Vysočiny uhájit kališníci, kteří zvítězili 5:1, a následně si Dukla vylámala zuby na pražské Slavii, která otočila duel v závěrečné periodě základní hrací doby.

Jihlava má bodovou produktivitu rozdělenou do několika formací, což je velice výhodné, protože se nemusí spoléhat na týmové individuality. Každopádně dvacetibodové hranice už dosáhl Petr Lichanec s Tomášem Havránkem, kteří mívají lví podíl na zisku bodů Dukly. Pozadu ale nezůstávají ani nejlepší střelec týmu Filip Seman a Jiří Fronk. Svými kouzly hokejkou stále připravuje akce matador Tomáš Čachotský. Brankoviště hájí Maksim Zhukov s procentuální úspěšností 90,12%, což není vůbec špatné, ale tento maskovaný hrdina zažil mnohem úspěšnější období v jihlavském dresu, kdy byl v podstatě nepřekonatelný. Záda tomuto nadějnému brankáři kryje mladý Adam Wolf.

První bitva o Vysočinu je již minulostí a nutno říci, že šlo o velmi napínavou bitvu, která dospěla až do samostatných nájezdů, kde ukořistila bod navíc Třebíč. Oba celky jsou sice v tabulce velmi vysoko, ale i kdyby tomu tak nebylo, tak stále nesmíme zapomínat na pravidlo, že při derby se všechny dosavadní výsledky automaticky mažou a bojuje se o každý centimetr ledu.

Statistiky hráčů HC Dukla Jihlava

lídr kanadského bodování: Tomáš Havránek (8+12), Petr Lichanec (7+13)

nejlepší střelec: Filip Seman (10+7)

nejlepší nahrávač: Petr Lichanec (7+13), Tomáš Čachotský (2+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Maksim Zhukov 90,12%, Adam Wolf 90,97%, Adam Černý 50%

Sestava Dukly Jihlava z minulého utkání: Zhukov – Bilčík (A), Zeleňák, Mareš, Eliáš, Kowalczyk, Niko, Kabelka – Havránek, Lichanec, Fronk – Seman, Skořepa (C), Illéš – Cachnín, Juda, V. Brož – Harkabus, Houška, Berčík.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude v sobotu na domácím ledě usilovat o skalp Rysů

14.01.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se budou chtít v Havířově vrátit na vítěznou vlnu

12.01.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou na domácím ledě proti Slovanu útočit na třetí výhru v řadě

07.01.2022